Onkyo TX-NR608 v TX-NR609 ?

firer

New member
Witam,

Panowie noszę się z zamiarem kupienia ampitunera i wybór w tym zakresie cenowym pada na Onkyo.
Byłem zapalonym zwolenikiem 608 jednak ostatnio pojawiła się w sprzedaży 609.
W sklepie powiedzieli mi ze najlepszym modelem była zdecydowanie 608 a 609 im nie do końca wyszła, tylko dołożyli "kilka bajerów" i lepiej zdecydowanie w audio i w kinie gra 608.
Wydało mi się to conajmniej dziwne.
Myślicie że moze to być prawda?
I drugie pytanie to z czym najlepiej zestawić Onkyo. Polecali mi Cantony GLS 470 ale widze ze większość z was zestawia go z Jamo. Chce dać za glośnik nie więcej jak 1000 zł.
Na marginesie dodam ze mam pokoj w bloku 20m2. Ampli musi byc uniwersaliny do kina i do audio. Muzyki słucham cicho. Nie zależy mi na glośności.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
W mojej opinii również Onkyo 608, było zdecydowanie lepsze brzmieniowo, ale 609 ma radio internetowe, trochę lepszy wyświetlacz i skaler video.
 

firer

New member
No właśnie. Ale ja bym nie chciał dopłacać róznicy czyli w tym wypadku 400 zł tylko po to aby mieć gorszy dzwięk a w zamian kilka bajerów na których mi aż tak nie zależy.
 

firer

New member
jaco.37 nie chce podważać twojego zdania ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? Możesz dać jakieś linki do testów czy coś? Do 608 jest tego mase a o 609 jakos nie moge trafić.
Naprawdę chciałbym się upewnić przed zakupem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/69739-amplituner-onkyo-tx-nr609-czyli-za-wczesnie-z-4k.html - tu masz test 609

p1110394m.jpg


Jak co roku do sprzedaży wchodzi nowa linia amplitunerów w tym roku Onkyo trochę wyprzedza potrzeby rynku, bo nadaremno można szukać w dzisiejszych ekranach rozdzielczości do jakiej potrafi skalować czyli 4k (3840x2160), a to wszystko za sprawą nowego procesora video Marvell Qdeo.
 

killpit

New member
W brzmieniu raczej nie uraczysz różnic gra tak samo dobrze jak 608 ,natomiast jeżeli uważasz ,że dla ciebie net/usb jest zbyteczne to bierz 608.
Głośniki polecam Tannoy Mercury V,Klipsch F1,Jamo 606 M.A.BR6
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Proponowali Ci Cantony GLE (nie GLS) 470, prawdopodobnie .2. Są zauważalnie droższe od Jamo i zauważalnie lepsze.
Ja odsłuchiwałem oba 608 i 609 i róznicy nie ma zauważalnej, jednak zecydowanie wolałbym 609
 

jaco.37

Member
Bez reklam
jaco.37 nie chce podważać twojego zdania ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? Możesz dać jakieś linki do testów czy coś? Do 608 jest tego mase a o 609 jakos nie moge trafić.
Naprawdę chciałbym się upewnić przed zakupem.

Twierdze to na podstawie własnych testów w domu ,a nie na stojaka w sklepie.
1.wygląd
2.bardzo dobry wyświetlacz
3.USB-czyta nawet FLAC
4. DLNA
5.Radio internetowe
6.no i dźwięk,wystarczy tylko załączyć Dynamic EQ i to robi kolosalną różnicę z poprzednikiem.
608 też to ma ,ale działa to tylko z trybem Audyssey który spłaszcza dźwięk i jest w obu do dupy.
 

blackbrother

New member
moim zadaniem między 608 a 609 nie ma żadnej różnicy chyba ze chce radio inter. i usb ale jak konus na tym nie zalezy to 608 w zupełnosci wystarczy jeden i drugi kozak
 
Do góry