Onkyo tx-nr609, 616 czy 626

Slartibartfa

New member
Pytałem w salonie, gdzie stwierdzili, że odłączanie Surround Back przy włączaniu Zone2 miał tx-nr717. 626 raczej tego nie ma.

P.S. Kupiłem 626 + jamo 628 hcs + dwie dodatkowe jamo 622. Na razie walczę z podłączeniem i obsługą (np. hdmi passtrough raz działa, raz nie)
 

Slartibartfa

New member
Możliwe, bo kupiłem w sobotę i w wirze świątecznych przygotowań dopiero wczoraj odpaliłem. Stereo nawet daje radę - lecz przesłuchałem tylko kilka kawałków, nie mam jeszcze czego opiniować :)

P.S. Mam wrażenie, że pilot nie działa w niektórych trybach, np przy konfiguracji audyssey ampli odpowiada tylko na polecenia z panelu.
 

collider

New member
Bez reklam
Jak coś to chętnie poczytam twoje opinie na temat tego amplitunera. Najlepsze są zawsze z pierwszej ręki.
 
Ostatnia edycja:

Kajtus

New member
witam, też mam mały dylemat między 616, a 626, oba mają podobną moc moje pytanie czy stx fx-300 dobrze tu zagrają. Słucham stereo i kino 40/60. jaki do tego sub central i tył byście polecili?
Nie biorę pod uwagę 609 bo podobno były problemy z padającymi hdmi.
Jaka jest różnica w Audyssey DSX - i Audyssey MultEQ - korekta pokoju
Jeszcze jedno, jaka jest optymalna grubość do tego zestawu przewodów głośnikowych przód ok 3-4m, tył ok 10m długości, wiem, że mają być miedziane bez domieszek alu.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
to sa technologie ktore sluza do innych rzeczy. dsx to upmixing a multeq to kalibracja. jesli chodzi o sama kalibracje to 616 ma 2eq (wersja uboga kalibracji specjalnie zrobiona pod nizsze modele onkyo) a 626 ma xt (wersja druga "od gory", dosc dobra)
 

Kajtus

New member
To może 626 nie jest taki zły jak go opisują w stosunku do starszego 616, nie wiadomo jak 616 długo będzie wspierany softwerowo czyba, że jest już bd dopracowany i nie potrzeba aktualzacji. I kolejne + dla 626. Mam juz mętlik. Do tego jeszcze cena, u nas na poziomie 1900 w, a głupim mediamarkt.de poniżej 1600 w UK poniżej 1500. U nas towar z zagranicy nie podlega gwarancji w polskim serwise?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oba modele są porównywalne. Większa różnica jest w przypadku modelu 525 i 515. Tu jest więcej plusów dla starszego modelu,a w modelu 727 w stosunku 717 zabrali pre-out. Co do cen napisz do blackninja, lepiej kupić z polskiej dystrybucji.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Pisałem już o tym wcześniej jak to się ma to zeszłorocznych modeli ... w ubiegłym roku seria NR zaczynała się od 414, 515, 616, 717 do 818, a w tym jest już poprzeczka podniesiona zaczyna się od 525, 626, 727, 828 i 929. Czyli jest też 5 modeli i jakby nie patrzeć 626 jest odpowiednikiem zeszłorocznej 515 z bajerami.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Co do wsparcia to spokojnie ciągle ma 609 także nie jest tak źle, a przecież jednego amplitunera nie kupuje się na całe życie. 3-4 lata i jest zmiana bo wchodzą nowe rzeczy, nowe kodowanie, nowe wejścia-wyjścia, a tu żadna nawet najnowsza aktualizacja oprogramowania nie pomoże. Ten 717 fajną cenę ma ;) szkoda, że nie czarny...
 

Kajtus

New member
widziałem tą cene za 717 zobacze czy da sie jeszcze coś utargować, w ostateczności srebrny może być, a o rysie szybko można zapomnieć :).
 

Slartibartfa

New member
Dzisiaj wysłałem pytanie do EIC i również dzisiaj dostałem konkretną odpowiedź odnośnie obsługi przez TX-NR626 Zone 2. Otóż można podpiąć 9.1 głośników jednocześnie. Będą działały albo 7.1 w głównym pomieszczeniu albo 5.1 w głównym + 2.0 w Zone 2. :)
Dotyczy to Powered Zone 2 (nie mylić z Zone 2 Line Out, wymagającej dodatkowego wzmacniacza).

P.S. W salonie przy kupnie 626 sprzedający proponował nową 717 za 2800 (srebrną) sugerując, że tylko 717 ma takie właściwości obsługi Powered Zone2
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Panowie jestem w zbliżonych okolicznościach zakupu, tzn który warto...

Obecnie posiadam Onkyo 608 z którego jestem zadowolony. Brakuje mi jednak radia internetowego i mam okazje sprzedaż mój ampli za dość rozsądną cene. Może czasem skorzystałbym z nowych opcji jak odtwarzanie audio z dysku itp ale to nie jest priorytetem. Nie potrzebuje też wifi czy BT bo po prostu wole kabel.
Nie chciałbym sobie w żadnym wypadku pogorszyć jakości dźwięku.

626 jest kuszący przez cenę ale boję różnic w stosunku do obecnego. Czy zdecydowanie warto dopłacać do np 727?
Materiał jaki u mnie leci to głównie filmy i TV a muzyka to najwyżej 20% (ale nie jest obojętna).
Sprzęt obecnie gra z przodami i centralem Klipsch (RF-62II i RC-62II) a surround przez jakiś czas jeszcze satelitki Harmana z HKTS 7.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Powiedzmy do 660€ (za tyle mogę kupić 727).

Przy okazji porównałem zasilacze ampli, i tak:
608 - 620W
616 - 620W
717 - 640W
727 - 690W
626 - 600W (!)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
W końcu postanowiłem nie iść na kompromisy, kwota lekko poszła w górę i stanęło na 828.
W końcu gra też wyraźnie lepiej w stereo (ponoć nieźle jak na ampli), ma pre out, multiEQ...
 

hans2

Banned
jesli patrzysz na wersje kalibracji (co tez jest wazne) to w 818 masz xt32.
jak masz kase na 828 to pewnie masz tez na x4000 (tez xt32).
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ten 828 mam taniej od 818 a do X4000 w przeliczeniu mam 1500zł taniej.
Czy w takiej proporcji to wciąż gorszy wybór? I czy 828 aż tak słabo gra (recenzje ma super)?
 

hans2

Banned
ale nikt chyba nie mowil ze 828 gra slabo...
natomiast co do cen to mam wrazenie ze porownujesz cenę z upustem do ceny katalogowej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry