Onkyo jako marka (ogólne rozważania)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
I koniec koncow zdecydowalem sie na kupienie onkyo 5010 ktory wiadomo kosztuje okolo 11 tys. I pwoiem tak nie uwazam zeby to bylo jakies super sprzecicho

Jak na ampli to jest super sprzet. Wiec nie badz taki skromny, ale to seria "5" i 11tys. wiec laski nie robi.
Zgadzam sie tez co do Arcama, tyle ze to paskuda straszna i ten wyswietlacz ..
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Bałagan? Że ktoś ma inne zdanie to już co, rewolta? Trzeba cicho siedzieć i się nie odzywać? Budżetowy ampli to taki do 2tyś?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakie niby swoje zdanie? W tym rzecz zeby mimo tych indywidualnych upodoban opinie sie wlasnie pojawialy a co za tym idzie kazdy trzymal sie wlasnego zdania opisujac swoje wrazenia, a czemu balagan? Bo teraz nowi uzytkownicy po odsluchach 5x sie zastanowia czy opisac slowami to co uslyszeli - skoro i tak kazdy ma inny gust. No chyba ze cala ta dziwna dyskusja ma na celu wymuszenie wpisywania regulki na koncu w postaci "Moim zdaniem, i konieczny osobisty odsluch" co z natury jest oczywiste dla kazdego myslacego.
Ja chetnie czytam opinie nieznanych mi osob co do osobistych wrazen, sam sobie wyciagam wnioski.
 

mors111

Active member
Bez reklam
[QUOTE='[Raccoon] Zatem po co Onkyo? Dla kogo? Tym bardziej, że jak na sprzęt "tylko do KD" nie jest wcale tańszy od konkurencji. Kosztuje tyle samo. Więc ja nie wiem jak to jest. Kupiłem i jestem zadowolony. Ale zdaniem ogółu lepiej jakbym kupił ampli innej marki, bo "w kinie miałbym praktycznie to samo, ale w stereo bym zyskał przy innej marce".
[/QUOTE]

po przeczytaniu prawie wszystkich w tym temacie postów mam kilka spostrzeżeń

-Onkyo jak większość innych amplitunerów zagra dobrze z dobrymi kolumnami
- większość jednak kupuje amplituner za 2kzł + za 1,5-2kzł kolumny 5.0 ( czasami nawet 5.1 w tej cenie )

i jak to ma zagrać :hmm:

otóż tragicznie , nie ma się co oszukiwać

-słabe kolumny
-sub za mały albo zbyt słaby
-itp...

mój zestaw patrząc na ceny katalogowe / realne na rynku kosztował by :
-amplituner - 2kzł
-BD 0,4kzł
-fronty 2kzł
-surrandy 0,6kzł ( wiem że to mało , ale cóż kiedyś nie było kasy na więcej )
-sub 1,2kzł
-kable ok 300zł

reasumując ok. 6,5kzł

kupując sprzęt za ponad 6kzł powinniśmy być z niego zadowoleni i do bardzo ( wszystko zależy też od kieszeni kupującego i poziomu z niego zadowolenia ) wg mnie i oczywiście i ja tak mam

dla mnie największą paranoją jest zakup właśnie złych kolumn lub źle dopasowanych do amplitunera bo :
-podobał mi się kolor
-pisali o nich dobre opinie ( ale nie w połączeniu z daną marką )
-mają niezłe parametry
-itp...

NAJWAŻNIEJSZY JEST ODSŁUCH

ja mam dość małe kolumny bo tylko z basikiem 1x17cm i spokojnie dla mnie wystarcza to w pokoju 30m2 + 10m2 wnęka
oczywiście w pure direct gra dość płasko ( wszystko zależy od nagrań ) ale jak ktoś tak lubi słuchać to też można , to jednak po załączeniu dynamiceq , basu mam aż nadmiar przy tak dość skromnych głośnikach ale nisko schodzących ( od 35hz )
 

jurkas74

New member
Ale o co tu się spierać, żaden budżetowy amplituner nie jest dobry w stereo. Ja mogę napisać że Onkyo to boombox a ktoś inny napisze, że Marantza bez loudness nie da się słuchać. Niestety z mojego doświadczenia wynika, że trzeba kupować dwa systemy, bo wyjdzie to w sumie taniej niż szukanie wszystkomającego ampli. Dlatego śmieszą mnie te wszystkie 70% stereo -30% kino itp. A potem zostaje przekonywanie siebie i wszystkich naokoło, że jak to super gra a mityczny kolega jak usłyszał to cudo to sprzedał te swoje Rotele, Nady i kupił amplituner. Sorry wzmak stereo za 4k pobije w stereo każdy amplituner do 10k, CD będzie lepszy od BR, itp.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak na ampli to jest super sprzet. Wiec nie badz taki skromny, ale to seria "5" i 11tys. wiec laski nie robi.
Zgadzam sie tez co do Arcama, tyle ze to paskuda straszna i ten wyswietlacz ..

Zgodze sie z toba ze jak na amplituner to jest sprzet ale tak patrzac calosciowo to powiem ze za drogi jest jak na realia Polski, ale wiadomo kupuje ten kto ma chec wydac na cos takiego albo ma swira na punkcie kina domowego i muzyki :) Arcam jest sprzet swietny ale niestety cena jego powoduje ze nawet przez mysl mi nie przeszlo czy by go nie zakupic :) pomimo ze stac mnie zeby kupic taki sprzet.... jak bym sie uparl i pogadal z zona :) ale nie jest to adekwatne do tego co pokazuje bo za 50% tej ceny w kinie mam to samo albo i lepiej( kwestia gustu ), a w stereo jak dla mnie onkyo 5010 spoko plus dobre kable i odpowiednie kolumny sprawdzi sie, mam nadzieje :) I wyglad arcama ni epasuje mi a za te kase to fajnie by bylo zeby tez mi sie ten aspekt podobal. Jak juz kupie to z domowego uzytku napisze swoje doznania. A wracajac do tematu to tak jak niektorzy pisza wiekszosc ludzi planuje na zakup kina domowego wydac w okolicach powiedzmy 6 tys i za taka kwote trzeba sobie powiedziec jasno ze taki sprzet moze grac na pewnym poziomie i nie mozna pozniej wypisywac ze to czy tamto bo badzmy szczerzy kwota nie jest powalajaca na to zeby miec cale kino domowe za 6 tys zl. I tak mysle czy my Polacy przypadkiem nie za bardzo jestemy takimi ludzmi ze jak cos sie kupi bez wzgledu na to jaki to sprzet i ile sie zaplaci - to jedni chwala po niebiosa bo to jest ich , a drudzy uwazaja ze jak cos kupili to znaczy ze to ma grac tak jak jezdzi ferrari :) ale to juz pisalem .... Akle naprawde jak sie czyta niektore posty i nie mowie w tym temacie ale generalnie to rece opadaja jak np gosc za 600- 700 zl chce kupic : Pisze dobry sub ktory by napedzil 35 m pokoj i do tego jeszcze nowy.... czy cos trzeba wiecej pisac .... Pozdrawiam goraco i pamietajmy o jednym ze to co kupimy to nasz wybor, a nie wlasciciela sklepu czy innych uztkownikow takiego czy innego forum. Ja do tej pory sluchalem onkyo serii 6 i to juz dobrze kilkuletniego i bylem zadowolony, malo tego ani razu amplituner nie zaszwankowal, wczoraj wlasnie dvd onkyo juz poszlo z dymem niestety :) ale 7 lat i tyle co filmow i muzyki to dvd przezylo to i tak swoje juz przesluzyl. I ci co uzytkuja onkyo, lub ci ktorzy zameirzaja kupic - dobra rada nie chowajcie amplitunerow do szczelnych polek bo niestety one tego nie lubia i czesto sie wlasnie psuja jesli sie trzyma w szczelnej polce . Dystrybutor wyraznie przestrzega przed takimi praktykami. Po prostu za bardzo sie nagrzewa amplituner i musi miec wiecej miejsca na oddanie ciepla.
lolek
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
O, widze, ze od rana zrobilo sie tu calkiem gorąco :) Balagan - owszem. Nadal twierdze, ze ten temat jest co najmniej dziwny. Niestety jestem dzis juz zbyt zmeczony by sie rozpisywac, a koledzy chyba napisali już co nalezalo napisac.
Pozdrawiam
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Panowie... spokojnie. Zaczynam wątpić w swoje umiejętności wysławiania, bo... najwyraźniej się nie zrozumieliśmy. Zupełnie ;P To znaczy piszę teraz przede wszystkim do:
armanig i krzysiek1980 :)
Panowie, bardzo liczyłem na Wasz głos w tym temacie. Od kiedy czytam forum, widzę Wasze posty i generalnie wszystkie wskazują na to, że chcecie pomagać szukającym porady, że znacie się na rzeczy, że macie doświadczenie i, że jesteście inteligentne typy :) skoro więc się nie zrozumieliśmy, zakładam konsekwentnie, że to moja wina i niezbyt jasno wytłumaczyłem o czym ma być temat. Spróbuję raz jeszcze... za chwilę :)

Tymczasem dajcie piątkę lub żółwika. Po browarku, po lufce i chill out :) Chwila przerwy, dwa wdechy, wydechy i...

A teraz wracam do tematu. I tak...

Najpierw dwie zasady nadrzędne (jak macie jakiekolwiek wątpliwości o czym ma być temat, to przeczytajcie te dwie zasady raz jeszcze ;)):
1. To nie jest temat dla fanbojów i/lub hejterów Onkyo!
2. Absolutnie nie chcę, żeby ktokolwiek w tym temacie pisał posty w stylu "Onkyo jest lepsze od..." lub "Onkyo jest gorsze od..."!

I kolejne punkty porządkujące:
3. Poszukuję odpowiedzi na pytanie "Komu można polecić amplituner Onkyo?" Jakie ten ktoś musi mieć warunki mieszkaniowe, preferencje co do dźwięku, możliwości finansowe, itd., itp.? I nie chodzi o odpowiedź "każdemu kto nie szuka jakości w stereo, a potrzebuje jedynie kina domowego", bo nawet ktoś taki - patrząc logicznie - chociaż raz użyje sprzętu do muzyki, a skoro za te same peniądze może mieć - jak piszą - "coś równie dobrego w KD, ale lepszego w stereo" to Onkyo powinno być w KAŻDYM wypadku gorszym wyborem. Tak?
4. Napisałem o mantrze pojawiającej się po każdym poście polecającym Onkyo. Mantra brzmi: "...ale pamiętaj, że to Onkyo zagra gorzej w stereo, niż również polecany Tobie X, Y i Z". Tak jest. Sprawdźcie ostatnie 20 postów z poradami :) Więc albo rzeczywiście Onkyo zawsze gra gorzej w stereo (przy czym chodzi o obiektywne "gorzej"), albo jest to kwestia osobistych preferencji i chodzi jedynie o jakąś szczególną charakterystykę dźwięku. A takiej informacji dotąd nie znalazłem, więc pytam teraz. Przy czym, jeśli tak jest, proszę kogoś obeznanego o napisanie
- jaka to charakterystyka i...
- czemu w większości przypadków zakłada się, że jest ona gorsza?
Ja wiem - każdy pisze o swoim guście, ale akurat w przypadku Onkyo - uwierzcie mi na słowo - to nie wynika z większości postów. Owszem, wiele razy czytałem o charakterystyce dźwięku HK, Marantz czy Yamahy. Były konkrety. Jasny, ciemny, ciepły, zimny, z basem, bez basu i na koniec "ale to musisz sam sobie wybrać". Tymczasem przy Onkyo (i znów zachęcam do przejrzenia ostatnich postów) pisze się z reguły po prostu "ale pamiętaj, że Onkyo zagra w stereo GORZEJ".
5. Tu odbiór mojego tematu zabolał mnie najbardzej. NIGDY, ALE TO NIGDY I NAWET PRZEZ CHWILĘ nie zasugerowałem nawet, że forum jest "be" lub, że osoby piszące tutaj nie powinny krytykować Onkyo czy w ogóle pisać o swoich odczuciach subiektywnych. Wręcz przeciwnie. Oczekuję za obiketywne opisanie zagadnienia. Jestem tutaj od niedawna i znalazłem tutaj mase ludzie, którzy znają się na rzeczy i których uwielbiam codziennie czytać. Smutna refleksja jest taka, że wiele osób zakłada z automatu, że jak ktoś tworzy temat, to chce kogoś obrazić, pouczyć lu przekonać do swoich racji. A ja przecież zaznaczyłem na początku, że interesuje mnie takie trochę "filozofowanie i akademickie rozważania". Zrozumcie, że człowiekiem może kierować również zwykła ciekawośc świata. Nie reagujcie na zasadzie "nie wiem o co chodzi ale na wszelki wypadek zaatakuję, żeby bronić swojej pozycji i ogólnego status quo na forum". :) Ja nic nie chcę burzyć, ani nie chcę wojny. Proszę Was ekspertów o zwykła opinię. Tylko proszę też o uważne czytanie ;P

Pozdrawiam Koledzy i liczę na spokojne gwarzenie :) Więc jak to z tym Onkyo jest?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
No chyba ze cala ta dziwna dyskusja ma na celu wymuszenie wpisywania regulki na koncu w postaci "Moim zdaniem, i konieczny osobisty odsluch" co z natury jest oczywiste dla kazdego myslacego.

armanig Kolego :) piszę w naprawdę przyjacielskim tonie :) generalnie opisałem już co mną kierowałem przy zakładaniu tematu, w poście powyżej

Jeszcze tylko się odniosę do zacytowanego fragmentu. Więc, nic nie chcę na nikim wymusić. Ja też uwielbiam czytać takie subiektywne, spontaniczne opinie. I właśnie o to chodzi, że w przypadku Onkyo z reguły jest tylko sucha informacja "ale w stereo zagra gorzej". Kropka. I gdzie tu opis charakterystyki? Jako człowiek nowy w temacie audio, poszukuję odpowiedzi na swoje pytania. A pierwsze jakie się pojawia to "skoro wszystko zagra od Onkyo lepiej w stereo, a w kinie przynajmniej tak samo, to czy to oznacza, ze Onkyo zawsze jest gorszym wyborem?" (i piszę o polce cenowej do powedzmy 3, moze 4 tysiecy zlotych.

I gdzie tu wymuszenie? :) Pozdrawiam serdecznie :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Wiecie co, tak sobie to czytam i naprawdę nie wiem gdzie to zmierza i czego oczekujecie? Wiadome jest że jedni wolą córkę a inni tesciową, a o gustach się nie dyskutuje. Jak dla mnie w przedziale do 2k Marantz czy HK grają lepiej w stereo, ale to nie zmienia faktu że następnym 10 osobom będzie się bardziej podobało Onkyo. W takim razie po co ktokolwiek z Was wszedł na forum i prosił o poradę, skoro jak ktoś powie że w stereo bardziej mu się podoba HK od Onkyo to mówicie że to jest "filozofia tłumu". Przecież chyba nikt nie oczekuje że zadając pytanie typu "Wybór ampli do 2k", wszyscy jak jeden mąż powiedzą np. Onkyo 616? Większość z nas odpowiadając czy doradzając sugeruje się własnym gustem, doświadczeniem czy odsłuchami, bo skąd mam wiedzieć co kto lubi i co mu będzie odpowiadało?

krzysiek1980 :) jeszcze tylko do Ciebie Kolego (znów po przyjacielsku) :)

Czego oczekuję, to napisałem powyżej. Rozbudowują myśl, to np. bardzo mi zależy na Twojej opinii np. na taki temat. Założmy, że ktoregoś dnia będziesz chciał zmienić swój ampli na nowy (oby nie z powodu awarii ;)) Będzie to ponownie Onkyo? Jeśli nie, to rozumiem, że dlatego, iż wszystko zagra lepiej. Jeśli tak, to.... no właśnie. Dlaczego? :) Czy jest coś, co może do Onkyo przekonywać? Co to jest? Tego szukam :) Komu i kiedy można powiedzieć "moim zdaniem najlepszym wyborem będzie dla Ciebie Onkyo"? :)

Ech, rozpisałem się :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wówczas gdy postawisz kilka modeli obok siebie i nabierzesz przekonania że tak jest. Ale jak zawsze to jest subiektywna TWOJA ocena - czego dowodem są tysiące zadowolonych użytkowników ONKYO !!!.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
kiki - właśnie ciekaw jestem jeszcze Waszej (tj. również blackninja) opinii

Tylko akurat o innej półce cenowej myślałem ;P Jakiemu klientowi możecie polecić Onkyo w budżetówce? Tylko takiemu, który jest ślepo zapatrzony w "bajery"? Czy może są jakieś inne zalety Onkyo, a dotyczące już kwestii stricte "music quality" lub "sound charakteristic"?

EDIT:
ok, zdążyłeś napisać przed moim postem :)
reasumując, znów wniosek jest taki "onkyo nie jest w muzyce obiektywnie gorsze. ma swoją charakterystykę i ona się jednym podoba, innym nie. akurat na naszym forum raczej ma przeciwników, niż zwolenników. oczywiście takie mają prawo i chwała im za to, że się chcą opiniami dzielić".

I jest ok :) Jesli z grubsza sie zgadzacie to znaczy, ze znalazlem odpowiedz na swoje pytanie ;P

Po prostu do teraz myslalem, ze naprawde obiektywnie i bezdyskusyjnie Onkyo jest po prostu gorsze w produkcji muzyki ;P Nie zakumalem widocznie, ze byly to subiektywne opinie ;)

I mam nadzieje, ze bedzie mniej emocji ;P
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
[Raccoon] pytasz dla kogo jest Onkyo? Nie ma konkretnej odpowiedzi, bo każdy sugeruje się czymś innym. Dla jednego ważne będą nowinki techniczne, dla innego bezawaryjność a jeszcze dla innego zaufanie do danej marki. Powiem w ten sposób. Dotychczas Onkyo było postrzegane jako sprzęt typowo kinowy, i prawidłowo bo to jest sprzęt do KD. Nawet kiedyś czytałem, nie pamiętam jakiś test czy artykuł że redaktor sam stwierdził że twórcy Onkyo nie kładą nacisku na stereo, a jedynie na bardzo dobrą jakość w kinie. Na plus przemawiała też funkcjonalność takiego sprzętu. Nie da się ściśle sklasyfikować że Onkyo to jest dla grupy ludzi X a Yamaha Y. Teraz jak wiadomo trwa wyścig producentów o klienta i jak największą sprzedaż, dlatego wszyscy co roku coś dokładają i idzie to wszystko w miarę równo, no może HK trochę odstaje. Producent danej marki nie może sobie pozwolić żeby konkurencja w danym przedziale cenowym miała dużo lepszy produkt, bo kto by wtedy kupił ich sprzęt? Dlatego w danym przedziale mówi się że takie sprzęty są porównywalne. O tym co kto wybierze decydują różne aspekty: design, ilość funkcji, specyficzny odpowiadający nam charakter brzmienia. W stereo zawsze HK grał bardziej ciepło, basowo, Onkyo przestrzennie i detalicznie z lekko chłodną górą, Marantz muzykalnie i wyrównanym pasmem. Ale to też o niczym nie świadczy, bo po kalibracji te sprzęty zaczynają grać zupełnie inaczej, moje Onkyo dostaje jakby kopa i gra zupełnie inaczej niż w stereo. Do tego najważniejszą rolę odgrywają kolumny, sam ich nieodpowiedni dobór może popsuć cały charakter brzmienia elektroniki, ale sprawić że uśmiech zagości na twarzy. Miałem kiedyś starszy model Yamahy, i o ile w kinie na dobrym filmie było słychać efekty surround, to po podpięciu i skalibrowaniu Onkyo dźwięk wbił mnie w fotel. Tylko kolumny ożyły, bas ze suba stał się mocniejszy, wszystko jest słychać jakby działo się dookoła nas. Co bym teraz wybrał? Pewnie też Onkyo ale z pre-out, dlatego że jest w miarę bezawaryjne, jestem już przyzwyczajony do funkcji i już nie potrzebuję w nim stereo bo mam osobny wzmacniacz. Kupiłem Onkyo bo w 80% oglądałem filmy. Sam jaco.37 pisał że dla niego model 609 gra lepiej niż nowszy 616, więc jak widać nadal jest bez rewelacji. Jak dla mnie stawiając np. Onkyo 616, Marantz 5006 i HK 260, te 2 ostatnie będą w muzyce lepsze, ale jak ktoś napisał to są indywidualne odczucia. Pytałeś również skąd się bierze to że jedne ampli są bardziej polecane w stereo a inne mniej? Jeżeli na 100 osób na forum ,70 twierdzi że muzyka bardziej im się podoba z HK niż Onkyo, to nie polecisz komuś co zada pytanie "Szukam ampli do 70% muzyki a 30% kina" amplitunera Onkyo, mając tym samym podobne zdanie. Kolega jurkas74 dobrze napisał, że amplitunery powinny być rozpatrywane w kontekście KD a do muzyki są wzmacniacze stereo. Niestety, często występuje na forum taka prawidłowość że ktoś za 2k chciałby mieć zarąbiste kino i jakość w stereo lepszą niż ze wzmaka za 3k. Tak się nie da.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
krzysiek1980: i teraz właśnie rozmawiamy w temacie, który mnie interesuje. Takie luźne rozważania. Na tą chwilę zadałbym pytanie jeszcze takie:

Czy Onkyo w kinie poradzi sobie lepiej, niż konkurencja? Jeśli tak, to dlaczego? Ewentualnie dlaczego ktoś kto wskazuje, że w 90% film, a w 10% muzyka, powinien dostać rekomendację na zakup Onkyo? Przecież te 10% muzyki nadal jest. Cena ampli ta sama, a w KD niby bez różnicy. Rozumiesz już gdzie jest mój punkt zaciekawienia? :) Jeśli natomiast Onkyo nie będzie w takiej sytuacji tzw. "lepszym wyborem", to nadal jesteśmy w punkcie wyjścia i można napisać tylko, że Onkyo jest zawsze słabym wyborem, bo w KD jest w najlepszym wypadku równie dobre, a w stereo z reguły słabsze.

Jako ciekawostkę dodam, że w innym temacie Pawel_Sz85 napisał, że Onkyo (akurat konkretnie 616) do kina jest dobre, bo ma mocny wzmacniacz i dobre wyposażenie (zakładam, że chodzi o tryby filmowe plus akcje typu 2 wyjścia HDMI, czyli możliwość podpięcia TV i projektora, itd.). I to są właśnie konkrety. Ty napisałeś o przestrzenności. Kolejna zaleta pod kątem kina. O takie niuanse mi chodzi. To jest bardziej szczegółowe, profesjonalne i zwyczajnie dorosłe podejście. Bardziej analityczne. A nie tylko powtarzana w kółko mantra: "Onkyo w stereo zagra gorzej" lub "jeśli większośc kina, to bierz Onkyo". Ja to już przeczytałem 100 razy. Teraz czas zadać pytanie "Ale dlaczego?" :)

Pozdrawiam :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ok, ostatnie doprecyzowanie.

Wyobraźmy sobie, że Onkyo to samochód terenowy. Oglądanie filmów jest jazdą w trudnym terenie. Słuchanie muzyki to jazda po asfalcie w stereo. I teraz ja się nie znam na samochodach, a zadaję pytanie: jaki polecacie samochód do moich potrzeb, tj. do jazdy w terenie. Pada odpowiedź "samochód terenowy" (czyli Onkyo).

I teraz tylko ja nie wiem.
- czy Onkyo jest Hummerem, który deklasuje konkurencję w terenie (czyli w KD jest top of the top), ale nie ma szans z nikim na asfalcie (stereo) o torze wyścigowym nie wspominając (audiofilskie stereo)?
- czy Onkyo jest Volvo XC90, które w terenie jest gorsze od Hummera, a na asfalcie od każdej osobówki? Za to jest uniwersalne i daje lepsze, niż dobre wyniki w obu dyscyplinach.
- czy może Onkyo jest Skodą Octavią 4x4, która mimo, że jest taką quasi terenówką, to w sumie nigdzie rewelacyjnie nie wypadnie?
- a może jest (przepraszam użytkowników) samochodem TATA, który w każdym zestawieniu zajmie ostatnie miejsce?

Czyli... ja rozumiem, że nie poleca się Onkyo do stereo, ale dlaczego poleca się do kina? Hummer? Też nie zauważyłem konkretnych zachwytów nad epickimi możliwościami w KD. XC90? Może już bliżej. Natomiast czytajć porady, odnoszę wrażenie, że percepcja ogółu jest bliżej Skody Octavi 4x4.

Uff ;P




EDIT: z ostatniej chwili, z innego forum, cytuję (odnośnie do porównania Marantza i Onkyo):
"Witaj,
potwierdzam wady i zalety każdego z modeli. Znasz także wyposażenie. Z mojej strony mogę Ci tylko przedstawić moją subiektywną opinię pod względem brzmienia. Onkyo idealnie sprawdza się w mocnych systemach kina domowego, grając spektakularnie, bardzo przestrzennie, efektownie. Dźwięk amplitunera Onkyo jest bardzo analityczny, trochę ostry, bas krótki, szybki, mocny. Jest to idealna charakterystyka do kina.
Marantz natomiast jest łagodniejszy, co daje ogromny plus przy wykorzystywaniu urządzenia w odsłuchach stereofonicznych. Także pewien plus dla Marantza będzie w przypadku dobrze wydanych koncertów. Po prostu dźwięk jest równiejszy, bardziej neutralny, ale pozbawiony takiego pazura, jaki ma Onkyo.
Wyboru musisz dokonać sam, serdecznie zapraszam jeśli masz taką możliwość na odsłuchy, które pozwolą Ci na wybór bardziej dopasowanego pod Twoje preferencje urządzenia.
W przypadku pytań służę pomocą".

I takich rzeczy szukam :) Im więcej informacji, tym lepiej :)
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
czesciowo bezsensowna dyskusja.rozumiem wymiane pogladow ale pytanie czy cos dobrze gra lub nie, podejmuje sluchacz(nabywca).i to wszystko.dla jenych w stereo onkyo bedzie nie do pobicia dla drugich inna firma po co te rozwazania.kazda firma ma swoje technologie i kierunek.duzo zalezy od naglosnienienia nawet bardzo duzo.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rozmawiać w takim temacie to można w kółko i do niczego to nie doprowadzi, dopóki ktoś się nie wybierze do salonu i na własne uszy nie posłucha. Co do Twoich pierwszych pytań to już napisałem wyżej. Onkyo wcześniej było postrzegane jako typowa kinówka, czyli bardzo dobry dźwięk, mnóstwo różnych przyłączy, łatwość obsługi, dobry system kalibracji i mnogość możliwości ręcznych korekcji i podbić. Do tego jest to sprzęt dynamiczny i jak zauważyłeś z dość mocnym zasilaniem. Dlatego często jest polecane strikte do kina. Teraz producent nie może sobie na to pozwolić, żeby sprzęt jego grał gorzej od konkurencji, dlatego się to powoli wyrównuje. O tym co wybierzemy decydują własne preferencje. Plusy i minusy danych amplitunerów można wymieniać na okrągło, po prostu trzeba iść i posłuchać jak to gra w danym zestawieniu. Do kina zawsze polecę Onkyo, bo jak pisałem jest ono świetne i ma więcej bajerów niż np. HK, do tego lepiej mi zagrało niż starszy model Yamahy. Zawsze będzie tak że ten co użytkuje Onkyo poleci ten ampli, a ten co Denona również swój. Nie ma teraz złych amplitunerów w danej klasie. To tak jakbym Ci się spytał dlaczego jedna laska Ci się bardziej podoba od drugiej? Obie są super i mają wszystko na swoim miejscu, a jednak coś Cię bardziej pociąga w jednej co nawet dokładnie nie potrafisz stwierdzić. To nie jest tak że wszyscy do kina polecają Onkyo, bo Armanig poleca Marantza bo ma, FFooXX5 Yamahę bo też ma, a Pawel_Sz85 Denona. Coś komuś trzeba polecić sprawdzonego. Jak by to wyglądało, gdyby na każde zapytanie na forum odpowiadać wymieniając wszystkie znane nam rodzeje ampli i kolumn? Nikomu by to nic nie ułatwiło.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Raccoon ale dalej to sa subiektywne wypowiedzi ludzi majacych takie a nie inne upodobania nieprawdasz..... i dalej idac nie majace wplywu na to co i komu faktycznie polecic. Bo trzeba jedno zdanie sobie powiedziec, ale Polakom ciezko to zdanie wypowiedziec - mianowicie ze kupujac ampltuner powiedzmy do 3 tys nie bedzie dobrego stereo z zadnego amplitunera i jesli ktos mowi ze np w HK czy marantzu jest pieknie i wspaniale w stereo, a w onkyo z tej samej polki to tylko kino to naprawde - wg mnie oczywiscie sie oszukuje i nic wiecej.... sam tak jak pisalem mam jeszcze onkyo serii 6 i wiem jak to gra i odsluchiwalem wiele amplitunerow.... w pewnym momencie ktos doradzil mi kupno serii 8 onkyo i powiedzial ze to bedzie zloty srodek.... wiec poczytalem testy i z samych testow juz bylo widac jak pradowo jest nie za mocny ten ampek,,,,, ale testy dla mnie to nie wszystko wiec poszedlem na odsluch. Posluchalem, poogladalem filmy , a potem podlaczono mi 5010. Oczy mi sie otworzyly i bylem w szoku jak duza jest roznica w brzmieniu , w mocy i w stereo wlasnie.... reasumujac jesli w serii 8 stereo jest powiedzmy srednie to jak moze to dobrze brzmiec w serii 6 czy 7 czy juz nie wspomne poniezej serii 6...... I to nie ma znaczenia dla mnie oczywiscie ze marantz czy HK by zagral lepiej w stereo w tej samej polki - dla mnie porownywalnie. Wiec mowienie ze kup sobie np marantza bo bedzie lepszy w stereo jest duzym naduzyciem aczkolwiek dla pewnych osob tak jest.... i tak bedzie bo kazdy z nas ma inne odczucia, ale wystarczy kupic najtanszy wzmacniacz powiedzmy za 2 tys i wtedy latwo sie przekonamy ile wart jest wzmacniacz stereo za 2 tys, a ile ampltuner za 2 czy 3 tys i nie zaleznie jakiej to bedzie firmy.... tak jak kolega Krzysiek napisal nie da sie zeby za 2 tys amplituner gral dobrze w stereo..... chyba ze slowo dobrze ma wiele znaczen. I nastepnych 10 wejdzie tutaj i napisze ze HK jest lepszy w stereo, a kolejnych 10 ze nie prawda to jest...... do niczego to nie prowadzi. Najlepszym wyznacznikiem jest odsluch i to jest najwazniejsze, a nie to co kto zachwala, a jeszcze lepiej jesli w wogole tego nie slyszal tylko wlasnie sie naczytal od osob ktore chwala wylacznie jedna marke. Bo malo jest osob ktore potrafia sie przyznac np tak jak ja ze zdecydowalem sie na onkyo 5010, ale swiecie przekonany jestem ze najlepszym amplitunerem na rynku jest dla mnie oczywiscie arcam 600 tylko nie za te cene, ale jest to najlepszy amplituner sluchajac praktycznie wszystkiego co jest obecnie na rynku ( jesli chodzi o topowe modele ). To jest jedny amplituner gdzie moglbym sie zastanowic czy nie zalozylbym sie ze sluchajac na nim stereo, moze byc bardzo porownywalne do wzmaka za powiedzmy 3 tys. I wg mnie nie ma takiego drugiego amplitunera na rynku jak ten jesli chodzi o kwestie stereo. I kupujac amplituner za 2-3 tys trzeba poprostu zdac sobie sprawe ze dany model tak a nie inaczej zagra w stereo bo to nie jest urzadzenie do stereo, bez wzgledu jaka to jest marka. A wobor powinien byc spowodowany wylacznie naszym odczuciem na charakter brzmienia danego urzadzenia danej firmy.Pozdrawiam.
lolek
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Panowie, bardzo dobre i trafne sporzeżenia. Mam wrażenie, ze powoli wyczerpujemy wątek :)

Jako detalista i "szczególant" ;) dodam tylko, że bardziej zależało mi na zabraniu opinii nt. "dlaczego Onkyo jest polecane do KD", niż nt. "Dlaczego Onkyo nie jest polecane w stereo" ;P
 
Do góry