Onkyo tx-nr609, denon avr-1912

Lilium

New member
Witam,
na wstępie zaznaczę, że nic a nic nie znam się na sprzęcie a właśnie muszę jakiś zakupić. Przeglądając forum wstępnie wybrałam dwa amplitunery onkyo i denon (max. do 2500). Amplituner ma współgrać z projektorem Sanyo PLV-Z800, N i zapewne PS3. Podział pewnie będzie 50% kina i 50% muzyka wszelkiego rodzaju. Na ucho raczej nikt mi nie nadepnął ale słuchu dobrego to na pewno nie mam:) Pomóżcie, który amplituner lepszy i jakie głośniki na pokój 35m2, który jest częściowo otwarty na przestrzeń o ok. 40m2. Dodam, że na razie chciałabym zakupić kolumny przednie, centralny i sub (nie wiem czy to istotne, ale głośniki tylne też muszą być wysokie bo będą stały na podłodze, ale zakup ich będzie w przeszłości). Najważniejsze aby głośniki były czarne ale nie lakierowane :-D A przechodząc do ceny kolumn, to musi się mieścić w granicach rozsądku dla zwykłego użytkownika, którego to będzie pierwszy prawdziwy zestaw.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

janek_56

New member
Onkyo ma componenta na duze odleglosci do projektora moze sie przydac. Ma skaler co do projektora bedzie bardzo przydatne. Jest nieco mocniejsze ale tutaj oba zagraly by na rownym poziomie. Jednak w kwocie 2500 zł hmmm zastanowil bym sie nad 709 lub 608 ktora jest obecnie w promocji. A dolozyl bym do glosnikow. Ile chcesz na nie dac?
 

mors111

Active member
Bez reklam
zastanowil bym sie nad 709 lub 608 ktora jest obecnie w promocji. A dolozyl bym do glosnikow.

709-tka ma :
-pre-out
-2xHDMI na wyjściu
-mocniejszy zasilacz
-wejście LAN ( czyli radio internetowe , DLNA ... )
-większą moc
-USB ( czyta Flac )

trzeba iść w przyszłość więc przynajmniej 609

Denon jest ograniczony wejściami , ale stereo ma minimalne lepsze
 

Lilium

New member
Maksymalnie chce wydać 5000/5500, dlatego najlepiej będzie chyba kupić kolumny etapami, najpierw fronty i sub/centralny, później resztę. Co w tej cenie mogę sensownego znaleźć do Onkyo 609?
 

Lilium

New member
Prawda że AVR2313 zapowiada się dobrze, ale ja potrzebuję coś już, teraz a pewnie nikt go jeszcze nie testował. Dobrze byłoby mieć dwa wyjścia HDMI, mogę się zastanowić nad 709, chociaż nie wiem czy korzystniej cenowo nie wyszedłby zakup AVR2313. Blackninja jaki zestaw proponujesz?
 

Lilium

New member
Na zestaw ampli (denon 1912 lub Onkyo 609) + fronty + centralny + sub - 7000 tys max. Blackninja masz coś do zaoferowania bo do Olsztyna mam blisko.
 

janek_56

New member
w kinie za taka kase ampli 1713 to troche za niska pułka :/
Przepraszam duzo za niska pulka. Prerost glosnikow nad ampli
 

mors111

Active member
Bez reklam
a może by tak mniej byków pisać ?

pewnie nie jest za mocny i zagra na poziomie 1611/1612 ( ma minimalnie mocniejszy zasilacz ) , ale liczbą wejść jest bardzo okrojony jak na swoją cenę ( ale Denony już z tego słyną )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
Co do mocy to pytanie co zrobić kiedy wydaje się na wzmaka lampowego 20 000 i dostaje się 25W? Raczej nie kupuje się tego pod kolumny surroundowe Prisma, czy M-Audio. Co do wejść i wyjść to nie wiem czego może brakować, bo 5 wejść HDMI spokojnie wystarcza na podłączenie: Blu Raya, jakiejś platformy cyfrowej, odtwarzacza multimedialnego i nawet dwóch konsol, więc póki pralki i lodówki nie mają HDMI nie powinno braknąć. Optyk i coaxial jest, choć obecnie coraz mniej tego typu urządzeń się ma, żeby były bez HDMI, no ale dajmy na to zewnętrznego DAC-a zawsze można podpiąć (może tutaj chciało by się jeszcze jedno optyczne), ale z drugiej strony ile osób coś takiego zrobi, a z analogów gramofon i CD da się wrzucić, choć to drugie to raczej średnio się kupuje pod amplituner za 2000 zł bo i po co, więc pytanie... O co chodzi i po co wydawać kasę na więcej wejść, większe płytki drukowane itd, czy nie lepiej wrzucić to w coś, co będzie miało znaczenie w użytkowaniu? Pewnie i tak z 80% nawet tych wszystkich wejść by nie wykorzystała, nie mówiąc o większej ilości. Oczywiście mowa o przeciętnym profilu kupującego tego typu sprzęt.
 

janek_56

New member
Jasne pytanie tylko że w chwili kiedy jest taki wybor ampitunerow. Czemu isc akurat wtego ktory jest w jakis sposob okrojony? Czy nie lepeij jest miec niz nie miec?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Tak, tylko pytanie, czy mieć bez straty, czy mieć ale kosztem czegoś. Nie wiadomo jak nowe ampli Denona z brzmieniem, ale akurat jeżeli chodzi o porównanie 12-ek do Onkyo to wolałbym jednak nie mieć niż mieć :) Oczywiście to moja subiektywna opinia, bo akurat mi pasuje bardziej to brzmienie, ale zależy to też od tego co jest dla danego użytkownika ważniejsze i czym kieruje się w momencie zakupu.

Wiadomym jest, że jeżeli się potrzebuje jakiegoś wyjścia, czy wejścia to tak, czy inaczej trzeba je mieć.
 

janek_56

New member
Z twojej wypowiedzi wyciagnałem podtekst że znacząco lepiej gra Denon od Onkyo?
Kiedy? W jakich warunkach warunkach porównywałeś? Na czym?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
W muzyce, tak jak napisałem według mnie zawsze. Porównywałem w warunkach domowych, sklepowych i nie ma to dla mnie znaczenia, po prostu brzmienie nowych Onkyo w porównaniu do starszych jest byle jakie, a słyszałem niemalże całą ich ofertę. Jak były 8-ki to grało spoko, obecnie oprócz sporej ilości funkcji, nawet fajnego wyglądu, brzmienia się tam nie doszukałem rewelacyjnego. No ale stereo ich jakoś też nie porywa w muzyce, więc tutaj się to tylko potwierdza, że jest to sprzęt generalnie dobry w filmach, albo jak ktoś nie ma jakichś dużych wymagań co do muzyki, to też będzie ok. Ja jako użytkownik stereo niestety 9-kom mówię nie, ale jest to moje zdanie i może się ktoś z tym zgadzać, lub nie. Po to też produkują te ampli, żeby mieć wybór.

P.S. Nie pisałem, że gra znacząco lepiej, tylko, że lepiej.
 

dollo

New member
ja bym wybrał
onkyo TX-NR609 + Quadral QUINTAS 5000 + Quadral QUINTAS 505
zestaw około 4300-4400 zł
505 jako przednie, przednie z zestawu jako tylne satelity stojące, satelity z zestawu jako uzupełnienie 6,7 kanał
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak dla mnie w stereo w pure direct ( czyli totalnie na płasko ) Denon 1611 grał minimalnie lepiej niż Onkyo 609 na tych samych kolumnach , dlatego wnioskuję też że i model 19.. zagra nie gorzej niż 16..

jednak po załączeniu kilku "ulepszaczy" dźwięk w Onkyo 609 staje się bardzo dynamiczny ( przy dobrych kolumnach suba można wyłączyć , kosztem obciążenia kolumn frontowych oczywiście ) i mocy mu nie brakuje , w porównaniu do Denona 1611 , który to gra bardzo dobrze jak na tą klasę cenową , ale pod koniec skali kiedy kolumny wołają "jeszcze" brak odpowiedniego zasilacza daje o sobie znać

moje Onkyo 609 potrafi w trybie 5.0 ( sub poza pomiarem ) z sieci pobierać ponad 400W ( dla porównania Denon 16.. ma zasilacz 360W a Denon 19 ma zasilacz 460W ) przy zasilaczu 610W i tutaj przydał by mi się konkretniejszy sub , który to dodał by mega basu w pokoju ( obecnego jakiego mam > Dali AW-8 , jest wyśmienity w kinie i to w pokoju 30m2 , a głośnik ma średnicę tylko 20cm - spokojnie w połączeniu z dobrymi kolumnami w kinie wystarcza , do stereo go nie potrzebuję )
 
Do góry