Onkyo TX-SR605 vs Yamaha RX-V661

Rodrik_AR

New member
Yamaha czy Onkyo

Dziękuję za wszystkie porady!
Do wtorku muszę podjąć decyzję by mieć sprzęt na piątek. Nowe dekodery i HDMI 1,3 przemawiają za ONKYO 605. U Blackninji (on mi go też poleca) mogę go kupić za 2000 PLN Oczywiście od polskiego dystrybutora. YAMAHA 661 wyniesie mnie 1650 PLN Też z podobnymi papierami. Co robić? Czy warto dołożyć te 350? Tak jak pisałem sprzęt będę używał w 95% do kina domowego z głośnikami Jamo 606. Nie zamierzam w najbliższym czasie szaleć z jakąś rozbudową sprzętu. Salon mam 30 m2
Szkoda, że nie mam czasu i możliwości sam ich przetestować.:(
Może ktoś jeszcze coś napisze by pomóc mi w wyborze?
Przypominam czym dysponuję:
Plazma Pioneer 508XD (HDMI 1,3)
Nagrywarka Pioneer DVR 530H (bez HDMI)
Kolumny YAMO 606 z sub. 250
Cyfrowy Polsat (bez HD) a niebawem prawdopodobnie „N”
Pozdrawiam.
 

pigabriel

New member
Ja Tobie odpowiem tak. Jak wszyscy miałem ten sam dylemat i podobne rozterki. Tak samo zastanawiałem się który amp wybrać, czy coś starszego, tańszego (i ew. wymienić za rok lub dwa) czy może jednak coś nowszego. Również zastanawiałem się nad Yamahą 661 ale w końcu zdecydowałem się na ONKYO 705 właśnie ze względu m.in. na HDMI 1.3 ale nie tylko. To czy on bedzie grał trochę gorzej czy trochę lepiej od tamtego czy innego nie miało dla mnie aż takiego znaczenia. Wrażeń z odsłuchu jednak nie podam, niestety remoncik jeszcze trwa :(. pzdr.
 

Bulsky

New member
dlaczgo by nie onkyo

hmm jesli roznica cenowa jest 350 zł, to jedank może faktycznie dorzucić te kilka złociszy

osobiście podchodzę do DTS HD itp dość sceptycznie bo nie za bardzo wiem kiedy będę miał możliwość oglądania / odsłuchiwania materiału w HD oraz po wtóre - przede wszystkim z czego...

@Rodrik_AR:
dziś miałem przyjemność posłuchać metallica w dts'ie - kawałek "Enter Sandman" odsłuchiwałem chyba z 5 razy coś pięknego! w mojej skali od teraz ten kawałek jest liderem :). Nie odbiegając zbytnio od tematu na oknyo powinno być co najmniej tak bosko jakna Yamaha, jak nie lepiej, co jednak nie zmienia postaci rzeczy - że najlepiej w miarę możliwości umówić się w jakimś salonie na dzień, godzinę...i odsłuchać z 2 h obu sprzętów. Tydzień odłożysz zakup, ale ta decyzja będzie bardziej ugruntowana. A opinie z forum zawsze - jakby na nie nie spojrzeć, zawsze w jakimś sensie będą subiektywne. .

Recka oknyo 605 ....oj zachwalają :)
 
Ostatnia edycja:

pemo

New member
co to znaczy przekierowanie

Własnie zakupiłem Onkyo 605 i przekierowanie wszystkich głośników jest FULL BAND czy to zmieni.Co mi to da jak pozmieniam poszczególne głosniki .Prosze o poradę.
 
Do góry