Onkyo TX-NR5008 super sprzęt czy bubel

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ze mnie taki vip jak z ciebie meloman ("vip" powiazany z nickiem i z targami jaki organizuje zawodowo, zreszta nie wazne), jestem zwyczajnym userem jak kazdy w swiecie audio/video. Nie zamierzam sie tu kajac i wstydzic tego ze organizuje sobie w miare mozliwosci czasowych odsluchy, tylko po to aby ciezko zarobione pieniadze byly najlepiej wydane biorac pod uwage indywidualne gusta. Trudno zeby kazdy z kazdym sie zgadzal, tym bardziej ze opisywanie dzwieku jest niewdzieczne. Napisalem wyraznie ze 809 wypadl gorzej w stereo od 6006, wiec na tapete wrzucilem 1009 ktorego moglem miec praktycznie w tej samej cenie co 809, ten takze niczym nie zaskoczyl w stereo, co pokrywa sie z tym co piszesz o braku roznic wiec wszystko sie zgadza.
Ty za to twierdzisz ze 6006 porownywales z 809 w kontekscie stereo i ladniej gral ten drugi, rozumiem ze tylko ty masz prawo do takich opini a jak ktos sie z tym nie zgadza to czujesz sie powalony na lopatki. No nic gadaj zdrow dalej, Onkyo to glownie kino, ale jak ktos nie slyszy roznicy w stereo pomiedzy marantzem a onkyo to szkoda mi czasu na dalsze dyskusje.
Co do kalibracji, to jak pisalem wypada inaczej na tylach, na roznych ampli z tej samej polki cenowej, byc moze dla przykladu marantz przesterowuje tyly, albo ja mam zbyt wyczulony sluch. moze byc i tak. Napisalem tez wyraznie ze mozna tyly podkrecic (o ile ktos ma taka potrzebe, a jak widac nie kazdy) i tematu nie ma ot cala filozofia. Moge ci dac na tacy adres gdzie na wlasne uszy ocenisz "fachowym okiem" roznice o ktorej mowie.

Co do HK to bdb sprzecik, mi podoba sie jak gra.
"Pan" ktory zalozyl watek takze opisal wg. swoich odczuc i doskonale rozumiem co mial na mysli i jakimi kategoriami sie kierowal opisujac wrazenia, ale widac ze nie zalapales tej "recenzji".
Z mojej strony koniec dyskusji.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Narobilo sie .... jak to moze czlowieka zdenerwowac odmienne zdanie na jakis temat.... ale tak jak ja podchodze ze dla kazdego cos innego a przede wszytskim nie mozna chyba wmawiac komus ze cos gra duzo lepiej od czegos innego a przy tym w jakis tam sposob obrazac. Ja tak jak pisalem przygotowuje sie wo wymiany calego kina ( elektronika, kolumny i kabele) i tez nasluchalem sie roznego sprzetu miedzy innym marantz, yamaha, nad, onkyo, denon arcam i tak jak pisalem w jednymz e sklepow dystrybutora marantza sam pracownik odrazdzal ..... i twierdzil ze ymaha jest lepsza i ja tez twierdze ze yamha jest lepsza . Ale jesli nic sie nie zmieni to zdecydowalem sie na onkyo 5009 lub jego nastepce i nie twierdze ze jest to genialny sprzet ale na pewno nie jest kiepski jak co niektorzy pisza na roznych to forach. Moze to jest tak ze poprotu co niektorzy nie maja na tyle pieniedzy zeby zakupic taki sprzet bo to wiadomo ze rowniez trzeba wydac troche kasy na kolumny i okablowanie i z czystej zazdrosci pisza to co pisza .... i nie mowie tu o nikim z tego watku ..... Na pewno jest to bardzo dobry amplituner w kinie dowmowym a w stereo tez daje rade nie jest to arcam ale i arcam tej klasy duzo wiecej kosztuje. A i zasilanie ma mistrzowskie i co do tego nikt nie moze zlego slowa powiedziec bez wzgledu na to czy jest zwolennikiem onkyo czy tez nie :)
Lolek
 

Motyl32

New member
Zgadzam się z opinią, że auto-kalibracja Audyssey w Onkyo jest BEZNADZIEJNA...

Głośniki tylne ledwo słychać po takiej kalibracji, po drugie - dźwięk jest tragicznie płaski!
Zero basu i wysokich!

P.S.
W tej chwili mam Onkyo 708, ale wcześniej miałem 606 i 575.
W każdym modelu było to samo - trzeba było manualnie ustawiać dźwięk, bo Audyssey robił straszną kaszanę.

A może to zależy od głośników ? Mam Jamo 606.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolumny też nie są rewelacyjne, ale o tym już mozna było przeczytać sporo postów. Sam się ich dość szybko pozbyłem. Ja o Onkyo mam opinię odmienną, bo sam też do tej pory mam 608 i nie zamierzam się jej pozbywać dopóki nie padnie. Co do dźwięku, to jest dość kiepski w stereo lub po załączeniu Pure Direct, ale po kalibracji jest zupełnie odwrotnie. Bas jest dość spory i ładnie wybrzmiewa ( mam ustawione podbicia na 0) i do tego dźwięk bardzo dynamiczny i dający sporo frajdy podczas oglądania filmu. Już kiedyś o tym pisałem, że czasami mi się wydawało że właśnie efektowe kolumny więcej z siebie dawały niż frontowe, a dwa razy nawet zapomniałem załaczyć suba przy projekcji i zorientowałem się dopiero po filmie. Tak więc uważam że Onkyo było udanym sprzętem, poza wpadkami z płytką HDMI. Oczywiście, w nowszych sprzętach są nowsze systemy i pewnie lepiej już dopracowane, ale na tamten czas nie było źle. Co do samej kalibracji, to podejrzewam że akustyka u Ciebie kuleje, a do tego te kolumny Jamo są mało ustawne i ciężko je rozstawić tak, żeby dźwięk był dość dobrej jakości. Przynajmniej mnie się to nie udało. U mnie kalibracja robiona juz kilka razy i zawsze ustawia wszystko jak należy, z tymi samymi praktycznie odległościami czy poziomami głośności, więc nie zauważyłem żeby się gubiła w tej kwestii. Przedw wszystkim to trzeba odpowiednio rozstawić sprzęt i zadbać o przyzwoitą akustykę, bo jak tego nie ma to nawet najlepszy system kalibracji się wyłoży i cudów nie stworzymy.
 
Do góry