Onkyo tx sr576 - odtwarzanie filmu z tv w formacie dolby digital 5.1

siwx

New member
Witam. Posiadam amlituner Onkyo Tx sr576. Połączony jest z tv kablem optycznym aby mozna było odtwarzac dźwięk z tv na kinie, jednak problem jest taki, że filmy w 5.1 dolby digital np na HBO HD nie są odtwarzane tak jak trzeba. Przełączając na przycisku Movie/tv rózne formaty nie pokazuje ze wogole jest taki dekoder dolby digital. Jest Dolby prologic II movie, dts neo6 itp ale to nie o te dekodery chodzi. Czy konieczne jest podłączenie dodatkowym kablem tv z ampli? zeby wreszcie wykrył dekoder np. dolby digital ex (Ampli połączony jest z tv kablem HDMI i optycznym.)
 

siwx

New member
Także chciałem się zapytać o odtwarzanie płyt dvd. Odtwarzacz dvd (Onkyo sp 406)połączony jest z tv poprzez ampli kablem hdmi. I również gdy włączam płyte dvd z filmem( jest zrobiony w formacie DD 5.1) ampli nie wykrywa tych DD + DD EX i znow mam do wyboru tylko Dolby prologic II, TV logic, full mono, dts neo6 itp. chociaż świeci się ikonka dolby digital przy odtwarzaniu filmu z płyty.To moze cos wykrył;) Prosze was o pomoc bo od niedawna mam ten sprzęt a chciałbym żeby prawidłowo"hulał":)
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
Połącz tuner C+ coaxialem z amplitunerem, DVD z ampli również coaxial lub
jeśli masz możliwość to optykiem. Dźwięk będziesz miał bezpośrednio na amplituner i wszystko powinno być ok. Do TV dźwięk z C+ połącz wyjściem
które Ci zostanie, no chyba że pójdzie po HDMI. W ten sposób ominiesz
odbiornik TV,który prawdopodobnie nie obsługuje DD 5.1.
 

siwx

New member
połączyłem cyfre+ kablem HDMI z ampli (wejscie HDMI 3 - TAPE),następnie dvd z ampli takze kablem HDMI ( wejscie HDMI 2 - DVD) a na końcu ampli połączyłem kablem HDMI z TV. Ominąłem odbiornik tv i dalej gdy oglądam np. film z płyty w formacie 5.1 lub z tv np. na HBO HD to nie znajduje dekodera Dolby Digital + oraz Dolby Digital Ex. Uruchamia mi sie tylko ten dolby prologic IIx. Co sie dzieje?
 
Ostatnia edycja:

akwidzynski

New member
Bez reklam
Moze nie masz wlaczone w dekoderze opcji DD. Obadaj sprawe. Jak bedzie wlaczona to zrob jak kolega napisal wyzej, podlacz dekoder z ampli optykiem na 100% powinno wtedy wykrywac DD.
 

timbot

New member
Bez reklam
wiekszość sprzętów przez hdmi standardowo wysyla dzwięk stereo, trzeba im w setupach poprzestawiać. Nie pamiętam już czy dvd 406 umożliwia wysyłanie przez hdmi dzwięku dd/dts Sprawdz to - wejdz w setup/inital settings/audio
ps. koledzy maja racje - jak nic nie pomoże, to trzeba będzie puścić dodatkowego coaxiala
 
Do góry