Onkyo TX-NR525 + Jamo C607 HSC3?

excellero

New member
Witam.
Przymierzam się do zakupu nagłośnienia do pomieszczenia ok. 27m2.
Budżet max. 5000zł. Sprzęt 70% do muzyki (raczej cięższy rock, rock, trochę metalu, trochę popu, odrobina hip-hopu), reszta filmy.
Wstępnie wybrałem to co w temacie. Nie ukrywam, że oprócz możliwości liczy się dla mnie wygląd sprzętu.
Nie wiem tylko, czy ten amplituner jest wystarczający do tych głośników.

Jako alternatywę wybrałem wyższy model Onkyo 626/636 + Quadral Quintas 6000, choć 5.0/5.1 to będzie maks co podłączę.
Jeśli macie jakieś inne propozycje, chętnie poczytam.
Jedyny warunek, to ten, żeby fronty nie miały głośników niskotonowych z boku obudowy (1 kolumna będzie stała między meblami a ścianą).

Pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przydałby się mocniejszy amplituner i nie chodzi tutaj, że będzie miał więcej końcówek, a lepszy zasilacz. To przełoży ci się na brzmienie w stereo.
Fajną opcją byłby też pre-out, bo będziesz miał możliwość rozbudowy o wzmacniacz stereo dla poprawy jakości w odsłuchu muzyki (ale to za jakiś czas, jak ci nie będzie brakowało czegoś w brzmieniu amplitunera)
Z elektroniki zobacz sobie np. Harmana 270, Marantza5008, Denona X3000, Pioneera 1123, Yamahę 775/777
Z kolumn - Klipsch F20, Kef C7, JBL Studio 280, M e l o d i k a B L40, Taga Harmony Platinum F100, Dali Zensor 7, Roth Oli RA4
O ceny spytaj kolegi blackninja, część z tych amplitunerów to modele "wyprzedażowe" więc można je dostać w dobrych cenach (o ile są jeszcze dostępne).
 

excellero

New member
Oglądałem właśnie ampli, które podałeś i zauważyłem, że np. Marantz czy Denon ma pre-out od frontów po surround (masa gniazd), a taki Onkyo 636 tylko 2 szt.
Jak rozumiem 2 szt. wystarczą do ampli stereo? Sorry za takie pytania, ale jestem laikiem w tym temacie.
Co do kolumn. W moim przedziale cenowym (ok. 3000zł za zestaw 5.0) zostaje tylko Taga (brzydale) lub Klipsch (mniejszy brzydal - odrzuca mnie plastik). Może po ewentualnym odsłuchu przekonam się do Klipscha, albo będę słuchał muzyki z zamkniętymi oczyma. Ponoć to nawet lepiej. Gorzej z filmami :shock:...
A swoją drogą możecie podać jakiś namiar na salon audio we Wrocławiu, gdzie bez obrazy majestatu można posłuchać paru zestawów?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Onkyo ma pre-out do 2 strefy, nie do wzmaka stereo.
A o ceny kolumn spytaj blackninja,
Cenami w necie nie sugeruj się do końca, bo jak przychodzi do zakupu, to sporo można utargować, zwłaszcza jak w jednym miejscu kupisz cały zestaw, wtedy i na jednym i drugim możesz dobry rabat dostać.

Z kolumn zobacz jeszcze Boston Acoustics A360 (widziałem, że w promo 2999zł za zestaw 5.0) lub Wharfadale Diamond 10.6/10.7, też chyba są w promocyjnych cenach

Salony do odsłuchu np. MDB AUDIO, FUSIC, salon Denona w Magnolii
 
Ostatnia edycja:

raul791

New member
Z ampli najlepiej Harman albo Marantz - świetnie współgrają z muzyką. Onkyo jest lepsze do kina, posiadam tego TX-NR525 i na moje potrzeby jest ok, ale dla kogoś, kto będzie na tym głównie słuchał muzyki w stereo - odradzam :) Są po prostu dużo lepsze propozycje do tego, zwłaszcza w takim budżecie.
 

excellero

New member
Panowie, dzięki za wpisy.
Byłem w jednym salonie i zaproponowano mi odsłuch Cantona GLE476, choć może warto byłoby ewentualnie dopłacić te 500zł do GLE496... Co sądzicie?
Dla porównania posłucham Boston Acoustic A360 oraz Jamo C95 (podobno następca C607...).
Innych opcji akurat tam nie mieli.
Z ampli na pierwsze miejsce wysuwa się Marantz SR5008, potem Harman i Denon. Onkyo chyba sobie odpuszczę.
 

excellero

New member
Jestem po odsłuchu. Jak to zwykle w życiu bywa, nie jest ani lekko, ani przyjemnie.
Porównując Boston A360 i Cantony GLE 496, to większe wrażenie zrobiły na mnie te drugie. Bas schodzący niżej i bardziej miękki. W A360 dźwięki nie wybijały się przed szereg. W pierwszym momencie miałem wrażenie, że Boston jest stłumiony, jakby tworzył ścianę. W Cantonach wyraźniej było słychać wysokie i ten bas. Niestety cena o 25% większa niż A360.
Choć gdybym miał brać Bostony, to pewnie musiałbym dołożyć suba, a to zmieniałoby lub co najmniej wyrównywałoby różnicę w cenie. Tak, czy inaczej żona mnie zabije.

Dodatkowo cały czas chodzą mi po głowie te Jamo C607. Wygląd jak dla mnie idealny, gdyby tylko można było je jeszcze gdzieś we Wrocławiu odsłuchać...
 
Do góry