Onkyo TX SR 505-jak podlaczyc??

zaba1978

New member
Witam
Mam zamiar zmienic amplituner i jestem zdecydowany do 1200zl na onkyo 505,lecz chcialbym sie poradzic o podlaczenie.Wiec tak posiadam lcd hd,tuner hd i dvd.1 sposob-podlaczam tuner hd(kablem hdmi) do wejscia(hdmi) w onkyo,pozniej wyjsciem(hdmi) w onkyo kablem hdmi podlaczam lcd, dvd podlaczam(kablem hdmi) do wejscia w onkyo, dalej z ampli ide do lcd kablem component(wyjsciem z onkyo).2 sposob-tuner hd lacze kablem hdmi z lcd a kablem optycznym tuner z onkyo, dvd lacze kablem hdmi lub component z lcd i kablem optycznym dvd z onkyo.Ktorym sposobem uzyskam lepszy dzwiek na kolumnach??A moze to jest bez roznicy??Ale sie rozpisalem;)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
zaba1978 napisał:
Witam
Mam zamiar zmienic amplituner i jestem zdecydowany do 1200zl na onkyo 505,lecz chcialbym sie poradzic o podlaczenie.Wiec tak posiadam lcd hd,tuner hd i dvd.1 sposob-podlaczam tuner hd(kablem hdmi) do wejscia(hdmi) w onkyo,pozniej wyjsciem(hdmi) w onkyo kablem hdmi podlaczam lcd, dvd podlaczam(kablem hdmi) do wejscia w onkyo, dalej z ampli ide do lcd kablem component(wyjsciem z onkyo).2 sposob-tuner hd lacze kablem hdmi z lcd a kablem optycznym tuner z onkyo, dvd lacze kablem hdmi lub component z lcd i kablem optycznym dvd z onkyo.Ktorym sposobem uzyskam lepszy dzwiek na kolumnach??A moze to jest bez roznicy??Ale sie rozpisalem;)

Do moderatora, proszę o wyrozumiałość w sprawie tego cytatu. Jest to "nieco bełkot" i zwyczajnie nie umiałem go skrócić. Sorry :krol:


Przekombinowujesz
Jak masz i DVD i tuner HD z hdmi to żadnych komponentów, opticali itp itd

Oba źródła hdmi do amplitunera i z tąd hdmi do telewizora.
No chyba że ten tuner to nKa :p to masz duzy problem i raczej musisz kupić ONKYO 605 :confused:
Przekonasz sie zresztą sam :D



Wyjaśnienie.
Onkyo NIE przenosi sygnału nKi przez HDMI do Telewizora
Jedynie 605 umie wejście Component (nKa) przesłać do wyjścia HDMI do telewizora. Oczywiście wszystkie 605 i wyższe. 505 NIE UMIE TEGO
 
Ostatnia edycja:

zaba1978

New member
Gucio50 napisał:
Przekombinowujesz
Jak masz i DVD i tuner HD z hdmi to żadnych komponentów, opticali itp itd
Oba źródła hdmi do amplitunera i z tąd hdmi do telewizora.
No chyba że ten tuner to nKa :p to masz duzy problem i raczej musisz kupić ONKYO 605 :confused:
Przekonasz sie zresztą sam :D
Wyjaśnienie.
Onkyo NIE przenosi sygnału nKi przez HDMI do Telewizora
Jedynie 605 umie wejście Component (nKa) przesłać do wyjścia HDMI do telewizora. Oczywiście wszystkie 605 i wyższe. 505 NIE UMIE TEGO

Moze troche przekombinowalem z tym belkotem:-D .Dobra do rzeczy nKi nie mam, mam kathreina hd.Piszesz abym tuner i dvd podlaczyl hdmi do onkyo ok zgodze sie z tym, ale jak wyjsc kablami hdmi do lcd jak amplituner ma tylko jedno wyjscie hdmi??
 

pawek

New member
Nie zapomin kazdego klocka polaczyc z 505 odzielnum kabelkiem audio.505 ma tylko hdmi Pass-thru i nie potrafi wyluskac dzwieku z hdmi.Lepiej zainwestuj w 605 ja pozalowalem kaski a teraz pluje sobie w brode.
 

zaba1978

New member
pawek napisał:
Nie zapomin kazdego klocka polaczyc z 505 odzielnum kabelkiem audio.505 ma tylko hdmi Pass-thru i nie potrafi wyluskac dzwieku z hdmi.Lepiej zainwestuj w 605 ja pozalowalem kaski a teraz pluje sobie w brode.

To z tego rozumiem, ze mam jeszcze polaczyc kablami optycznymi czy cinchami?? onkyo z dvd i tunerem??To powiedzcie jaki sens laczyc kablami hdmi onkyo z tunerem i dvd, jak mozna hdmi polaczyc bezposdrednio oba sprzety z lcd+kable optyczne, aby uzyskac dzwiek na kolumnach.
 
Ostatnia edycja:

pawek

New member
Aby uzyskac dzwiek 5.1 z dvd czy z tunera polacz optykiem.A jesli chodzi o hdmi to ile masz wejsc w tv?Jesli wiecej niz jedno to mozesz polaczyc bezposrednio sprzety do tv. Hdmi redukuje ilosc kabli dlatego lepiej zastanow sie nad 605 wtedy tylko 3Xhdmi i to wszystko.
 

zaba1978

New member
pawek napisał:
Aby uzyskac dzwiek 5.1 z dvd czy z tunera polacz optykiem.A jesli chodzi o hdmi to ile masz wejsc w tv?Jesli wiecej niz jedno to mozesz polaczyc bezposrednio sprzety do tv. Hdmi redukuje ilosc kabli dlatego lepiej zastanow sie nad 605 wtedy tylko 3Xhdmi i to wszystko.

605 troche duzo kasy, wiecie jak to miec zone:D, w lcd mam 3 wejscia hdmi, wiec polacze sprzety do lcd+optyki do onkyo z tunera i dvd aby miec 5.1.A w 605 tylko na kablach hdmi z tunera i dvd i pozniej do lcd uzyskam dzwiek 5.1??Juz bez optykow.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
zaba1978 napisał:
Moze troche przekombinowalem z tym belkotem:-D .Dobra do rzeczy nKi nie mam, mam kathreina hd.Piszesz abym tuner i dvd podlaczyl hdmi do onkyo ok zgodze sie z tym, ale jak wyjsc kablami hdmi do lcd jak amplituner ma tylko jedno wyjscie hdmi??

To wystarczy, po co więcej, telewizor służy jako monitor amplitunera.
Nie mozesz uwolnić się od przekombinowywania :confused:

Amplituner, sterujesz pilotem a on wysyła do Tv to co aktualnie wybrałeś, albo tuner albo dvd :cool:

Zamiast tracić czas na forum, spróbuj i sam się przekonaj :p
I pamiętaj, żadnych dodatkowych kabli, ani CINCH ani Optyczny. NIC TYLKO HDMI.
 
Ostatnia edycja:

arturas22

New member
Oba źródła hdmi do amplitunera i z tąd hdmi do telewizora.
No chyba że ten tuner to nKa :p to masz duzy problem i raczej musisz kupić ONKYO 605 :confused:
Onkyo NIE przenosi sygnału nKi przez HDMI do Telewizora
Jedynie 605 umie wejście Component (nKa) przesłać do wyjścia HDMI do telewizora. Oczywiście wszystkie 605 i wyższe. 505 NIE UMIE TEGO

Witam, mam pytanko w związku z tym:
czy nie mozna połaczyć nKi kablem hdmi bezpośrednio do TV
a optykiem podać sygnału do amlitunera?
czy to zadziała?
Pytam, bo mam zamiar kupić właśnie 505 i mam nKę i lekko sie zaniepokoiłem..
Pzdr.
 

zaba1978

New member
Gucio50 napisał:
To wystarczy, po co więcej, telewizor służy jako monitor amplitunera.
Nie mozesz uwolnić się od przekombinowywania :confused:

Amplituner, sterujesz pilotem a on wysyła do Tv to co aktualnie wybrałeś, albo tuner albo dvd :cool:

Zamiast tracić czas na forum, spróbuj i sam się przekonaj :p
I pamiętaj, żadnych dodatkowych kabli, ani CINCH ani Optyczny. NIC TYLKO HDMI.

rozumiem tylko czy na 505 na kablach hdmi z tunera i dvd i pozniej do lcd uzyskam dzwiek 5.1??
 

pawek

New member
Witam, mam pytanko w związku z tym:
czy nie mozna połaczyć nKi kablem hdmi bezpośrednio do TV
a optykiem podać sygnału do amlitunera?
czy to zadziała?
Pytam, bo mam zamiar kupić właśnie 505 i mam nKę i lekko sie zaniepokoiłem..
Pzdr.[/quote]


Zadzialac zadziala ale beda male problemy z dzwiekiem.W zaleznosci czy bedziesz chcial uzywac caly czas ampli czy tez nie.


NA 505 dzwieku 5.1 nie bedzie przez hdmi.
 

bulek

New member
Gucio50 napisał:
Zamiast tracić czas na forum, spróbuj i sam się przekonaj :p
I pamiętaj, żadnych dodatkowych kabli, ani CINCH ani Optyczny. NIC TYLKO HDMI.
Zamiast tracić czas na próbowanie wystarczy przeczytać instrukcję do 505. Samo HDMI nie wystarczy. Żeby z głośników popłynął jakikolwiek dźwięk trzeba zrobić oddzielne połaczenia audio (cinch lub optyk).
 

Gucio50

New member
Bez reklam
arturas22 napisał:
Witam, mam pytanko w związku z tym:
czy nie mozna połaczyć nKi kablem hdmi bezpośrednio do TV
a optykiem podać sygnału do amlitunera?
czy to zadziała?
Pytam, bo mam zamiar kupić właśnie 505 i mam nKę i lekko sie zaniepokoiłem..
Pzdr.

Lepiej nie, bo wtedy przełaczajac amplituner np z DVD na nkę musisz jednocześnie pilotem telewizorawybrać drugie HDMI. Ale można z tym żyć, ciekaWE CO NA TO ŻONA
Popatrz na to tak:
telewizor minimum 2500
amplituner minimum 1400
głosniki minimum 1000
I do tego zabawa z pilotami
To już lepiej dodać 500-600zł do tych 4-5 kzł i mieć TV i Amplituner "na jednym pilocie", zwłaszcza że pilot onkyo-605 potrafi sterować większością telewizorów


Jeżeli nKę połaczysz do amplitunera Componentem, to musi on umieć upscalować component na hdmi, a to potrafi dopiero 605 :krol:
 
Ostatnia edycja:

arturas22

New member
Gucio50 napisał:
Lepiej nie, bo wtedy przełaczajac amplituner np z DVD na nkę musisz jednocześnie pilotem telewizorawybrać drugie HDMI. Ale można z tym żyć, ciekaWE CO NA TO ŻONA

Jeżeli nKę połaczysz do amplitunera Componentem, to musi on umieć upscalować component na hdmi, a to potrafi dopiero 605 :krol:

Dzięki za info. ale mam jeszcze wątpliwości...
Przecież jeśli podłączę nKę do TV przez HDMI, to mam i obraz i dźwięk na telewizorze wtedy, gdy NIE chcę używać ampli.

Jeśli będę chciał użyć amplitunera, to obraz poleci swoją drogą na TV (hdmi) a dźwięk, podłaczony dodatkowym optykiem do 505 i dalej na kolumny.
Wydaje mi się, że w takiej konfiguracji wybieram tylko źródło dźwieku w 505 i ściszam głośniki w TV.
Chyba, że się mylę....bo to wszystko teoria, jeszcze nic nie kupiłem.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
arturas22 napisał:
Chyba, że się mylę....bo to wszystko teoria, jeszcze nic nie kupiłem.

Po trzech dniach znudzi Ci się tak jak mi przełączanie Tv
Używam tak:

1. TV jest monitorem amplitunera, z wyłączonymi w Tv głośnikami
2. Pilotem ONKYO włączam i wyłączma zarówno amplituner jak i TV
3. Pilotem amplitunera przełączam źródła: NKa, DVD, Tuner, Kamera, odtwarzacz Blu-Ray, nagrywarka DVD

Jedynie kanały NKi przełączam pilotem NKi bo nie udało mi się tego zrobić pilotem ONKYO-605 ani programowanym , ani dodatkowym uniwersalnym, chyba go sprzedam :confused:

Aby sterować odtwarzaczami, nagrywarką i TV pilotowy ONKYO-605 podałem kody tych urządzeń. Część kodów była opisana w instrukcji do ONKYO, kod do Nagrywarki Panasonic podała mi uprzejma pani w serwisie Panasonic ;)
 

arturas22

New member
Gucio50 napisał:
Po trzech dniach znudzi Ci się tak jak mi przełączanie Tv

Guciu, dziękuje Tobie za wszystkie wyjaśnienia.
Nie jest jednak to tak wielka uciążliwość (tak myślę).
Dotąd używam wieży Technics do dvd i czasem do TV
no i własnie tak sobie radzę: pilot od Nki, od dvd, wieży, tv...
Może z czasem zacznie mnie to drażnić, ale jak dotąd.....

Wychodzi na to, że mój sposób podłaczenia będzie działał,
będzie tylko nieco uciążliwy. Jak widzisz wyżej, tak już mam...

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam seredecznie.
Jeśli jeszcze pojawią sie jakieś wątpliwości, to pozwolisz, że Cię 'pomęczę'.
 

praefectus

New member
Gucio50 napisał:
Wyjaśnienie.
Onkyo NIE przenosi sygnału nKi przez HDMI do Telewizora
Jedynie 605 umie wejście Component (nKa) przesłać do wyjścia HDMI do telewizora. Oczywiście wszystkie 605 i wyższe. 505 NIE UMIE TEGO

Zamierzałem kupić 605 lub 705, ale właśnie przeczytałem to co powyżej... Czyli nie ma szans na podłączenie przez hdmi n-ka --> onkyo 605(705) --> LCD (Samsung LE40M87B)? Co zatem zrobić? Zależało mi na upscalingu obrazu SD do wyższej rozdzielczości...

Mam w związku z tym takie oto pytania:
1) Czy zawracanie głowy upscalingiem ma sens? Czy rzeczywiście coś to zauważalnego daje?

2) Jaki inny porównywalny amplituner do onkyo 605 lub 705 działa z nką przez hdmi?

3) Gdybym brał jednak ONKYO 605 (705) jak wtedy najlepiej podłączyć n-kę? Teraz jest podłączona bezpośrednio do LCD za pomocą HDMI.

Będę wdzięczny za odpowiedź.
 
Do góry