Onkyo TX-NR609 - brak dzwieku 7.1 z laptopa

szeryf85

New member
Witam,
ostatnio stałem się posiadaczem w/w amplitunera. Miałem zestaw kolumn 5.1, dokupiłem jeszcze 2 żeby w pełni korzystać z możliwości sprzętu. Problem pojawił się gdy chciałem odtworzyć film z dźwiękiem 7.1. 5.1 odtwarza bez problemu, przy 7.1 amplituner nie widzi ścieżki dźwiękowej.
Używam programu MPC-BE, w opcjach mam oczywiście ustawione pass-through dla AC-3, DTS, DTS-HD, TrueHD. Kombinowałem z innymi playerami, zainstalowałem też ffdshow, przy dźwięku 7.1 w output jest HDMI bitstream, czyli chyba tak powinno być.
Aha, do amplitunera mam podłączonego laptopa z ATI Mobility Radeon HD 5450, a ATI HDMI Audio ma we właściwościach między innymi DTS-HD i TrueHD. Sprawdzałem na kilku (dokładnie 6) kablach HDMI, na jednym jest napisane 1.3b, więc to chyba nie wina kabla.
Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze mogę sprawdzić?
Pozdrawiam
 

hans2

Banned
zrodlo prawie wszystkich problemow tego typu jest po stronie pc.
zazwyczaj winne sa źle ustawione codec packi i playery.
powinny wystarczyc sterowniki do grafy, lav filters i nic wiecej.
 

szeryf85

New member
lav filters też sprawdzałem, i nic.
W necie wyczytałem że jest znany problem z bitstream na karcie ati, trzeba zmodyfikować EDID, ale nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi :)
 

szeryf85

New member
Tak, jest 8 kanałów.
Dzisiaj kupiłem nowy kabel HDMI (1.4), czasami na amplitunerze pojawia się TrueHD, lecz nadal brak dźwięku. DTS-HD też nie działa.
 

szeryf85

New member
Sprawdziłem na innym laptopie i wszystko śmiga bez żadnych kombinacji.
Dlaczego u mnie nie działa skoro wśród obsługiwanych formatów jest DTS-HD i True-HD?
 

szeryf85

New member
Hm... wszystko oprócz DTS-HD i TrueHD działa, więc chyba złącze jest ok. No chyba że te sygnały idą osobną żyłą, i akurat ona jest uszkodzona.
Podejrzewam że to kwestia sterowników, ale każde inne sterowniki powodują to, że DTS-HD i True-HD giną z obsługiwanych formatów.
 
Do góry