Onkyo TX-NR1008 Problem z głośnością

m0d3

New member
Witam, dziś zmontowałem zestaw:
TX-NR1008 + MA BX6/BXC/BXFX

Głośniczki grają bardzo cicho przynajmniej jak na tak duże fronty, moje 10 letnie kompakty Yamahy grały głośniej. Co może byc przyczyna? Coś zle skonfigurowałem? Prosze o podpowiedź.
Pozdrawiam
 

krisder

New member
Bez reklam
Trudno jednoznacznie stwierdzić co zrobiłeś nie tak, ale na pewno coś jest skopane. Połączenie 1008 z MA może brzmieniowo pewnym osobom nie pasować ale żeby to grało za cicho - niemożliwe. Przeprowadziłeś automatyczną kalibrację? Jeżeli tak i jest za mało dynamicznie to możesz zmienić ustawienia dynamiki poszczególnych kanałów podnosząc ją o 3-4dB dla każdego.
 

m0d3

New member
Tak kalibracje przeprowadzilem, mozliwe ze to wina kabla? Właśnie oprawiam bananki z grubszym kablem do biampingu, może coś sie poprawi ale potestuje to dopiero jutro.
Głośniki efektowe są niepodłączone, na minimalnej głośności słychac tylko centralny, tak koło 20-30 w sklali głośności słychac coś z frontów.
 

BD

Member
Bez reklam
nowe kable bezsens pewnie zle podlaczyles ;]- sprawdz ile kalibracja ci odciela poszczegolne kanaly- nie 7-10db na minusie? banany i bi-amping cichego grania ci nie podglosnia przeciez to chore ...
 
Ostatnia edycja:

m0d3

New member
Podłączone były dobrze, było -8 ustawiłem +max (Wzmocnienie z wejscia usb również wartośc maksymalna) na 25 głośnośc jest optymalna, wcześniej musialem do 50 dojechac. Ale dalej wydaje mi sie że cicho gra. Ogólnie słucham teraz u2 w trybie "Pure audio" i wydaje mi sie że charczy głośnik wysokotonowy. Niestety nie mam w tej chwili żadnego lepszego źródła niż flac.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Niestety nie mam w tej chwili żadnego lepszego źródła niż flac.

Hmm. Troszkę chyba mała wiedzę masz na temat formatów w jakich zapisana jest muzyka. Jęsli nie masz nic lepszego niż flack to spróbuj z mp3 :d To był oczywiście żart. A poniżej cytat:

"FLAC (ang. Free Lossless Audio Codec) – format bezstratnej kompresji dźwięku z rodziny kodekówOgg. Format ten jest rozwijany przez Xiph.Org Foundation, a jego wzorcowa implementacja jest Wolnym Oprogramowaniem. W przeciwieństwie do stratnych kodeków dźwięku takich jak Vorbis, MP3 i AAC, kodek FLAC nie usuwa żadnych danych ze strumienia audio, dzięki czemu po dekompresji otrzymujemy dźwięk identyczny z pierwowzorem. Format FLAC jest obecnie obsługiwany przez większość oprogramowania służącego do edycji i odtwarzania dźwięku (czasami wymagana jest odpowiednia wtyczka)."
 

m0d3

New member
Zgodze sie z Toba, mam małą wiedze n/t sprzetu audio formatów etc. Ale dalej nikt nie odpowiedział na moje pytanie. Moim zdaniem 1/4 głośności(Onkyo ma chyba 99 skale) na +12 na wszystkich kanałach by było wystarczająco w pokoju 15m2 to troche za dużo. Dla tego nie wiem co mam z tym sprzetem zrobic 9k poszło bym był średnio zadowolony?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Max78

New member
Charczenie może występować, kiedy na każdym z kanałów ustawiłeś wzmocnienie na max.
Nie wiem jak ze skutecznością automatycznej kalibracji, ale użył bym jej - pamiętaj jednak, żeby:
- podpiąć wszystkie głośniki jak należy
- ustawić wszystkie głośniki, jak wynika ze specyfikacji (5.1/7.1 czy jaka tam masz konfiguracje)
- mikrofon ustawić w miejscu, w którym będzie się znajdowała Twoja głowa w momencie słuchania/oglądania i na wysokości mniej więcej uszu.
- po kalibracji sprawdź ustawienia w ampli - jeśli dało na minus, to ew, wyrównaj do góry, ale nie dawaj max. wzmocnienia (charczenie -> przesterowanie).

Inna sprawa - pytanie jakie parametry (średnioważona moc na kanał, obciążalność (w Ohm'ach)) ma Twój Onkyo 1008 oraz jakie parametry mają Jamo, których używasz...
Wiem, że te dane są dostępne w necie, ale mam lenia ;)
Wpisz proszę niżej.
Może się okazać, że Jamo mają niską sprawność i po prostu ten model Onkyo ma problem z ich wysterowaniem.
 

m0d3

New member
Posiadam zestaw 5.0 Monitor Audio BX6 + BXFX + BXC

Specification - BX6 | Monitor Audio - specyfikacja frontów.

180W na kanał posiada wzmacniacz wg specyfikacji.

Podpiąc głośniki jak należy tzn? to oczywiste że są podpiete w odpowiednie wejscia, kable z bananami oprawiałem 3 godziny wiec wydaje mi sie że zrobiłem to dobrze. Czarny/Czerwony analocznie w odpowiednie miejsca wsadzony;)

Długośc kabli
Fronty 3m
Centralny 2m
Efektowe 5m

Jestem tylko szarym informatykiem - Administratorem ;) na elektronice sie tak bardzo nie znam

Konfiguracja automatyczna:
Fronty -8/-7
centralny -5
efektowe -4

żeby coś usłyszec trzeba pokrecic do 20-30 jednostek przy 50 jest ok.

Ampli posiada 4/6 Omów Głośniki są 8 omowe.
Ustawione mam 6 omowe.
 

pkomp

New member
onkyo robi jakiegoś śmiecia ściszając wejścia - ja po autokalibracji ustawiłem wszystko na zero a potem wyrównałem na słuch puszczajac muzyke na wszystkie kanały albo różowy szum

co do problemu podgłasniania - panowie po jaka cholere stworzono instrukcję?przeciez jest ustawienie jaka głosność ma byc ustawiona po właczeniu ampli!!!!!
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Wiele jest postów na forum właśnie dotyczących tego, że trzeba w Onkyo sporo podkręcić gałkę żeby usłyszeć dźwięk.
 

pkomp

New member
jest bo ludziom nie chce się czytac instrukcji

onkyo ma regulacją poziomu wejścia źródła
onkyo ma regulacją jaki poziom ma być po włączeniu ampli
onkyo ma regulacje maksymalnej głośności

wystarczy zajrzeć i takich pytań nie będzie
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Nie tylko Onkyo trzeba podkręcić, Denona również.
W skali od 0 do 99 poniżej 60 nic szczególnego się nie dzieje.
Masakra (taka mała :D) zaczyna się od 80 w górę.
 

Max78

New member
Kolego, zakładam, że w Onkyo kalibracja ustawiła na -6/-8 dla poszczególnych głośników, ale skalę masz od -x, poprzez 0 do +x?
Ustaw jak radzi PKOMP -> na 0, włącz sygnał (muza, film), i wtedy skoryguj ręcznie dla poszczególnych głośników, jeśli będzie trzeba.

U siebie zrobiłem automatyczną kalibrację, a później modyfikowałem ręcznie.
Nie wiem ile faktycznie oddaje mocy ten 1008, ale u mnie AVR 460 wg mnie gra nieco za cicho.
Co ważne - ogromne znaczenie ma tutaj sygnał na wejściu.
W przypadku n-ki - rozbieżności między kanałami są naprawdę spore.
Nawet pomiędzy CD (np Onkyo vs Philips) mam słyszalną różnicę w głośności.

Zrób jak radzi PKOMP (i ja).
Powinno pomóc.

BTW - z bananami, to jest tak, że niektóre stykają dokładniej, inne mogą słabiej (miałem tak w przypadku jednego wzmaka).
Dlatego u siebie od strony ampli mam poskręcane końcówki i porządnie zakręcone w terminalach przewody.
Od strony głośników aktualnie znów mam banany, ale jestem z nich zadowolony (w sumie, to im więcej przejść/przejściówek, tym więcej barier dla sygnału).
 
Do góry