Onkyo TX-NR5008 super sprzęt czy bubel

exekutor

New member
Jako posiadacz modelu 5007 mogę powiedzieć że do filmów i koncertów Blu-ray jest to naprawdę bardzo dobry amplituner który potrafi wycisnąć wszystkie detale i niuanse zawarte na płycie, dynamika na bardzo wysokim poziomie, posiadam również wzmacniacz stereo który kosztuje tyle samo co ten amplituner i nie ma co się czarować po prostu w stereo ten ampli nie ma startu do tego wzmacniacza 2-kanałowego, to zupełnie inna liga bez dwóch zdań, oczywiście czym lepsza reszta toru tym słychać większą pomiędzy nimi różnice.
 
Ostatnia edycja:

ipsz

New member
Witam wszystkich zainteresowanych opisem i moją opinia na temat amplitunera

Od pewnego czasu używam TX-NR807 z zestawem kolumn Klipscha. To inna klasa cenowa i (teoretycznie) jakościowa w sensie reprodukcji dźwięku ale nadal ten sam producent. Jestem zadowolony z zakupu tak ampli jak i samych głośników (RF-62, RB-51, RC-52, Sub-10). Nigdy nie uważałem, że ten sprzęt gra za cicho, jest wręcz odwrotnie. Pure Audio jest moim zdaniem wystarczająco dynamiczny jak na stereo w amplitunerze kina domowego z wyłączoną korekcją dźwięku ale nie sprawdza się przy słabych mp3 nie mniej flac i cd-audio gra OK. W kinie domowym w dynamicznych scenach ampli do spółki z głośnikami przestawia sofę w salonie, kwiaty spadają z półek i przychodzą sąsiedzi z klatki obok. ;)

HDMI pass-throught -> setup 7-4.

Mając wybór ponownie kupiłbym Onkyo. Przy zakupie słuchałem też HK (bo wcześniej używałem AVR-2000) i Yamahy. Onkyo zagrało (nie tylko moim zdaniem) najlepiej. Test na RF-62 w stereo bo założeniem był odsłuch na tym z czym miał współpracować. Cały zestaw kosztował mniej niż sam 5008, o którym mowa i który czytając ten opis gra tylko trochę lepiej od budżetowych zestawów HC Samsunga za 1000 zł. Mając tak wiele "przeciw", dwie wizyty gwarancyjne i świadomość zapłacenia 9000 zł wymógłbym na serwisie inny, nawet podobny klasą egzemplarz do odsłuchu albo znając swoje podejście i wymagania zaczął po prostu zbierać na końcówkę mocy 5.1 za 30 kzł.

P.S: Też nie podoba mi się niebieskie podświetlenie. Ampli zawiesza się i przestaje grać/reagować przy próbie aktualizacji softu jeśli do gniazd HDMI podłączone są jakiekolwiek urządzenia. Problem usuwa dopiero poprawnie przeprowadzona aktualizacja. Ampli często gubi ustawienia sieciowe - pomaga odłączenie od zasilania na kilka chwil. Makra w pilocie nie zawsze działają. Audyssey jest moim zdaniem zbyt zapobiegawczy w obcinaniu mocy woofera. Więcej grzechów nie pamiętam. ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Autor watku podszedl do tematu rzetelnie, bez ekscytacji wypisal co go boli i dobrze, znajac zycie wiekszosc po takim zakupie zapomnialaby napisac o wadach i caly watek skupilby sie na ekscytacji nowym nabytkiem.
Od siebie dodam ze audysey w Onkyo jest cienki, duzo lepsze efekty uzyskalem bawiac sie ustawieniami manualnymi, co dziwne bo w innych sprzetach jest odwrotnie, zastanawia mnie takze roznica (diametralna) w tylnych glosnikach, w Onkyo tyly ledwo mrucza po audysey w porownaniu do innych ampli.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dużo też zależy od filmu. Ale generalnie dla mnie Audyssey świetnie się sprawdza. Właśnie w Onkyo kolumny surround ożyły, dużo więcej mają do przekazania. Dźwięk jest taki jakby znajdował się tuż za nami. Wiem że to pewnie zależy od kolumn, rozstawienia, akustyki itd ale jak dla mnie dzięki Onkyo odkryłem więcej detali w filmie niż w przypadku starego ampli Yamahy. Tam musiał być typowy film z efektami aby coś fajnego usłyszeć za głową, a ten ampli jak by wydobywał te wszystkie szczegóły i przekazywał na kolumny. Dlatego też dziwi mnie opinia kolegi. Może coś źle podłączone albo poustawiane?
 

mors111

Active member
Bez reklam
mam podobnie
tyły nawet wyciszyłem na -3db bo za dużo detali słyszałem
efekt jest niesamowity w porównaniu do poprzedniego kina
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W pełni się zgadzam. Ja też nieraz miałem wrażenie jakby tyły się wybijały ponad kolumny frontowe. Czasami to mam uczucie jakby więcej akcji było na surroundach niż na przodzie, a głośność poszczególnych kolumn mam równą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krisder

New member
Bez reklam
Również uważam że kolega coś pokręcił z tymi tylnymi głośnikami. Poprzedni mój ampli Yamahy czasami coś burknął z tylnych nawet przy oryginalnych płytach 5.1. Dużo koncertów odkryłem na nowo po zmianie na Onkyo. Nie twierdzę że nie ma lepszych ampli od Onkyo, ale akurat Twoja uwaga dotyczy tego co w tym ampli jest naprawdę super.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, ten sam pokoj, kolumny, filmy. Kalibracja. Sprzet to Onkyo 905, 809, 1009, 3009.
Po kalibracji w porownaniu do HK 760,Denona i Marantza tyly w 905,809 graly zdecydowanie wyraznie ciszej.
Napisze jeszcze raz, po KALIBRACJI roznica w glosnosci jest znaczaca (byc moze pojecie "znaczaca" jest wgledne ale dla mnie slyszalne). Tyly ozyly. Dwoch "fachmanow" moze to potwierdzic - adres moge podac na priv gdzie mozna sobie to sprawdzic.
Co zastanawia bo teoretycznie powinno byc podobnie.
Oczywiscie mozna to wszystko podkrecic manualnie i nie ma tematu, ale nie o tym pisalem.
Dla przykladu w 905 kalibracja to nieporozumienie w porowaniu do tego co mozna osiagnac manualem, wystarczy postawic sr6006 wlaczyc kalibracje i mamy to co 905 osiaga po zmudnych manualnych ustawieniach.
Nie wiem jak w seri 6xx Onkyo.
 
Ostatnia edycja:

hexend

New member
Panowie, ten sam pokoj, kolumny, filmy. Kalibracja. Sprzet to Onkyo 905, 809, 1009, 3009.
Po kalibracji w porownaniu do HK 760,Denona i Marantza tyly w 905,809 graly zdecydowanie wyraznie ciszej.
Napisze jeszcze raz, po KALIBRACJI roznica w glosnosci jest znaczaca (byc moze pojecie "znaczaca" jest wgledne ale dla mnie slyszalne). Tyly ozyly. Dwoch "fachmanow" moze to potwierdzic - adres moge podac na priv gdzie mozna sobie to sprawdzic.
Co zastanawia bo teoretycznie powinno byc podobnie.
Oczywiscie mozna to wszystko podkrecic manualnie i nie ma tematu, ale nie o tym pisalem.
Dla przykladu w 905 kalibracja to nieporozumienie w porowaniu do tego co mozna osiagnac manualem, wystarczy postawic sr6006 wlaczyc kalibracje i mamy to co 905 osiaga po zmudnych manualnych ustawieniach.
Nie wiem jak w seri 6xx Onkyo.


Ja tego nie łykam....przed zakupem 809 dobrze przyjrzałem się sr6006 ze względu że brałem ten sprzęt pod uwagę i tyły przed i po kalibracji głośniej ani lepiej nie zagrały. HK 760 i Onkyo 3009 to wyższy pułap cenowy, więc to jest oczywiste że zagrają lepiej od 809. Zalatuje mi tu raczej prostą antypatią do Onkyo...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niech Ci zalatuje czym chce, nie bede pial z zachwytu tylko dlatego ze ktos kupil sobie sprzet Onkyo. Ampli Onkyo akurat lubie i uwazam ze to dobry sprzet wiec mi tu nie wyjezdzaj z jakas antypatia. Twierdze jedynie ze po zapuszczeniu kalibracji tyly graly ciszej od np.Marantza 6006 takze po kalibracji. Jak wyraznie podkreslilem mozna to latwo usunac bawiac sie w manualne ustawienia i problem znika.
Na temat co lepsze, dynamika,stereo,wykop itp. nie wypowiadalem sie wiec nie rozstrzasajmy tematu.
Na marginesie jedynie wspomne ze sr6006 stawialem obok 1009 bo 809 zaraz odpadla jak zapuscilem stereo - tyle jedynie moge dodac od siebie po dniach odsluchow, bo bawilem sie troche wiecej jak 2h...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skad zes sie urwal, z Onetu? Masz cos madrzejszego do powiedzenia, czy bedziesz ludzi obrazal, bo maja inne zdanie jak ty, albo nie potrafisz czytac ze zrozumieniem? Dla takich jak ty daje adres gdzie bedziesz to mogl potwierdzic i grzecznie odszczekac (mi nie musisz wierzyc), a ty dalej swoje.
Jeszcze mi powiedz ze 809 gra lepiej w stereo od sr6006 to juz bedzie szlo sie tylko pochlastac.
Zreszta po co ja z toba gadam..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kazdy ma swoje zdanie i kazdy bewdzi sie trzymal swojego , ja pwoiem tylko tyle ze kiedys w jednym ze sklepow top hi fi gdzie wiadomo sprzedaja i marantze i yamaszki ( te pierwsze juz nie sprzedaja ) ale ta sytuacja byla jak jeszcze sprzedawali i jeden ze sprzedawcow powiedzial ze amplitunery marantza sa slabiutkie nie wiem jak do tego podchodzic ale powiedzial ze model nizszy ymaszki jest lepszy o niebo od modelu z wzyzszej polki marantza i on generalnie nie poleca amplitunerow marantza. Jesli marantza to cd i wzmacniacze. Pozdro.
Lolek.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wszystko zależy z jaka marka sprzedawca podpisał lojalnościówkę hehe, wiele sklepów zwiedziłem i prawie każdy polecał co innego a odradzał tez co innego ;p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego ja nigdy nie slucham przypadkowych sprzedawcow a juz na pewno im nie zawierzam w 100%, kazdy kto liznal handel wie o co biega. Owszem jak kogos "znamy" i wiemy ze mniej-wiecej gusta pokrywaja sie z naszymi, to w takiej sytuacji biore takie zdanie pod uwage do dalszych rozmyslen. Prawda jest taka ze sprzety z danej polki cenowej generalnie sa podobne do siebie, roznia je niuanse, a te niuanse to wlasnie nasze gusta.
Wezmy dla przykladu taki tryb jak Pure-Direct, dla jednych gra plasko i bez wyrazu, dla innych to jest wlasnie prawdziwe stereo, jak w takiej sytuacji dojsc do porozumiemia? Nie da sie, trzeba zaakceptowac czyjes zdanie i juz. Ale jak czytam niektore oczywiste bzdury to odniechciewa sie dalej cokolwiek czytac.
Mi za granica w sklepie Bang&Olefsena gdzie mieli jeszcze sporo innych wyzszych modeli innych producentow, gosc ponad 50lat (od 30l zajmuje sie sprzetem) powiedzial zebym szedl w Marantza albo w HK, dal jeszcze namiary sklepow gdzie moge kupic taniej jak u nich. Ja kupilem Onkyo. Marantz w tamtym czasie byl dla mnie egzotyczna marka.
To tak w temacie "kazdy poleca cos innego".
 

hexend

New member
Na marginesie jedynie wspomne ze sr6006 stawialem obok 1009 bo 809 zaraz odpadla jak zapuscilem stereo - tyle jedynie moge dodac od siebie po dniach odsluchow, bo bawilem sie troche wiecej jak 2h...

widzę że na temat tych dwóch ampli masz ogromną wiedzę.... ja jak nie mam o czymś pojęcia to po prostu nie piszę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trudno zebym nie znal sprzetu na wylot ktory mialem w domu, szczegolnie 1009. Tym bardziej ze przed kazdym (prawie) zakupem wynajmujemy sale odsluchowa i testujemy wszystko co jest na polkach. Jak jest z czyms problem to kupuje 2 ampli i sam testuje na sobie, po czym odsprzedaje za grosze na allegro. Ci co odemnie kupuja wiedza ile trace na sprzecie.
Moze sie odezwie forumowicz ktoremu sprzedalem swojego sr6006 i napisze jak obiecal cos od siebie w kontekscie swoich indywidualnych upodoban, wiem ze jest bardzo zadowolony i takze 809 zna doskonale.
Jak nie znajduje konstruktywnych opini na temat konkretnych sprzetow (porownan) to kupuje najbardziej interesujace mnie chociazby ampli i trzymam w domu do czasu jak bede pewien co jest dla mnie najlepsze, nie zawsze musi pokrywac sie to z opinia innego usera, to chyba normalne. Kosztowne to testowanie na sobie ale pozniejsze zadowolenie i swiadomosc ze wiekszosc sprzetow z danej polki cenowej zostalo odsluchane jest bezcenne.

To samo tyczy sie wzmacniaczy stereo, nikt nie potrafil powiedziec czy wysoki model pm7004 zagra bez loudnessa lepiej od pm6003/4 ktory taki posiada - biorac pod uwage ciche odsluchy w nocy, jedynie "steeze" napisal cos konstruktywnego. Wiec zakupilem dwa i mam je do dzis, przynajmniej wiem ze model nizszy nie jest gorszy w pewnych warunkach odsluchowych.
 

hexend

New member
Witam po raz kolejny i ostatni... Moje doświadczenie ze sprzętem avr nie jest tak wielkie jak Twoje, nie mam czasu na przesiadywanie w sklepach tylu godzin i odsłuchiwaniu wszystkich możliwych modeli amplitunerów KD co Ty. Przez jakieś 7 lat korzystałem z Yamhy Rx-v550 i sprzęt służył mi do dziś, mogę powiedzieć że dobrze wybrałem jak na tamte czasy.... oczywiście na forum zostałem zbluzgany bo yamaha jest beee itd... polecano mi HK. Tak się składa że w 2008 roku pracowałem kilka miesięcy w Holandii w jednym ze sklepów gdzie był sprzęt avr typu Samsung, Philips, Sony i Hk, cóż... nasłuchałem się HK przez te pół roku wystarczająco dużo, mogę powiedzieć tylko tyle że było bardziej dynamicznie od mojej Yamahy, nie słuchałem wyższych modeli Yamahy ale myślę że spokojnie dorównały by HK. Więc tak armanig.... skomentuję twój post... zacząłeś od swoich stwierdzeń że wszystko w surround po kalibracji (czyli tył) zagrało lepiej od Onkyo... zaczne od tego że przez lata byłem zwolennikiem sprzętu od Yamaha, zmieniając ten sprzęt miałem przeznaczony 1000e na nowy ampi. Jeśli byłbym zagorzałym zwolennikiem Yamaha to wiadomo co stało by teraz u mnie na półce pod TV. pod uwagę brałem Yamaha rx-a 1010 Marantz sr6006 i Onkyo tx-nr 809... czemu nie tx-nr 1009?? (różnica w cenie 70e) poprostu nie kupiłem tego sprzetu bo są tam 2 końcówki mocy więcej i to cała różnica po między tx-nr 809, a jeśli szykowałbym się pod sprzęt 9.2 to już na pewno nie pod ten model.

Twoje słowa: Na marginesie jedynie wspomne ze sr6006 stawialem obok 1009 bo 809 zaraz odpadla jak zapuscilem stereo - tyle jedynie moge dodac od siebie po dniach odsluchow, bo bawilem sie troche wiecej jak 2h...

Więc jeśli wg. Ciebie jest aż tak duża różnica w Stereo po między modelem tx-nr 809 i tx-nr 1009 to proponuję wizytę u Laryngologa, albo kilka tygodni przerwy od Avr i komputera.

Twoje słowa: Od siebie dodam ze audysey w Onkyo jest cienki, duzo lepsze efekty uzyskalem bawiac sie ustawieniami manualnymi, co dziwne bo w innych sprzetach jest odwrotnie, zastanawia mnie takze roznica (diametralna) w tylnych glosnikach, w Onkyo tyly ledwo mrucza po audysey w porownaniu do innych ampli.

Ten post powalił mnie łopatki i to był początek w którym zacząłem zastanawiać się jaki był sens rejestrowania się na tym forum, teraz już wiem że sensu nie było... skoro uczestnik forum ze statusem V.I.P. pisze takie bzdury. Przypomnę tylko że odsłuchałem Marantz sr6006 i Onkyo które zakupiłem ładniej zagrało( przynajmniej mi się bardziej podobało) więc ten sprzęt kupiłem, jak zagrał by ładniej Marantz to kupiłbym Marant (o jakości wykonania sr6006 to już w Ogóle nie wspomnę)... to jest kontekst do Twoich słów: Jeszcze mi powiedz ze 809 gra lepiej w stereo od sr6006 to juz bedzie szlo sie tylko pochlastac.
Zreszta po co ja z toba gadam..

Chciałem tylko jeszcze powiedzieć, że Pan który założył ten wątek "Onkyo Tx-Nr5008 sprzęt czy bubel" będzie miał baaardzo Ciężko znaleść odpowiedni sprzęt avr dla siebie... skoro zawiódł się na flagowym modelu od Onkyo.

P.S. Bardzo proszę Administrację o skasowanie mojego konta. Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry