Onkyo tx-nr1008 + BXW10 Problem.

m0d3

New member
Witam, na wstepie chciałbym powiedziec ze jestem laikiem w swiecie hd audio.
Posiadam Amplituner Onkyo tx-nr1008 oraz glosniki Monitor Audio BX6 i subwoofer BXW10.
Zestaw używam w 30metrowym mieszkaniu 25m ma pokoj z otwarta kuchnia przedzielony barkiem, na podłodze panele, brak dywanów czyli styl bardziej minimalistyczny. Nurtuje mnie ogromny problem mianowicie nie potrafie ustawic tego zestawu tak by grał tak by mnie to usatysfakcjonowało. Głównym problemem jest bas którego nie czuc, zbyt dużo wysokich tonów (opinia mojego brata).
Automatyczna kalibracja powoduje ze subwoofera w ogóle nie czuc. w 90% używam tego sprzetu do słuchania muzyki i jestem zawiedziony.
pokoj.png
 
I

irek6311

Guest
2 x subwoofer powinno poprawić bass (jeden z przodu a drugi z tyłu) ,
pomieszczenie otwarte nie służy dobremu basowi .
 

m0d3

New member
To jedyny sposób? Nie sadze by kobieta sie zgodzila na kolejne pudlo ktore zajmuje miejsce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I

irek6311

Guest
Trudna sprawa u ciebie bo pomieszczenie trudne do ustawienia dobrego kolumn i suba ,
cóż pozostaje albo dogadać się z kobietą albo przyzwyczaić się do takiego basu jak jest .
 
I

irek6311

Guest
Nurtuje mnie czy m0d3 ustawiłeś max DB w amplitunerze i subwoofer ,
bass może nie przytłaczający powinien jednak być ,
umieszczenie subwoofera z drugiej strony frontów byłoby lepsze .
 

m0d3

New member
sub ustawiony na jakies 60% na subwooferze, na amplitunerze po automatycznej konfiguracji -1, jak dam wiecej niz 60 potrafi bardzo charczec - może cos z nim jest nie tak?
Jak bede mial chwile czasu sprobuje postawic go przy scianie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I

irek6311

Guest
W subie ustaw 70 - 80% a w amplitunerze ustaw ~10dB + bo inaczej bass będzie słaby ( na max nie bo przesterujesz tu max ~30dB /większe wzmocnie przesteruje wzmacniacz suba i coś możesz uszkodzić ) ,
po przemyśleniu jeszcze jedną opcję polecę :
spisz wszystkie ustawienia odnośnie kalibracji kolumn dB i odległości a potem reset do fabrycznych i ustaw to sam ,
auto kalibracja często za mocno wygładza niskie tony i basu jest mało ,
odcięcie basu ustaw na 80Hz lub 100Hz to już doświadczalnie .
 
Ostatnia edycja:

m0d3

New member
A jeszcze jedno pytanie, lepiej podpinac kablem 1rca 1rca do wejscia lfe w subie czy kablem Y bo taki tez posiadam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sebol81

New member
Przykro mi to mówić, ale z tej popierdułki BX10 przyzwoitego basu nie uzyskasz.
Tym bardziej na takiej powierzchni...
Proponuję Ci zakup mocniejszego suba ale nie MA bo to kasa wyrzucona w błoto - ceny nieadekwatne do możliwości.
 

m0d3

New member
Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem Twoja wypowiedz. Mam rozumiec ze ten BXW równasz z rel t5?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry