Onkyo TX-NR515 czy Yamaha EX-V673?

Robertns

New member
Witam. Planuję zakup jednego z ampli Onkyo TX-NR515 lub Yamaha EX-V673. Ma to grać tymczasowo z głosnikami koda F51 z subem. Wiem, że głośniki to kiszka ale jakies pół roku czy rok tak musi działać. Około 60% KD i 40% muza (różna - od Pink Floyd po Aerosmith). W późniejszym terminie zapewne przejdę na coś w rodzaju JBL Loft (raczej nie przekrocze budzetowo ok 2tys na głośniki). Co lepiej brac z tych ampli? Co lepiej zagra w stereo? Jakoś na razie mało opini widac do tej Yamahy ale może macie jakieś doświadczenia? Może cos podpowiecie?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Yamaha to wyższy model od onkyo 'tutaj musiałbyś porównać z 609/616
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robertns

New member
oj wydawało mi się, że porównywalne. czyli onkyo 616 wychodzi o jakieś 2 stówki drożej. warto dopłacić? co lepiej w stereo zagra z JBL Loftami?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mrqba

New member
Też miałem kupować 673 ale zdecydowałem sie na odsłuch pod konkretne głośniki MA i padło na avr 265. HK jak dla mnie zagrał o wiele lepiej niż Yamaha. 673 ma dużo bajerów ale dzwięk nie zachwycił. Nie kieruj sie opiniami i jak możliwość to idz na odsłuch za 50 zyli ;)
 

Robertns

New member
Nie kieruj sie opiniami i jak możliwość to idz na odsłuch za 50 zyli ;)
Rzecz w tym właśnie, że w moim miasteczku z odsłuchami to raczej kiepsko. Trzeba by się gdzieś w nieco większe miasto wybrać a to już nie na godzinkę. Poza tym zanim gdzieś się wybiorę już to chętnie poznałbym właśnie jakieś opinie czego szukać ;)
 

Mrqba

New member
Nawet jesli trzeba przejechać ze 100 km to warto. Dlaczego ? Bo wydane 60 zł na paliwo nijak będzie sie miało to grubej kasy wydanej na amp. i dysonans po zakupowy gdy zawiedziesz sie dźwiękiem. Ja miałem już płacić za 673 i całe szczęście wstrzymałem sie weekend i poszedłem na odsłuch.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam. Planuję zakup jednego z ampli Onkyo TX-NR515 lub Yamaha EX-V673. Ma to grać tymczasowo z głosnikami koda F51 z subem. Wiem, że głośniki to kiszka ale jakies pół roku czy rok tak musi działać. Około 60% KD i 40% muza (różna - od Pink Floyd po Aerosmith). W późniejszym terminie zapewne przejdę na coś w rodzaju JBL Loft (raczej nie przekrocze budzetowo ok 2tys na głośniki). Co lepiej brac z tych ampli? Co lepiej zagra w stereo? Jakoś na razie mało opini widac do tej Yamahy ale może macie jakieś doświadczenia? Może cos podpowiecie?
Onkyo 515 + Loft 50 5,0 i za jakiś czas SP150.
 
Do góry