Onkyo TX-NR579 komponent

witgit

New member
Witam,
zakupiłem telewizor samsunga , który ma tylko 3 wejścia hdmi.
Ja potrzebuje do swoich urządzeń 4.
Tuner sat , hd player, Ps3 i Onkyo tx-nr579.
Wykombinowałem że ampli podłącze pod component, bo potrzebuje mieć menu amplitunera na tv.
No i zonk nie działa. Sprawdzałem na dwóch telewizorach.
Amplituner nie przesyła obrazu po componencie do telewizora. Gdzie to włączyć w ustawieniach?
Szukałem ok godziny i niestety poległem.
 

marwol

New member
Ps3 , hd player do ampli podłacz. Dekoder do tv przez hdmi, dekoder do ampli optykiem. Menu powinno działac. Mam harmana avr 158 i samsunga es6800 i menu u mnie jest.

Generalnie co sie da to do amplitunera poprzez hdmi podłaczasz. Ampli pozniej z hdmi do tv. Komponent odłóż.
Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

witgit

New member
Generalnie Twoje metoda działa ale nie chcę mieć prawie wszystkiego podłączone pod hdmi w ampli bo ambli w trybie pass through hdmi wali 35w w standby.
Co jest nie do przyjęcia wg mnie.
Chciałem wszystkie urządzenia podłączyć pod hdmi w tv a ampli komponentem żeby mieć menu na tv.
A optykiem podłączyć hd player i tv.
 

marwol

New member
Ale menu masz tylko po hdmi. Tak przynajmniej na stronie producenta jest.

I uwazam ze po to kd sie kupuje zeby działało. Jaka frajda z filmow czy z xboxa jesli dzwiek z tv leci a kd sie marnuje?
Co innego np tvn24, tutaj nie ma potrzeby uruchamiania kd. Przemysl to.
Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

marwol

New member
Chcesz kupować jakieś kable lutowane na polu ryżowym przez 5 latka zeby zaoszczedzić na 35 watach? No tego to nierozumiem. Amplituner to centrum kina domowego,takie serce i mózg. Mam on dekodery, 4k, upscaling. To korzystaj z tego. Kupiłeś sprzęt to odżałuj te kilkadziesiat zeta za rok za energie elektryczną. Na swoim przykładzie. Aktualnie drugi miesiac na zwolnieniu lekarskim jestem. Tv w salonie odpalony 14h na dobe, w sypialni 4h, 2 laptopy pod ładowarka, 3 telefony też, kino domowe 10godzin dziennie tłucze. I gdybym myślał o rachunku za energie to bym przy świeczkach siedział :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry