Onkyo TX-SR578 + Jamo S506 zestaw 5.1. Proszę o pomoc.

najazeru

New member
Witam.
Mam zamiar kupić zestaw:
1.Amplituner Onkyo TX-SR578
2.Jamo S506 zestaw 5.1 z subwooferem Jamo sub 210.
Zestaw ma być ustawiony w pokoju ok 25m^2.
Co myślicie o takim zestawie. Generalnie chciałbym się zmieścić w 3000zł.
Proszę o opinie i sugestie.
 

SemperFi

New member
Też miałem podobne dylematy ale zawsze lepiej kupić raz a porządnie niz potem żałować. W 3200zł zmiesciłbyś sie z Onkyo 607 i jamo S606 HCS3 ale bez suba. Niektórym wystarczaja wbudowane w kolumny frontowe głosniki niskotonowe :)
Albo zamiast jamo wziaśc Quadral Quintas 500.
 
Ostatnia edycja:

diuczysko

New member
Bez reklam
W Jamo s 506 na pewno nie brakuje basu, po auto kalibracji w onkyo filmy można spokojnie oglądać bez suba przy nocnych seansach. Ja wybrałem s506 ze względu na problemy z ustawieniem s606 (jedna kolumna stoi dosyć blisko ściany bocznej). Co do sub 210 to u mnie radzi sobie bez problemu przy włączonym double bass w onkyo (kanał dla suba przesyłam również na kolumny frontowe). Nagłaśniam dosyć trudny pokój salonik 20m2 w pełni otwarty na kuchnię (10m2) i przedpokój (8m2). Kącik kinowy to ok. 12 m2, siedząc na kanapie basu jest naprawdę dużo. Suba wymieniłbym na pewno na mocniejszy gdybym zamiast podłogówek wstawił dwa małe monitory na fronty, jednak przy dwóch dużych frontach warto je zaprzęgnąć do pracy.
 

dpolkowski

New member
Witam. Wkręcę się w temat. Diuczysko, widzę że masz coś co zamierzam kupić. Mam prośbę, czy możesz zajrzeć do mojego wątku: Warunki vs. zestaw kina. Jest tam rysunek, będę wdzięczny za jakieś sugestwie. Najazeru, przepraszam za offtop.
Daniel
 

schwarz

New member
Sub powinien mieć zapas mocy żeby bez przesterowania robił masakrę w pokoju. Także polecę ci kupić zestaw 5.0 o którym piszesz. Pograć nim zobaczyć co i jak a w tym czasie składać minimum na Jamo sub 300:grin:
 
Do góry