Onkyo TX-8050 jakie kolumny ok 2500PLN?

banp

New member
Witam jeszcze raz wszystkich. Pora wymienić już leciwy sprzęt grający i padło na Onkyo tx8050, przyznam że ze względu na jego możliwości i postanowiłem że zakupię go 'w ciemno'. Teraz natomiast potrzebuje skorzystać z Waszego doświadczenia i zapytać: jakie kolumny podłogowe z nim przyzwoicie zagrają. Zależy mi raczej na czystości dźwięku niż na głośności (za ścianą sąsiedzi) ;), muzyka: nu jazz, elektro, downtempo... odpada rock, metal i pop. Jakieś propozycje?
Dużo czytałem i faworytami moimi są: MA BX5, Indiana Line Tesi 560- na te byłem już zdecydowany ale podobno produkują je w Chinach :(, Mission MX4, Q acoustic 2050i. Co będzie najlepsze z ta elektroniką, czy ewentualnie macie jakieś inne propozycję?
 

sarar

New member
Jakiś miesiąc temu miałem podobny dylemat i do Onkyo 8050 wybrałem Monitor Audio BX5. U mnie grają na około 27m2 - pokój plus aneks i faktycznie brakuje trochę basu ale to nadrobię jakimś subem w zamkniętej konstrucji. Poza tym rewelacja - to jest to czego oczekiwałem.
Co do Onkyo 8050 to jestem wręcz zachwycony jego możliwościami: DLNA, radio internetowe - odtwarzacz CD staje się zbędny :)

Więcej szczegółów znajdziesz w tym temacie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/102114-zestaw-stereo-na-amplitunerze.html

PS. Taki zestaw Onkyo 8050 + BX5 można kupić z pl dystrybucji z fakturami i pelnymi gwarancjami za około 1000PLN taniej niż ceny na ceneo. Jak bedziesz zainteresowany to namiary podam Ci na PW.
 
Ostatnia edycja:

banp

New member
PS. Taki zestaw Onkyo 8050 + BX5 można kupić z pl dystrybucji z fakturami i pelnymi gwarancjami za około 1000PLN taniej niż ceny na ceneo. Jak bedziesz zainteresowany to namiary podam Ci na PW.

Czekam z niecierpliwością na tą wiadomość sarar:), może zostanie na odtwarzacz CD..
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Teraz to wszystko składają w Chinach:) Ja już się przyzwyczaiłem i nie zwracam na to uwagi. U mnie kolumny - China, wzmacniacz i CD - Malezja, Onkyo - Malezja:) Gdybym miał na to patrzeć, to bym nic nie kupił.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczegolnie ze te Chinskie wytwory, to nic innego jak oddzialy produkcyjne znanych firm. Chodzi o tania sile robocza, a nie o jakosc produktow (chociaz tutaj, to roznie bywa, w dobie kryzysow tnie sie koszty, ale czy to bedzie USA, czy China to kazdy bedzie chcial zaoszczedzic) takie czasy i dotycza wszystkich, bez znaczenia gdzie co jest skladane.
Jezeli nadzorowana sa parametry jakosci w calym procesie produkcyjnym, zgodnie z standartami danej firmy, to tez nie widze problemow. Fabryki sa przeciez budowane wg. pewnych standartow, maja tam przeciez dzial kontroli/jakosci itp.
Ale rozumiem, ze Made in Japan lepiej brzmi ;)
 
Do góry