Onkyo tx-nr818 + jamo s608 + jamo sub 300

Paticiumek

New member
Czy zestaw kolumn z amplitunerem ONKYO TX-NR818 + JAMO S608 + JAMO SUB300 będzie wystarczający oraz ponieważ zostają mi kolumny ze starego kina domowego też JAMO ( przód S506 a tył S502 ) to czy mogę je wykorzystać do zrobienia zestawu 7.1 nie tracąc na jakości ? Zaznaczam że na tym zestawie muzyka będzie odtwarzana od święta bo będzie on służył jako kino domowe z obecnie PS3 a jak wyjdzie to PS4
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Amplituner pod kino fajny. Kolumny takie sobie. Napisz jaki pokój? I jaki budżet może uda się coś lepszego polecić.
 

Paticiumek

New member
Pokój 25-30m , budżet nie do końca wiadomy ponieważ czekam na premierę telewizora który mam zakupić i w zależności ile będzie kosztował to będę wiedział ile mi w zapasie zostanie ale wstępnie 6000-6500zł na amplituner i kolumny przeznaczam tyle że JAMO SUB300 mam bo rok temu sobie kupiłem
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
a może trochę tańszy ampli a zdecydowanie lepsze kolumny? Wtedy będzie to lepiej grało. Bo co z tego że ampli solidny jak kolumny będą go blokowały :)
 

Paticiumek

New member
A jakie byś mi kolumny proponował ? Tylko fajnie by było gdyby kolor kolumn z subwooferem się zgadzał czyli taki Dark Apple . Wzmacniacza raczej nie chciałbym zmieniać ponieważ sprzęt zmieniam raz na 5 lat jak mi się przedłużona gwarancja kończy więc wolałbym mieć już w nim skalowanie do 4K i parę innych bajerów tym bardziej że telewizor to albo Panasonic 60' ZT60 albo Sony X9000 55' 4K w zależności jakie ceny będą bo na razie Polscy przedstawiciele nie mają pojęcia , w USA preordery są w fajnych cenach bo odpowiednio $3499 a Sony $4999 tyle że na brytyjskiej stronie dzisiaj znalazłem że ZT60 ma u nich kosztować 4000 funtów - chyba oszaleli . Wracając do tematu jeśli padłoby na Sony to miałbym i TV i AMPLI już z 4K aczkolwiek wolałbym w amerykańskiej cenie Panasonica kupić - okaże się niebawem bo Panas pod koniec maja powinien już być
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może Onkyo 809 - będzie trochę tańsze. Pisałeś że głównie kino więc może : Jbl Studio 190+130+120c, Klipsch Synergy: F30+C20+B20, Taga Harmony Platinum F100+C40PR+S40. Jak masz możliwość to wybierz się na odsłuch.
 

Paticiumek

New member
Czy jest sens oszczędzania 200zł bo taka jest różnica cenowa między tymi amplitunerami natomiast prawdziwe różnice poniżej
 

Attachments

  • Onkyo.jpg
    Onkyo.jpg
    16,1 KB · Wyś: 165

Paticiumek

New member
Przejrzałem te kolumny i lekko te zestawy podrasowałem

TAGA HARMONY 5.0 Platinium v.2 F-120, C-100, S-100

KLIPSCH SYNERGY F30 + C20 + B20

JBL ES PACK 5.0 tyle że wymieniłbym w nim przednie ES90 na ES100 oraz tylne ES20 na ES30 , centralny by został ES25C

Jedno mnie zastanawia czemu nie ma nigdzie podanej mocy kolumn TAGA HARMONY ? Nawet na stronie producenta

Jeszcze znalazłem takie

JAMO C 607 HCS

Udało mi się znaleźć wszystkie te zestawy w jednym sklepie o dziwo w prawie najniższych na rynku cenach z ONKYO TX-NR818 za 3777zł i na dodatek mają już ten telewizor co chciałem chyba jako pierwsi w Europie no ale muszą z nim troszkę zejść z ceny bo na razie jest za 17.999 dostępny w ciągu 10dni więc lada dzień wyjdzie on w sieciówkach i mam nadzieję że cena poniżej 15.000 zleci to wybiorę się do nich na odsłuch tych czterech zestawów i zobaczymy jak to wyjdzie . W każdym bądź razie wielkie dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

Paticiumek

New member
Chciałbym jeszcze prosić o doradzenie mi w kwestii okablowania całego tego kina domowego czyli wybór kabli : 4 HDMI ( w tym dwóch conajmniej 3m ze względu na połączenie amplitunera z wiszącym na ścianie TV oraz Laptopem na stoliku , 2 OPTYCZNYCH i GŁOŚNIKOWYCH 5.1 dobrej jakości w sensownych cenach oraz porządnej listwy zasilającej
 

WiTT

New member
Bez reklam
Powtórzę to co napisałem w innym wątku, bo tam też się o te rzeczy pytałeś.


Co do dylematów - Kolumny Tagi bardzo ok.
Ja dalej jestem przeciwnikiem jako źródła kina domowego PS3. Nie do tego konsola została stworzona. O wiele lepsze efekty uzyskasz z osobnego BD. A w tej cenie to już tym bardziej. Był w promocji zestaw Ampli NAD T748 + BD NAD T567 za nie całe 5k. Ampli mocny, a BD o niebo lepszy niż to co ma PS3. A i do muzyki też świetny przy okazji.

Sklep RTVmax odpada. Zapytaj o ceny kolumn (zestawu) oraz tego ampli+BD do kolegi blackninja (o TV zapytaj kolegę kiki). Będziesz zadowolony :eek:k:

Aha - i z tymi cenami za listwę i kable to nie przesadzaj, chyba że nie masz co robić z pieniędzmi. ;)
 

Paticiumek

New member
Wracając do PS3 to czy możesz uzasadnić czemu uważasz że na osobnym odtwarzaczu BluRay uzyskam lepsze efekty niż z odtwarzacza w konsoli to jedno a drugie to ja biorę pod uwagę fakt że w listopadzie będzie już tam PS4 stało . Pytam bo na pewno ją kupię więc jeśli mógłbyś rozwinąć o co z tymi lepszymi efektami chodzi to byłbym wdzięczny bo jak ma mi stać potem niepotrzebny klocek i się kurzyć to taki zakup nie ma dla mnie sensu
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tez popieram Witta. Czasy kiedy PS3 było niemal jedyna rozsądną alternatywą jako BD już minęly. Za ok 1200 zł można bylo nabyc odtwarzacz i niejako konsole gratis, bo odtwarzacze w latach premiery i powiedzmy jeszcze 1 - 2 lata potem z tymi samymi możliwościami (mam na myśli wyłącznie funkcje odtwarzacza) były w podobnych cenach. W Fatce obraz był bardzo dobry oraz oferowala ona wtedy najnowsze dekodery audio (po akualizacji) co tez było rarytasem. Dzis jest wiele odtwarzaczy na rynku, które dają lepszy obraz, dźwięk, są superciche, itd. Ja tez nie wiedzialem dopóki nie zmieniłem. Przepasc kolosalna pod każdym względem.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Dlaczego jest taka kolosalna różnica? No pomyśl logicznie. Konsola ma przystosowany napęd przede wszystkim do odczytu danych (gier) z płyt BD. A więc algorytmy w napędzie są tak napisane by najlepiej i z największą korekcją błędów były odczytywane dane z tych płyt.
Napędy stacjonarne do kin domowych mają zupełnie inne bebechy. Algorytmy napędów i korekcji błędów inaczej są pisane. Poza tym pozostałe elementy które poprawiają jakość obrazu i dźwięku, przetworniki etc.
To na zdrową logikę musi lepiej zagrać niż PS3 (i pewnie w przyszłości PS4 też).

Ja na swoim BD nawet płyty DVD oglądam od nowa, taka jest poprawa jakości obrazu i dźwięku. Kiedyś odtworzyłem z XBoXa...taaa... jak kolega krzysztofradio napisał, przepaść kolosalna. :)
 

hans2

Banned
Konsola ma przystosowany napęd przede wszystkim do odczytu danych (gier) z płyt BD. A więc algorytmy w napędzie są tak napisane by najlepiej i z największą korekcją błędów były odczytywane dane z tych płyt.
Napędy stacjonarne do kin domowych mają zupełnie inne bebechy. Algorytmy napędów i korekcji błędów inaczej są pisane.

ja rozumiem ze player standalone moze miec lepszy upscaling niz ps3, czy ze naped moze byc cichszy.
pewnie jeszcze pare innych rzeczy sie znajdzie.
ale z tymi algorytmami korekcji przy odczycie to juz troche poplynales bo to sa dane cyfrowe.
jak by zle odczytal to bys mial artefakty na ekranie.

zaczynalo to juz brzmiec jak av voodoo.
 

WiTT

New member
Bez reklam
ale z tymi algorytmami korekcji przy odczycie to juz troche poplynales bo to sa dane cyfrowe.
jak by zle odczytal to bys mial artefakty na ekranie.

zaczynalo to juz brzmiec jak av voodoo.

Kolego, poczytaj sobie o algorytmach odczytów płyt w napędach a potem przeproś siebie i mnie.
Dlaczego nagrywarki w komputerach tak się różnią? Podzespołami? Też. Oprogramowaniem? A jak. Dlaczego jedna płyta da się odczytać w jednym napędzie a w innym nie? To nie jest voodoo tylko trochę niższa warstwa w modelu ISO. Wszyscy widzą tylko warstwę prezentacji a zapominają że podzespoły sprzętu mają swoje algorytmy istotnie wpływające na sposób odczytywania płyt.
W Xboxie/PS masz niby zwyczajny napęd do odczytu płyt np.DVD. A włóż sobie taką płytę od Xboxa czy PS do PC. Odczytasz? Nie? To odpowiedz sobie sam jakie zabezpieczenia sprzętowe są w czytnikach i gdzie są one zaprogramowane.

AV voodoo to zbierający się na kabelkach kurz, podstawka pod kabelki czy kamyczki w wazonie dla poprawy barwy dźwięku :p
 

hans2

Banned
no ale Ty sugerujesz ze to sie przeklada na jakosc obrazu/dzwieku.
jak juz dane zostana poprawnie odczytane (a ps3 nie ma z tym problemu) to zdekodowany strumien bedzie identyczny.
 
Do góry