ONKYO lub DENON plus zestaw kolumn 5.0

parek64

New member
Wiem, że nie jestem jedyny w zadawaniu takich pytań, ale proszę o poradę w wyborze zestawu.
Budżet mój to około 2500 zł, pokój około 17m2. Słucham wszystkiego po trochu, tzn i film, muzyka a najczęściej poprzedni zestaw używałem non stop do oglądania TV z platformy N. Także wychodzi to 50/50%
Zaznaczam, że nie jestem audiofilem, ale lubie posłuchac dobrej muzyki na miarę rozsądnej dobrej jakości, bo co do filmów, to raczej każda marka sobie dobrze radzi.
Moje zainteresowania są raczej skierowane na ONKYO i tu jest problem jakie kolumny wybrać.
Oczywiście bez subwoofera, gdyż mam na wyposażeniu po starym sprzęcie, a jchciałem zaznaczyć, że raczyłem się przez długie lata zestawem PHILIPS-a (chyba to było MX 980) i był on wyposażony w subwoofer aktywny i myślę, że będzie można go wykorzystać w razie potrzeby.
Co do muzyki i w stereo musiało minąć parę dobrych lat aby uzmysłowić sobie, że grało to mizernie:)
Co do odtwarzacza BluRay to w póżniejszym terminie zrealizuję.
Błąkam się pomiędzy ONKYO 309 (chyba nowy model) a starszymi modelami. Denon trochę słabo jest wyposażony w gniazda wejściowe, jest ich moim zdaniem za mało.
No i kolumny, tutaj juz mam taki galimatias, że spać już nie mogę :)
Także proszę o porady, wskazówki...
 

parek64

New member
A do muzy, czy również? Chodzi mi tu o popularne stereo. :) Bo do filmów to chyba właściwie każdy zestaw w miarę się nadaje.

Znalazłem ofertę jednego sklepu z zestawami. Fajnie można obejrzeć jaki amplituner z jakimi kolumnami i cena.
Może tutaj da radę coś skonfigurować optymalnie?

z amplitunerem ONKYO
Zestawy - Kino domowe, stereo - BOSE, DENON, HARMAN KARDON, PIONEER, JBL, MONITOR AUDIO, KEF

z ampli DENON
Zestawy - Kino domowe, stereo - BOSE, DENON, HARMAN KARDON, PIONEER, JBL, MONITOR AUDIO, KEF

Przespałem się z tym tematem i analizując za i przeciw chyba jednak pójdę w ONKYO 309. Radio internetowe wykorzystam jak dotychczas z dekodera N.

Teraz tylko do tego rozsądne kolumny wybrać, bo amplituner w przyszłości zawsze można wymienić. Ampli już chodzi od 1000zł, także około 1500 na kolumienki pozostanie.
Proszę o jakieś wskazówki co do kolumn.

Nie wiem jeszcze, czy 309 da się w pełni konfigurować jak wyższe modele, tzn chodzi mi o wszelakie ustawienia wzmacniacza. I jak się sprawuje HDMI, czy raczej nie powinno być problemów z podłączeniem innych elementów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

parek64

New member
Rzeczywiście, te Jamo całkiem fajne.
A jaka jest relacja jakościowa do Quadral Quintas 5000, czytałem i bardzo są chwalone a cena to prawie cztery stówki mniej, bo tak myślę, że wtedy może i na jakiegoś bluraya starczy. Widziałem LG, Samsunga w tych cenach.
"Latam" po tych sklepach internetowych a ceny tych samych produktów są przeróżne :)
Może znacie jakieś godne polecenia miejsce aby najkorzystniej kupić to co już właściwie wybrałem.

Coś znalazłem, czy cena za zestaw ONKYO 509 + Quadral Quintas 5000 - 2640,00zł to dobra oferta cenowa i zestaw, czy szukac dalej?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

parek64

New member
No i stało się, żona jak zobaczyła w MM ampli ONKYO powiedziała, że za żadne skarby takiego brzydala nie chce mieć w domu. Sorry, ale muszę się jednak liczyć z jej zdaniem.
Ostatecznie zezwoliła na DENONA 1611, że "...może być..." :)
Także, dalej szukam ofert na zestaw Denon 1611 i Jamo 606. Chyba, że trafi się 1911 w miarę rozsądnej cenie.
 
Do góry