Onkyo + TAGA = dobry wybór?

nagyc

New member
Po lekturze forum, wizytach na odsłuchu i przeczytaniu różnych opinii mój wybór ukierunkowuje się na zestawy:
Onkyo TX-NR579 + TAGA HARMONY TAV-606 v3
Onkyo TX-NR515 + TAGA HARMONY TAV-606 v3
Onkyo TX-NR616 + TAGA HARMONY TAV-606 v3
Czy to dobry wybór a może ktoś ma taki zestaw?
Dodam, że dysponuję skromnym budżetem ok. 2,5 tys. Niestety nie było mi dane nigdzie usłyszeć brzmienia w/w kolumn i bazuję tylko na opiniach z sieci. Ponadto będą one ustawione blisko ściany na półkach i bass-reflex musi być z przodu. Jeśli udałoby mi się dostać gdzieś w dobrej cenie model 616 to pewnie ku niemu bym się skłaniał.
 

Tom.

Banned
Jeżeli chodzi o sprzęt ONKYO jest naprawdę BDB jedynym minusem że jest wykonany strasznie plastikowo tz po kosztach. I niektóre wyjścia w urządzeniu są słabej klasy co powoduje stratę jakości dźwięku
 

nagyc

New member
Dostałem z firmy kon-sul.pl cenę 2520,00 na zestaw:
Onkyo TX-NR515 + TAGA HARMONY TAV-606 v3
616 to wydatek 300,00 większy.
zastanawiam się tylko czy to rzetelny sklep i brać od nich w/w zestaw.
Wciąż jednak ciekawią mnie opinie o tym zestawie kolumn.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Jeśli zależy Ci na rzetelności to zdecydowanie odsyłam do kolegi z forum blackninja. Myślę że i dobrą cenę możesz uzyskać i gwarancję rzetelności.

A co do kolumn, to powiem tak, znajomy ten zestaw sobie zakupił z jakimś pioneerem. On jest bardzo zadowolony i w zupełności spełnia jego oczekiwania. Moje ucho ma większe wymagania i słyszy niedoskonałości tego zestawu. U znajomego przede wszystkim kuleje ampli i źródło dźwięku. Pioneer jest zdecydowanie za chłodny do nich.
Żeby się nie rozpisywać, zestaw jeśli nie jesteś melomanem to spełni oczekiwania, myślę że warto dołożyć do ampli, Onkyo gra przyjemniej więc może się udać. Jeszcze pomyśl nad źródłem dźwięku, bo kiepskie źródło dużo popsuje.
 
Ostatnia edycja:

nagyc

New member
Złożyłem zamówienie na:
Amplituner Onkyo TX-NR515 + kolumny TAGA HARMONY TAV-606 v3
Całość z dostawą wyniesie mnie 2500,00 zł. Mam jeszcze problem w kwestii okablowania. Jakie dać do tego przewody? Nie maja być to oczywiście mercedesy w swojej klasie ale przyzwoite w przyzwoitej cenie. Ogółem będzie to ok. 20m kabla.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Najrozsądniej:
1. Fronty/Central 2,5mm (4mm będzie już za dużo na te kolumny)
2. Surround 1,5 mm (na efektowe kolumny spokojnie starczy).
Cenowo?
1. Fronty/Central - co uznasz za dobre w przedziale max 10-15zł/metr
2. Surround - do max. 10zł/metr (a i to duzo).

Głównie skup się na lepszych na fronty i central, tylne cokolwiek.
 

nagyc

New member
Dziękuję za radę. Zakupiłem kable:
QED Performance XTC (front/central)
QED 79 Strand (surround)
Na razie bez bananów tylko zaciskane.
W sobotę dokupię jeszcze 2 sztuki aby zrobić bi-amping.
Mimo obaw co do firmy kon-sul to sprzęt przyszedł bez zarzutu. Nowy w kartonie (nie żadna wystawka). Teraz mam czas aby się nacieszyć, pobawić jak dziecko i poustawiać wszystko jak należy.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Kabelki wporządku. Co do bananów - jeśli nie planujesz częstego odpinania kabli od kolumn to nie ma potrzeby zakładania bananów. Chyba że chcesz aby wizualnie ładnie się prezentowało, to tak :) Jeśli zostawisz zakręcone jak teraz to też będzie dobrze. Tylko od czasu do czasu sprawdź czy dokręcone, zwłaszcza na początku potrafią troszeczkę się poluzować, ale to nie wiele jest, na pewno nie wypadną.

A ustawianie to fantastyczna sprawa, potem i tak się chce coś przestawić, ustawić, dokręcić, poprawić. Duży mężczyzna, duże zabawki ;)

PS: karta gwarancyjna ze sklepu podbita jak należy?
 

mario-1980

New member
To dobry wybór - mam zestaw Onkyo 616 + Taga 606v3 zakupiony miesiąc temu od blackninja. Sprzęt jest naprawdę spoko. Jak dla mnie te "chińskie" kolumny mogą konkurować swobodnie z "europejskimi" odpowiednikami o 1000 zł droższymi. Liczy się dźwięk a nie napis na kolumnie. Nie powinieneś żałować wyboru.
 

mpszyman

New member
To i ja się zapytam:

Wybór padł na zestaw:
Taga Harmony TAV-606 v.3 + ONKYO TX-NR579
Konkurencją był TAGA HARMONY TAV-306 + TSW-90 v.2 + ONKYO TX-NR525

Musiałem się zamknąć w tym budżecie. Zestawy mniej więcej kosztowały tyle samo - pon. 3000. Z wielu opcji ta kombinacja wydała mi się najrozsądniejsza. Finalnie zdecydowało 7.1 w 579 i dobre opinie o TAV-606. Docelowo jeszcze będzie sub do kompletu + BR (obecnie starszy model dvd philipsa).

Przestrzeń to ok 18-20mkw salonik audio wydzielony w otwartym "wagonie" (za plecami widza jeszcze jadalnia i salon) - łącznie ok 40 mkw. Zestaw więc powinien wydać. Konsumpcja - ja stereo (CD) + filmy akcji, rodzina głównie filmy (źródło to PS3), jeżeli muzyka, to gł. mp3.


Co sądzicie o tym wyborze?

P.S. Zestaw zastąpi liczące sobie naście już lat i trochę sfatygowane Eltaxy Symphony 8.2 i Technicsa SU-V300 (tego to oddam do Muzeum Techniki chyba...)
 
Ostatnia edycja:

mpszyman

New member
No i stoi. Jedyna zmiana, to ampek - finalnie stanęło na Denon AVR-1713. Gra fajnie. Chociaż Eltax Symphony 8.2 grały jednak lepiej mimo wieku... gdyby nie fakt, że mają pozacierane membrany, pewnie by zostały na przodzie.
 
Do góry