Onkyo TX-SR 304 czy Denon AVR 1604

masta_slowik

New member
Witam
Nie jestem wielkim znawca sprzetu, dlatego prosze o mala pomoc przy wyborze amplitunera. Po wielu godzinach poszukiwan grono kandydatow zawezilem do dwoch powyzej. Mam ograniczony fundusz wiec w gre wchodze modele z troszke nizszych polek. Jesli chodzi o glosniki to sam nie wiem jakie jeszcze bede podlaczone, ale raczej beda to jakies tansze modele na poczatek, dlatego skupiam sie bardziej na amplitunerze w tym momencie. Z gory dziekuje za opinie i pomoc.
 

masta_slowik

New member
Na amplituner chcialem wydac do 1000 zł. Nie musi on miec niewiadomo jak wielkiej mocy, bo mieszkam w bloku,wiec 100W na kanal i impedancja do 90 wystarczy w zupelnosci, chociaz i to bedzie sporo. Grunt zeby mial on 2 wejscia optyczne. W glosniki to w przyszlym roku zainwestuje jakies konkrestne pieniazki, teraz to zadowole sie Voice Kraftem za 500 zł (przypuszczam, ze posypie sie krytyka, ale coz, na wiecej mnie nie stac;/)
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
widzę, że jestes kolejnym leniwym, któremu nie chce się czytać.. :/ wejść, zadać pytanie, odebrać odpowiedź, może podziękować - bez wnikania w to, co jest kilka postów niżej (a sa dokładnie te same pytania i całkiem konkretne odpowiedzi).. aż dziwne, że ludziom takim jak blackninja starcza jeszcze cierpliwości na klepanie wciąz tych samych odpowiedzi...

krótko więc: na allegro stoją uzywane Quadral Quintus 500 (są też tutaj na forum w ogłoszeniach, komplet 5.0), a ja mam Jamo 5.1 (podłogowe, central, satelity, sub - w razie pytań pisz na PW) - oba komplety zagrają o 5 nieb lepiej niż VK... mając ograniczony budżet, jaki masz cel w kupowaniu nowych głosników, których później nawet nikt nie odkupi ?
 

masta_slowik

New member
A mnie denerwuja ludzie, ktorzy mysla, ze pozjadali wszystkie rozumy...Nie jestem idiota, ktory z kazdym problemem leci na fora i bezmyslnie klepie w klawiature. 7 razy przeszukalem fora w celu znalezienia opinii porownawczej tych dwoch modeli amplitunerow i nie udalo mi sie, a o kazdym z nich osobno juz zdazylem sie dowiedziec, wiec prosze kolego powyzej nie zarzucaj mi lenistwa w klikaniu przycisku "szukaj".
Co do glosnikow, wiem o tym, ze mozna znalezc uzywane modele bardziej markowych firm, ale glosniki wolalem miec nowe, a nie juz wykorzystane na maxa przez poprzedniego wlasciciela, a wsrod nowych ciezko znalezc takie do 500 zl niestety, a kupujac glosnik wlasnie ze te kwote nie licze na to, ze po roku je sprzedam. Po drugie, wiekszosc forumowiczow(nie mowie, ze wszyscy) strasznie krytykuje glosniki za ich cene i producenta, ktory nie jest markowy, bez odsluchiwania ich nawet. Ja staralem sie zasiegnac opinie od ludzi, ktorzy uzywaja kolumn VK i z tego co mowili, to faktycznie nie sa to glosniki niewiadomo jakiej klasy i ze da sie slyszec roznice miedzy nimi a np. porzadnymi Jamo czy jeszcze dalej Quadralami, ale przy dobrym ustawieniu amplitunera i normalnych przewodach tez da sie z nich niezle dzwieki wyciagnac.
Tak czy siak dziekuje za pomoc i w ogole zainteresowanie;) ide szukac po domu czegos do sprzedania to moze zwiekszy sie fundusz:D
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Za 950zł wykopałem AVR2550, może Ci się przyda.

AVR2550.jpg


http://www.harmankardon.com/product...s&ky=1ADEDABFC78221D4AAAD5B52D215F256&#active
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
hm. widzisz Tomku, nie ma za bardzo znaczenia, jak się staramy pomóc - są ludzie którzy wchodzą tylko po to, żeby potwierdzić swoje pomysły, a nie po to, zeby zasięgnąć wiedzy... i w tym wypadku pomysł forum na audiostereo.pl jest rewelacyjny: po zarejestrowaniu masz 7 dni karencji przed zadaniem swojego pierwszego pytania - w tym czasie większośc takich szybkich wpadaczy nazwyczajniej wymięka, ana forum zostają ludzi, którym naprawdę zależy na zdobyciu jakiejś tam wiedzy..

a do kolegi masta-slowik (o ile sie tu jeszcze w ogóle pojawi)
1) nie pozjadałem rozumów i nigdy tego nie twierdziłem więc nie widzę powodu, żebys mnie obrażał..
2) zakładanie, że używane głośniki są ZAWSZE wydymane jest.. hmm.. błędne (delikatniej nie umiem tego nazwać)
3) uzytkownicy VK, podobnie jak użytkownicy innych głośników, opierają się na SUBIEKTYWNEJ ocenie tego, na co wydali pieniądze.. niestety, często jest tak, że to co mają wystarcza im - do czasu jak usłysza coś lepszego.. oczywiście, część z tych uzytkowników ma w głębokim poważaniu to, czy mogą mieć lepiej - im zależy tylko na wypełnieniu pustki moralnej - sąsiedzi mają kina domowe - MY TEŻ MUSIMY!.. innymi słowy: w badziewności VK nie pomoże ani "dobre ustawienie amplitunera", ani "normalne przewody" (LoL), ani zaklinanie księżyca.. pasują tym, którzy kupili i nie wymagają nic więcej.. ci którzy wymagają - po prostu nie kupuja VK..
powodzenia w dostrajaniu denona do VK, dobieraniu przewodów i zadowolenia ze sprzętu.. następnym razem, nim się odgryziesz, przemyśl opcję "przepraszam, ale.." - to pobudza dyskusję - niekoniecznie wrogów..

tak czy inaczej, szczerze: powodzenia.
 

masta_slowik

New member
1. Nie musisz wcale drogi kolego otwarcie napisac: "pozjadalem wszystkie rozumy". Wystarczy spojrzec w jaki sposob sie odnosisz do mnie, traktujac mnie z gory, jako leszcza, ktory nic nie wie i tylko zasmieca "wam" forum.
2. Zdaje sobie sprawe, ze nie wszystkie uzywane glosniki sa zajechane do granic uzytecznosci, ale jezeli ktos wymienia np. takie Jamo na cos lepszego to wnioskuje, ze szuka wiekszej mocy, lepszego brzmienia, czyli z tych co sprzedaje wyciagnal wszystko na maxa co sie da katujac ile wlezie by uzyskac zadowolenie. Sa tez tacy co poprostu maja kase i delikatnie uzywajac swoich glosniczkow potem zmieniaja je na lepsze. Caly trik polega teraz na tym zeby wylowic, ktore sie nadaja do odkupienia a ktore nie, a to juz nie jest takie proste, przynajmniej dla mnie.
3.Ja bynajmniej nie twierdze, ze VK jest swietne, ani ty bardziej ze je kupie, t byl przyklad, ktory jest najbardziej dostepny. Rozwazam tylko opcje zakupu pierwszych swoich glosnikow. Moge miec do wyboru; dolozyc pieniazkow ( w tym momencie nie wiem skad) do 500 zl, ktore mi sie zostaly na glosniki i poszukac uzywanych glosnikow z wyzszych polek, ktorych nie bede pewny, gdyz nie znam ich uzytkownika, wiec kupuje "markowego kota w worku", ktory mi albo zagra dobrze albo i nie oraz druga opcje, w ktorej kupuje jakies tanie glosniki i nie spodziewam sie po nich niewiadomo czego, ale mam gwarance producenta i sprzedawcy i na rok czasu poki nie bedzie mnie stac na lepsze wystarczaja mi jako pierwsze sprzet naglasniajacy.
Nie mowie bynajmniej takze, ze wlasnie ta druga opjca jest lepsze i na pewno z niej skorzystam, ale na pewno daje troszke do myslenia, szczegolnie dla kogos mniej zamoznego.
I ostatnia rzecz, jestesmy ludzmi a nie politykami, wiec nie bede sie bawil w jakies dyplomatyczne slowka, byle przypadkiem ktos cos zlego nie pomyslal. Rozmawiamy konkretnie i nie owijamy w bawelne. Komus sie cos niepodoba to to pisze, nie uwlaczajac przy tym niczej godnosci, ale pisze.

Jednak po glebszych przemysleniach, troche wykrzesam jeszcze gotowki na cos lepszego z glosnikow. Patrzac po postach do tego Denona AVR 1604 to QQ500 powinny byc w sam raz, ale wole sie upewnic i ewentualnie jakas inna propozycje rozwazyc...
np. takie cos
allegro.pl/item399946548.html
jest sens?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaro0508

Member
pioneer czy onkyo

Kochani poradżcie ! Chce kupic ampituner onkyo lub pioneer do 1000zl i dwie kolumny podlogowe diamond 8,4 wszystko w czarnym kolorze Onkyo HT-R518 pioneer VSX 418 bede sluchal tylko radia i tv plazmy czasem plyt mp3 chce tylko dwie kolumny po bokach tv Moze mi ktos poradzi cos innego ale warunek kolor czarny...Zawsze dobre rady w cenie...moze yamaha? ma tez czarne kolumny..z góry dzięki!!!!:)
 

Shagohad

New member
Bez reklam
xclone napisał:
widzę, że jestes kolejnym leniwym, któremu nie chce się czytać.. :/ wejść, zadać pytanie, odebrać odpowiedź, może podziękować - bez wnikania w to, co jest kilka postów niżej (a sa dokładnie te same pytania i całkiem konkretne odpowiedzi).. aż dziwne, że ludziom takim jak blackninja starcza jeszcze cierpliwości na klepanie wciąz tych samych odpowiedzi...

Nawet nie chce mi sie liczyc ile razy sam odpowiadalem na tego typu pytania... :)
Mastaslowniki - xclone dobrze Ci powiedzial. Majac 1000zl kupujesz Onkyo 506, mowisz ze mozesz dolozyc 500zl, no to w takim razie dlaczego nie lepiej kupic:

Onkyo 506 + Quadral Quintas 500 i byc bardzo zadowolonym ??.

jaro0508 - to w takim razie nie lepiej kupic amplituner stereo ??. Np. Harman Kardon 3480 ??. U Blackninjy napewno dostaniesz fajna cene.
 
Ostatnia edycja:
Do góry