Onkyo TX-SR576 - co sądzicie ?

griszawy

New member
Co sądzicie o tym amplitunerze jako alternatywa zakupu w kwocie do 1500zł. Dość mało jest na forum informacji na temat tego produktu. Ponoć ma możliwość współpracy z odtwarzaczami BR i posiada DD +. Ponadto mam pytanie do znawców zagadnienia, czy ten egzemplarz posiada również OSD do modyfikacji parametrów dzwięku i skaler HDMI
 

limciu

New member
Mam go od 3 miesięcy. Ma DD+ (nie ma DD HD), Odbiera dźwięk z HDMI (czego nie potrafią 505 i 518 ), ale nie ma skalera więc przy różnych formatach sygnału video - nie wystarczy tylko kablelek HDMI między ampli a TV. Najbardziej wkurzający jest brak wejścia analogowego audio dla TV (trzeba podłączać np. pod TAPE), co komplikuje nieco obsługę z pilota (który steruje też innymi urządzeniami).
Nie ma OSD (606 też nie ma) ale na szczęście ma dość przejrzyste menu i nie sprawia problemów przy ustawianiu (najgorsze robi za nas Audissey). Dzięki temu, że wyrzucili z niego skaler jest znacząco tańszy od 606. Mój (nowy) kupiłem w sklepie internetowym za niecałe 1200 zł.
Do BR jak najbardziej nadaje się (bo konia z rzędem temu kto rozróżni DD+ [7.1 skompresowane] od DD HD [bez kompresji] )
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
mozna powiedziec ze jest takim wyjsciem posrednim- ale.........spelni warunki przekazu dzwieku HD 5.1 i jesli ktos musi pojsc na kompromis ze wzgledow finansowych to 1200 zl za onkyo ktore odbiera dzwiek przez HDMI jest "strzalem w dziesiatke"....:eek:k:

zapomnialem tylko o jednej waznej kwestii- odtwarzacz BD musi miec mozliwosc rozkodowania wszystkich formatow lacznie z DTS HD MA ! z tego co wiem nie daja sobie z tym rady playery oparte na "sigmie"
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czy ten egzemplarz posiada również OSD do modyfikacji parametrów dżwięku i skaler HDMI - możesz rozwinąć myśl co to jest skaler HDMI ?
I co masz na myśli w sprawie OSD ?
Bo nie załapałem :(
 

griszawy

New member
Co do skalera miałem na myśli możliwość korekcji sygnału video (obrazu) po HDMI, a odnośnie OSD to wyświetlanie funkcji korekcyjnych amplitunera na telewizorze (ustawianie parametrów głośników, dźwięku, itp.)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry