Onkyo TX-SR507 czy sony str-dh500

jestmeksyk

New member
Zastanawiam się nad kupnem kina domowego do 3000

W innym wątku jakieś 2msc polecono mi zestaw onkyo tx-sr507 z głośnikami 5.0 QQ 5000. Jednak nie mam nadal możliwości odsłuchu takiego zestawu, byłem wczoraj w Opolu ale niestety nie prowadzą tego typu głośników (QQ) i przeważnie góruje prism, m-audi i jamo s426 co mnie strasznie smuci :( Słyszałem też s606 z pionierem, ale jakoś tak głucho dla mnie było, może przez to że źle było coś ustawione...

Zastanawiam się też nad jamo s606. Nie wiem czy styknie mi kasy.
Jeśli by starczyło to jakiś sub do QQ/Jamo?

Jednak moją uwagę także przykuło kino Sony z ampli str-dh500 i zestawem głośnikowym 5.1 SA-P33h (ma już sub i zmieściłbym się nawet w 2700 z BD-P 1600 Samsunga).

Bo opcję blu ray już wybrałem i na pewno chcę zakupić Samsunga bd-p 1600

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje z Waszej strony jeśli posiadacie Onkyo 507 z QQ5000 lub Tym Sony.
 

prez8s

New member
Nie wiem jaka różnica jest miedzy sony str dg510 a dh500, ale kuzyn ma ten pierwszy i ogólnie gra beznadziejnie, zarówno w kinie jak i stereo. Co do onkyo 507, to robiłem kiedyś odsłuch porównawczy między starszym bratem onkyo 506 i 606. Nie było porównania, 606 było dużo lepsze. Natomiast jeśli musiałbym teraz wybierać z tych dwóch które przytoczyłeś, to chyba jednak onkyo 507, za to że ma więcej funkcji, bo brzmieniowo będzie raczej podobnie. I nie inwestowałbym w jakieś drogie kolumny, bo nie warto przy tej klasie amplitunerów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z Twoich też brałbym Onkyo , ale znacznie lepiej zagra Harman AVR 255 i Jamo 606 . I jak zapytasz Blackninja to prawie zmieścisz się w klasie cenowej.
 

jestmeksyk

New member
Dzięki za wszystkie opinie. Chyba się jeszcze wstrzymam i dozbieram, ale z Sony już zrezygnowałem na pewno, poczytałem troszkę - może faktycznie to było takie za szybkie wrażenia że to fajnie gra itp. Będę zaglądał jeszcze i czytał na forum.
 

kadik

New member
mój kumpel ma takowy sprzęt (sony) i jak pierwszy raz uslyszalem to powiedziałem że nawet całkiem fajnie cyka... ale to tylko sobie cyka :)
 

jestmeksyk

New member
dziś słuchaliśmy Wharfedale CR2 30 i takimi śmiesznymi WH2 sourondami i rodzinie się podoba, ale w zestawie tylko z denonem, ale ma mało wyjść bo tylko 2hdmi.

Czytam, że model CR2 40 ma więcej bassu niż 30.

i chyba właśnie skompletuje tak 5.0 - CR2 40 x2, Centralny WH2 i Souround WH2. Do tego napewno Samsung BD-P 1600, tylko nie wiem jaki Amplituner czy Onkyo 507 to uciągnie :). Ważne, żeby miał 3 wyjścia HDMI.
 

LUPO78

Banned
osobiście zdecydowanie polecam onkyo,bardziej bym się zastanowił nad onkyo tx-sr607 i do tego QQ5000 i kupuj osobno ampli i kolumny bo taniej wyjdzie ciebie ONKYO (dystrybutor firma E.I.C.) --/-- Amplituner Onkyo TX-SR607 - porównanie cen w sklepach internetowych i kolumny Quadral Quintas 5000 Set zestaw 5.0 - Głośniki - Quadral Quintas 5000 Set zestaw 5.0 od 1259.00zł do tego z dwie stówki do rzucisz i bd za 400 kupisz w euro bo jest promocja na nie i napewno będzie lepsze od tego samsunga LG BD370 - Odtwarzacz Blu-ray LG w RTV EURO AGD i zestawik będziesz miał naprawdę spoko,ja sobie prawie wszystkie włosy wyrwałem jak zobaczyłem cenę BD,a w piątek płaciłem za niego 588zł-to trzeba mieć pecha
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
507 ma 4 wejścia HDMI i jedno wyjście :) miałem ją podłączoną z Quadralami Quintas 500F na 20m2 i całkiem fajnie to grało. Te głośniki jak za taką cenę spisują się nie źle, takie jest moje zdanie.
A 507 to nowy ampli ze wszystkimi najpotrzebniejszymi kodekami HD 5.1 Ci spokojnie wystarczy i spokojnie daje sobie rade z tymi kolumnami.
Pozdrawiam
 

jestmeksyk

New member
najlepsze jest to, że u mnie w mieście trudno zamówić taki sprzęt bo nigdzie go nie mają aktualnie i trzeba czekać, gdzie polecacie zamówić?
 

prez8s

New member
Ja myśle że nie ma sensu kupować QQ5000 do onkyo 507. Do 507 nie brałbym niczego dużego bo to zmarnowane pieniądze. Lepiej jakieś monitory + duży sub.
 

jestmeksyk

New member
hehe, ale mnie zbijacie z tropu :)

nigdy nie słyszałem quadrali 500/5000 - głownie opinię mnie skuszają ku ich zakupie w połączeniu z 507. (na pewno słyszałem m-audio classic, prism i jamo 426 i wardefale c2 - i nic z nich mi podeszło)

zakupu jeszcze nie dokonałem. ale jeśli ktoś może coś jeszcze dopomóc w zmianie odnośnie głośników to dopowiem, że 60-70% to będą filmy z dvd/bd i Enki, a reszta to muzyka jazz, rock. Maksymalnie to 3200 mogę poświęcić z okablowaniem. Bo z Onkyo 507 już nie zrezygnuję, i z Samsunga bd-p 1600 chyba też już nie, mimo że kusi mnie ten LG 370 :)
 

damian820927

New member
Bez reklam
Nie ma się nad czym zastanawiać, za stosunkowo niewielkie pieniądze będziesz miał całkiem niezły sprzęt ja bym proponował Onkyo 507 lub 607 nie duża różnica cenowa w niektórych sklepach internetowych. Sam osobiście mam 507 i jestem zadowolony. A co do głośników to w tej cenie nic lepszego chyba nie kupisz, Quadral to dobre kolumny ja byłem zadowolony na 20m2 jeszcze co mi się nasuwa to Klipsch F1 set ale to już troche więcej kasy, musiałbyś coś dołożyć ;)
 

jestmeksyk

New member
wziąłem jednak onkyo 577, QQ 5000 i Panasonica BD 60 - od dziś testuję, trza to jakoś fajnie ustawić. Faktycznie z subem daje sobie na razie spokój. Dzięki za pomoc!
 
Do góry