Onkyo - konwerter video

djedgar

New member
Na wstępie Witam wszystkich forumowiczów.

Powoli kompletuje zestaw kina domowego, mam już kolumny (polskie STX), pora przyszła na wybór amplitunera. Producent tych kolumn sprzedaje je w konfiguracji z Onkyo 308 i 608, więc wybór ampa pewnie padnie w tym kierunku.
Posiadam sporo jeszcze starszych urządzeń pracujących na starych wtykach S-Video, RCA i zależy mi na tym aby jednym kablem HDMI OUT połączyć amp z TV. Aby móc to zrobić, amp musi mieć konwerter video. Nie zależy mi na mieszaniu sygnałów np. RCA na S-Video, tylko na konwersji starych analogowych sygnałów do HDMI.
Pytanie to, które modele Onkyo od 308 do 608 posiadają taką opcję, może ktoś wie jak się to nazywa handlowo ?

Z góry dziękuje za odpowiedź,
Andrzej
 

edi730

New member
TX-SR608 zawiera procesor wizyjny Faroudja DCDi Cinema™, który skaluje wszystkie analogowe obrazy dostarczone do amplitunera do postaci cyfrowej 1080p, które następnie dostępne są na wyjściu HDMI. Informacja producenta. 308 tego nie posiada.
 

pkomp

New member
jest też wyższej klasy aniżeli 308 - plus procesora skalującego to obróbka poprawiająca obraz a nie tylko powiekszanie go do full hd - choć cudów spodziewać to się nie ma co jednak jest lepiej
 

pimad

New member
Najniższy model 2010 z VP

Jeżeli chodzi Ci o modele z roku 2010 (linia od 308 do 608, to najniższy (najtańszy) model posiadający procesor wizyjny - popularnie nazywany upscalerem - który może dokonać konwersji do obrazu 1080p 30bit kolor, to 578. Zamontowany jest tam ten system o którym pisał Ci edi730. W wyższych modelach montowane są HQV Reon VX. A w modelach z tego roku będzie Marvell Qdeo (upscaling do obrazu 4K).
Drobna uwaga dotycząca wejść wizyjnych tych modeli. Generalnie współczesne modele a te konkretnie , nie posiadają euro złącz jak i złącz S-Video, ponieważ dobrą jakość obrazu - a do tego zmierzamy - możemy uzyskać / albo raczej nie stracić używając HDMI lub troszkę gorzej gniazd Component. Ale nie martw się, starsze urządzenia też podłączysz sobie za pomocą wejścia composit używając cinch'y/cinczy (czyli tych RCA jak kto woli tą nazwę). Przejściówki z S-Video na composit są dostępne (w handlu) - ale wiąże się to oczywiście ze strata jakości.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry