Onkyo DVD SP404 - problem z HDMI

domadm

New member
Witajcie!
Jestem świeżutkim użytkownikiem zestawu Onkyo z DVD playerem SP404. Wszystko działa pięknie, dopóki nie spróbowałem połączyć DVD z projektorem BENQ 721C kablem HDMI->DVI.
Po włączeniu projektor wykrywa sygnał 576p, ale brak obrazu :(

Na odtwarzaczu miga lampka HDMI i teoretycznie wszystko powinno być ok, ale nie jest - nic na projektorze się nie pokazuje.

Czy ktoś ma doświadczenie w podłączaniu tego odtwarzacza po HDMI? Czy lampka HDMI powinna świecić ciągle, czy migać?
Czy to może wina kabla? ma długość 10m, teoretycznie HDMI może mieć max 30m. Komputer działa na tym kablu w 1024x768, więc to chyba nie to.

Wszelkie sugestie mile widziane.

pozdrawiam
 

pinja

New member
Nie mruga

Mam podłaczone to DVD z LCD Samsunga (jak w podpisie) poprzez amplituner Onkyo 674 i działa mi dobrze, czerwno dioda nie mruga, świeci sie na stale.
 

Macioos

New member
pinja napisał:
Mam podłaczone to DVD z LCD Samsunga (jak w podpisie) poprzez amplituner Onkyo 674 i działa mi dobrze, czerwno dioda nie mruga, świeci sie na stale.


Podobnie - podlaczone mam to DVD do Samsunga przez HDMI. Dioda swieci sie. Mozesz poprobowac w opcjach odtwarzacza. W ustawieniach odtwarzacza mozna zmienic rozdzielczosc sygnalu wysylanego przez HDMI. Moze masz za duza/mala nastawiona i nie chca ci dwa urzadzenia wspolpracowac.

Initial Settings -> Video Output -> HDMI resolution.

Mozesz tez poprobowac z innymi ustawieniami z tego menu.
 

Macioos

New member
Cytując instrukcje DVD:

"Wskaznik HDMI swieci sie, gdy DVD rozpoznaje jakies inne urzadzenie kompatybilne z HDMI lub DVI/HPCP"

Moze sprobuj wylaczyc audio po HDMI ? -> Digital Audo Out -> Off

vide polska instrukcja s.43
 

domadm

New member
No to rzeczywiście muszę spróbować z tym audio, bo DVI obsługuje tylko video.
Niestety żadnych opcji w menu nie mogę zmienić bo nic nie widzę. A jak podłączam się po composite to opcje do HDMI są nieaktywne.

Czy tu w manualu nie wkradł się przypadkiem błąd:
"Wskaznik HDMI swieci sie, gdy DVD rozpoznaje jakies inne urzadzenie kompatybilne z HDMI lub DVI/HPCP"

chodzi o "HPCP" - czy to nie powinno być "HDCP"? Mój projektor nie obsługuje HDCP, ale to nie powinno być przeszkodą w rozdzielczościach innych niż HDTV.
 

domadm

New member
Niestety grzebanie w opcjach nic nie daje, kupiłem dziś specjalnie nawet 2m kabel żeby już nie było że za długi i dokładnie takie same objawy: projektor wykrywa, dvd mruga lampką HDMI a obrazu brak :-(

Ręce mi już opadły...
 
Do góry