Onkyo Tx-nr414 czy Onkyo Tx-nr509 ?

sako1

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Jest to mój pierwszy post na tym forum, chociaż od dłuższego czasu z zainteresowaniem czytam wasze cenne opinie i uwagi. Nadszedł jednak ten moment, że również ja stoję przed dylematem jaki amplituner zakupić. Po dogłębnej analizie zdecydowałem się na markę Onkyo jednak wacham się pomiędzy dwoma modelami tj. 414 a 509(podobny przedział cenowy jaki mogę przeznaczyć na zakup sprzętu). Nadmieniam, iż będzie to mój pierwszy amplituner kina domowego w związku z czym posiadam na ten temat tylko wiedzę teoretyczną. Sprzęt będzie grał w salonie 40m2. Na początek będzie to system 2.0 do rozbudowy w późniejszym terminie. Wykorzystany w 50% film i 50% muzyka.
Z góry dziekuję za wszelkie sugestie w powyższym temacie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jakie masz kolumny? Metraż masz duży i przydałby się trochę wyższy model. Jakiś czas temu widziałem w dobrej cenie Onkyo 608.
 

sako1

New member
W chwili obecnej posiadam wysłużone altusy 110. Po zakupie amplitunera noszę się z zamiarem wymiany kolumn. Z uwagi na braki budżetowe na początek mam zamiar kupić tylko fronty, a w dalszej perspektywie kolejne kolumny. Jeśli chodzi o model 608 to trochę mi nie pasuje, gdyż jestem zainteresowany radiem internetowym oraz gniazdem USB do odtwarzania plików muzycznych.
 

sako1

New member
Czyli jednak 509. W związku z tym mam pytanie na przyszłość czy w granicach 1500zł kupie dwie kolumny potrafiące nagłośnić tak duże pomieszczenie. Proszę o potencjalne typy.
 
Do góry