Onkyo TX-SR605 - czas na glosniki...

nwo54

New member
Witam,

Po okazyjnym zakupie Onkyo TX-SR605 chcialbym dobrac odpowiednie glosniki w cenie do 3000zl.

Glownie 60% to muzyka (klubowa) a 40% DVD.

Pokoj to tylko 15m2 i nie mam mozliwosci zamiany na wiekszy.

Po kilku dniach przegladania nie jednego forum, wiekszosc osob do w/w amplitunera zaleca tego typu zestawy:

Jamo E 680
Quadral Quintas 500
Tannoy Mercury F4/1
Wharfedale DIAMOND KINO 9... lub CRYSTAL

Jezeli nie mam mozliwosci odsluchu ktore z obecnych zestawow uznalibyscie za najlepszy???

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
gdybym mial z 3000zł na glosniki - to bym bral JBL NORTHRIDGE CINE PACK
zagadaj blackninja - pewnie da ci dobra cene na ten zestawik
 

nwo54

New member
Amplitumer kupilem od znajomego za 1600zl - chcial wymienic na cos mocniejszego z grupy HARMAN/KARDON.

No dobrze a co z tymi glosnikami :)
 

jacek5d

New member
Słuchałem JBL E80 z Onkyo 604 dla mnie tragedia , ale każdy słyszy inaczej i podobno w niektórych zestawach /nie z Onkyo / grają dobrze.
Słuchałem z Onkyo 674 Tannoy F4 rewelacja,
podobnie Onkyo 604 z Quadral Argentum Set grało to znakomicie.
Quadral Quintas 500 słucham na codzień u kolegi z Onkyo 674, gra
gorzej od Tannoy F4 ale zestaw kosztuje znacznie mniej od w/w i bije na głowę głośniki sprzedawane a raczej dodawane gratis do zestawów promocyjnych np. M-Audio, Grandhigh w zestawach z Onkyo, Prism w Yamachach itd.
Wharfedale DIAMOND KINO 9... lub CRYSTAL - słuchałem tylko w zestawach z Denonem grało to całkiem przyzwoicie.
Onkyo i Tannoy uważane są za bardzo dobre połączenie na twoim miejscu brałbym Tannoy F4.
 

nwo54

New member
dziekuje za pierwsze opinie!!!!

Tannoy Mercury F4/1 dla Onkyo sa najczesciej zachwalane w tej konfiguracji. Sporo osob jest zadowolonych z odsluchu.

Tak jak wspominalem duzo pozytywnych opinii maja tez Quadral Quintas 700 czy 500. Duzo tansze od Tannoy Mercury.

prosze o inne opinie

pozdrawiam
 

Arek

Member
Podłączę się pod wątek, bo już byłem zdecydowany na onkyo 605 + jamo s606 5.1 gdy się okazało że jeden z głośników będzie najprawdopodobniej wciśnięty między ścianę a mebel co dyskwalifikuje jamo ze względu na boczny głośnik.

Przeczytałem chyba wszystkie wątki na temat kolumn i onkyo i widać że króluje zestaw onkyo 505/605 z jamo s606 , a potem długo długo nic tzn pojedńcze osoby mają ten ampli z tannoyami, KEFami, JBLami, etc.

Dajcie radę czego szukać gdy budżet może poszybować w górę max 50-60% w porównaniu do jamo s606. Pomieszczenie 25 m2 pół-otwarte na kuchnie 10m2. 50% kino 50% stereo, muza mieszana ale głównie jazz, instrumentalna, trochę rocka. Źródło muzyki różne - CD, radio, mp3


p.s. może dali concept 6 , albo wharfedale 9.5 ?
 
Do góry