ONKYO jakość dźwięku iPOD czy MP3 ??

dontomasz1

New member
Witam mam pytanie odnosnie jakości odtwarzanej muzyki np. z ipoda podłaczonego przez odpowiednie wejście lub stacje dokująca do amplitunera a np mini jack słuchawkowy i odtwarzacz mp3. Ta druga opcja jest mi znana i od razu napisze, że jest lipa jezeli chodzi o jakosc i co wazne moc. Nawet biorąc pod uwagę pliki w lepszej jakości. Nie mam porównanie z Ipodem podłaczonym dlatego poprosze o informacje czy ktos sprawdzał takie 2 wersje
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ogólnie jest tak że im lepszy sprzęt tym jest bardziej czuły na złą jakość plików. Kiedyś miałem stary ampli Yamahy i była różnica między np. mp3 192 a CDAudio, ale nie aż taka przepaść jak teraz. Teraz to praktycznie starych mp3 nie da się słuchać, no może jeszcze w jakości 320. Podejrzewam że z iPODa też będzie to samo bo przecież wgrywasz na niego również skompresowane pliki mp3. Jak chcesz muzę dobrej jakości to ściągnij sobie w formacie FLAC (nagrywasz w Nero jak zwykłe AudioCD)
 

dontomasz1

New member
niestety ale nie mam odtwarzacza cd/dvd/bd jedynie sam amplituner bez usb . Jezeli chodzi o mp3 player podlaczony pod AUX mini jackiem to trzeba dawac na ampli prawie max zeby to glosniej zagralo ale z jakoscia lipa. Zastanawiam sie dlatego czy roznica bedzie slyszalna z ipoda przez ta stacje dokujaca czy rowniez trzeba bedzie ustawiac na full na ipodzie i znacznie zwiekszac na ampli zeby cos bylo slychac. Moze ktos wypie sie kto slucha muzyki wlasnie ipoda/iphona podlaczonego do ampli przez stacje dokujaca ??
 

wysio

Member
Bez reklam
Różnicy dźwięku w rodzaju połączenia nie ma żadnej. Ważne jest to, żeby taka mp3 grała tak dobrze, jak ipod. Jeśli na dobrych słuchawkach nie usłyszysz różnicy między ipodem a odtwarzaczem mp3, to po podłączeniu pod ampli też jej nie będziesz słyszał. Ja czasami podłączam telefon, który to jest wyposażony w dobry chip dźwięku i jakość jest bardzo dobra.
 
Do góry