Onkyo TX-NR609 czy Pioneer VSX-1021

goth73

New member
Mam do was 2 kwestie.

1. Zastanawiam się nad wyborem amplitunera spośród Onkyo 609 i Pioneera 1021.
Funkcjonalnie wydają mi się bardzo podobne. Nie widzę jakieś istotnej przewagi jednego nad drugim.
Za Onkyo przemawia fakt że często jest chwalony na forum i cena (około 1800). Natomiast wygląd jak dla mnie jest tragiczny.
Wygląd Pioneera podoba mi się bardziej. Jednak cena jest znacznie wyższa (około 2300). Nie ma też żadnych opinii na forum o tym amplitunerze.
Dopłacać 500 zł za wygląd to trochę bez sensu. Jednak może są jakieś przewagi Pioneera (oprócz wyglądu i programowalnego pilota) których nie zauważam i dla których opłaca się dopłacić?

2. Głośniki do tego planuję Harmana HKTS 60. W kategorii malutkich głośniczków w cenie do 3000 chyba nic lepszego się nie znajdzie? Wolałbym KEFa 2005.3 ale obecnie one już kosztują 4400 a to już za dużo jak za taki mały zestawik.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego wybierasz tylko spośród małych głośniczków?. Pioneer i Onkyo mają całkiem inną specyfikę dźwięku. I to nawet można powiedzieć, że skrajne - Onkyo bardziej w łubu dubu a Pioneer w cyk cyk.
 

goth73

New member
Małe głośniczki to oczywiście kwestia żony. Na inne się nie zgadza. Poza tym pokój ma tylko 17 metrów wiec większe kolumny będą bardziej zagracać.

Jeśli piszesz że Pioneer bardziej "cyk cyk" to powinien bardziej pasować do HKTS 60 gdyż słyszałem że one nie maja zbyt dużo wysokich tonów.
 

goth73

New member
Funkcjonalnie one wszystkie są do siebie zbliżone. Skłaniałem sie do Pioneera ze względu na wygląd (na zdjęciach podoba mi się najbardziej - nie widzialem go niestety na żywo). Jednak cena 500 zł więcej niż za Onkyo to już trochę za dużo szczególnie że oprócz wyglądu nie widzę jakiś szczególnych przewag.
 

mms79

New member
Podłączę się pod temat, czy do 2 000 zł jest coś lepszego niż Onkyo TX-NR609?
Zależy mi na przyzwoitym brzmieniu stereo. Tutaj drugie pytanie: co powiecie na podłączenie pod niego na początek pary Tonsil Maestro II 180?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podłączę się pod temat, czy do 2 000 zł jest coś lepszego niż Onkyo TX-NR609?
Zależy mi na przyzwoitym brzmieniu stereo. Tutaj drugie pytanie: co powiecie na podłączenie pod niego na początek pary Tonsil Maestro II 180?

Tonsil Maestro - dobre kolumny. Co do dobrego w miarę stereo na amplitunerze to skłaniał bym się do HK 255, 260 lub Denon 1911, 1912. Onkyo jest zarąbiste w KD a w stereo trochę kuleje, szczególnie tańsze modele.
 

mms79

New member
Dziękuję Wam za podpowiedzi. Teraz nasuwa się kolejne pytanie: H/K 255/260 obsługują HDMI do wersji 1.3. Więc nie obsługuje 1.4a i tutaj pytanie jak szybko i w jakiej sytuacji ten brak może być zauważalny? Nie ukrywam chciałbym, aby sprzęt wystarczył na kilka lat tak żeby za rok lub dwa nie trzeba było wymieniać amplitunera.

Kolega krzysiek1980 wymienia jeszcze jako alternatywę dla H/K Denony 1911/1912. Z tego co wyczytałem to też jest sprzęt wart przemyślenia.

Napiszcie proszę w punktach wady i zalety, mocne strony H/K 255/260, Denon 1911/1912 oraz Onkyo TX-NR609. Biorąc pod uwagę jakość dźwięku w stereo, wielokanałowego w KD i dostosowania sprzętu do "nowinek" czyli obsługa BluRay, HDMI 1.4a, iterfejsu sieciowego itd.
Tak jak pisałem wcześniej początkowo będą tylko dwie kolumny z opcją podłączenia kolejnych do 5.0 lub 5.1 i wyżej. Głuchy ogólnie nie jestem - po szkole muzycznej, ale słuchem wybitnym raczej nie grzeszę :) Kupno "na zapas" w tej dziedzinie to może nie jest dobre rozwiązanie z drugiej strony budżet jest ograniczony więc staram się znaleźć tzw. "zloty środek". Dzięki bardzo za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Jeszcze jedno pytanie, który z tych sprzętów najlepiej sprawdzi się przy cichym odsłuchu?
Kolumny tak jak pisałem Tonsil Maestro II.

No i jeszcze jedno pytanie: jak wygląda jakość dźwięku na wyjściu słuchawkowym w/w modeli? :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry