Onkyo LS3100 - sam się ścisza, zgłaśnia

thehustler

New member
Witam!
Posiadam zestaw Onkyo LS3100 i niestety mam problem, którego nie rozwiązał serwis Onkyo E.I.C.
Mianowicie kiedy zmieniam kanały albo podczas oglądania reklam (w tych sytuacjach efekt jest zdecydowanie największy) głos się ścisza w momencie początku reklamy albo zmiany kanału, po czym stopniowo wraca do prawidłowego poziomu. Opisałem problem, ale w serwisie stwierdzili po testach, że nie ma usterki.
Zestaw podłączam albo do TV albo do dekodera NC+ kablem optycznym lub analogowym - efekt jest taki sam.
Co ważne - dzieje się tak tylko na jednym z 'Sound Mode' - niestety nie wiem który to który, ponieważ nie ma żadnej sygnalizacji. Wiem na pewno, że jeden Sound Mode jest zdecydowanie głośniejszy od drugiego i efekt ściszania występuje właśnie na tym głośniejszym (na którym na marginesie moim zdaniem dźwięk jest zdecydowanie lepszy i właśnie tylko na tym chciałbym oglądać TV).
Dzisiaj zauważyłem usterkę w innej sytuacji - sygnał z NC+ był przerywany przez silny wiatr i za każdym razem kiedy były lekkie zakłócenia na ekranie dźwięk się mocno ściszał i później stopniowo wracał do poprzedniego poziomu. Na zestawie Canton i przy sygnale prosto z TV (bez żadnych dodatkowych głośników) dźwięku nagle nie ma, później jest itd. A w moim zestawie jest ciągłe ściszanie i zgłaśnianie.
Serwis Onkyo napisał, że usterki nie stwierdzono...
Mnie ręce opadły, ponieważ w międzyczasie kupiłem soundbar Canton i wszystko gra idealnie na tym samym dekoderze albo TV. Na razie jestem jeszcze w szoku, że serwis nie znalazł usterki. Po przysłaniu z serwisu zestaw podłączyłem raz jeszcze i jest tak samo.
Myślałem o różnych usterkach:
1. Coś z kablami nie tak - ale próbowałem na różnych
2. Coś z TV/dekoderem - ale na sounbarze Canton gra dobrze i do tego problem występuje tylko na jednym z Sound Mode.
3. Coś nie tak z pilotem - ale podczas samoczynnego ściszania/zgłaśniania dioda sygnalizująca użycie pilota świeci się normalnie, jakby nikt go nie używał.
Bardzo proszę o jakąś sugestię.
Mogę też zrobić krótki film i wrzucić na Youtube.
Pozdrawiam!
 

azylybyly

New member
Mam dokladnie ten sam problem. Dokladnie tez tylko na jednym z sound mode i na tym glosniejszym... Wkurzajace jest to niemilosiernie... Oby ktos znal rozwiazanie problemu
 

azylybyly

New member
Ja mam pod vectre ale i tak mam podpiete pod tv bo chyba mam lepsza jakosc niz z dekodera a po drugie mam konsole podpieta a jak glosbiki pod dekoder sa to nie slychac nic z konsoli... cos jest z glosnikami i to nie jest chyba wada bo nawet w instrukcji obslugi jest napisane, ze na tym drugim trybie nie ma 'fluktuacji w glosnosci' cokolwiek ma to miec za znaczenie... Choc nie ukrywam ze jest to niemilosiernie wkurzajace!!! A na tym trybie kinowym zwykle kanaly z tv kiepsko sie slucha...
 
Do góry