Onkyo TX-SR309 + Canton Movie 70 - okablowanie

dawletiarow

New member
Witam serdecznie,

Czy jest ktoś w stanie pomóc mi w wyborze okablowania do podłączenia Onkyo TX-SR309 z Canton Movie 70? Będzie to podłączone do TV Panasonic P42G30E. W przyszłości planuje dokupić odtwarzacz Blu-Ray.

Wstępnie myślałem o podłączeniu frontów i centralnego kablem:Melodika MDC2250 Purple Rain 2x2,5mm2 z żyłą BassCore
Głośniki surround tylne kablem: Melodika MDC2150 Purple Rain 2x1,5mm2 z żyłą BassCore
Podłączenie subwoofera kablem: Monkey Cable (MCYSUB3) Clarity Subwoofer Interkonekt
Kabel HDMI: Monkey Cable (MCT2) Concept kabel HDMI 1.4 a

Jeśli puszczę hdmi z amplitunera do tv to już rozumiem nie potrzebuje optykiem podłączać bo dźwięk poleci po hdmi?
Czy jest sens dawania aż tyle pieniędzy za same kable do tego zestawu?
Proszę o podanie alternatyw.

Z góry dziękuje.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Sprzęt raczej budżetowy mam na myśli audio, (imo) nie warto wywalać kasę na jakiegokolwiek rodzaju extra kable. Gdzie w sumie miałby się wykazać tzw. "Bass core", bo przecież nie w subie a głośniczki w Canton Movie 70 masz takie jakie masz :).

Audio poleci przez HDMI wiec nie ma potrzeby podpinać osobno optyka.

Pzdr.,
(C)G
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Dokładnie głośniczki masz malutkie, jeżeli już chcesz to kup najtańszy kabel 1 - 1,5 mm2 z miedzi beztlenowej w sklepie elektronicznym. Chyba, że chcesz zapłacić duże pieniądze za markę i opakowanie kabli.
 

christo

New member
Czesc Też kupilem ten zestaw na iboodzie .... a tydzien temu tez tego panasa, wiec mam dokladnie taki sam zestaw.
Wlasnie przymierzam sie również do zakupu okablowania glosnikow.
Napisz co kupiles.
 

christo

New member
Rozumiem, że do tego zestawu Onkyo TX-SR309 z Canton Movie 70 ( jak by nie patrzeć entry level ) spokojnie wystarczy :
- na front i tylne (sa takie same) dac kabel 2x1,5mm2 ?
- centralny (jest wiekszy od frontów i tylnych ) dac 2x2,5mm2 ?
- sub jest aktywny wiec podlaczenie 1RCA-1RCA - dowolnej grubości bo to tylko sygnalowy ?
Jakosc tej miedzi beztlenowej z której sa wykonane przewody ma w tym przypadku (tego podstawowego zestawu) jakies znaczenie ?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
1,5 mm2 wystarczy z duuuuuużym zapasem. W suba przypadku warto kupić kabel rca rca z przyzwoitym ekranowaniem (dosyć gruby) ale nie popadać w przesadę (taki do 50 zł wystarczy spokojnie)
 
Ostatnia edycja:

diuczysko

New member
Bez reklam
Właśnie dlatego, że sub aktywny to potrzeby jest gruby ekranowany przewód, sygnał z ampli jest niskonapięciowy i do tego częstotliwości są niskie i podatne na sprzężenia z sieci elektrycznej i zasilaczy.
 
Do góry