Onkyo DVD model DV-SP405

Darek00000

New member
Mam pytanie kupiłem sobie DVD Onkyo DV-SP 405. Ma jeden feler, podczas oglądania filmów Divx napisy są małe (mała trzcionka). Czy jest juz do tego modelu 405 nowe Firmware. I czy juz ktos zainstalował jakies Firmware do tego modelu, i czy chodzi bez problemów.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
poprawki oficjalnej nie ma.. a nieoficjalna wciąż się robi.. narazie na małe literki nie ma lekarstwa innego, jak okulary.. ;)
 

timbot

New member
Bez reklam
bolączka onkyo - małe litery, tak samo w 404 i 405,
do 404 kolega Seb@stian przerobil FW i dodał powiekszenie liter,
niestety nie ma co wczytywac FW z 404 do 405, bo usb nie bedzie smigało...
tak wiec - wiekszy tv lub okulary
na oficjalny FW onkyo nie masz co liczyc, musisz czekac, moze ktos przerobi
 

Cameron30

New member
problem z usb ??

Mam pytanko odnośnie puszczania materiału przez USB w Onkyo 405...
Czy przez USB pójdą mi filmy ?? czy też czyta tylko muzę ??? Bo sam już zgłupiałem...
Po podłączeniu do SP405 zewnetrznego HD Maxtor 500GB na którym jest kilka filmików oraz zarówno muza jak i zdjęcia - wogóle DVD nie czyta danych... :( Jak podłącze jakaś małą (512MB) "empetrójkę" wtedy bez problemu usb ja widzi i odtwarza...
Myślałem, że problem tkwi w systemie plików, gdyz w/w dysk Maxtora miał NTFS, a doczytalem ze DV-SP405 po USB czyta tylko FAT16 i FAT32, wiec podzielilem Maxtora na partycje zmieniajac przy okazji system plików na FAT32 i problem nie do końca zniknal, gdyż widzi jedynie jedna mała (180MB) partycje, na której są zdjęcia, natomiast drugiej, większej (180GB) partycji , gdzie umieszczone są muzyka i filmy - wogóle nie widzi... :(
Czy ktoś mógłby mnie oświecić w czym tkwi problem ??? Bo nie ma co ukrywać, że moja wiedza na ten temat jest raczej średnia...
Dzięki za pomoc..
 

Slawkus

New member
Czesc Cameron30

Powiem Ci tak, swego czasu, kiedy były jeszcze takie procesory w kompach jak 386, 486, zdarzało się, że jak ktoś do starego kompa podłączył nowy duży dysk np (strzelam przykładowo) 2 giga to komp i tak widział tylko np. 500mb, po prostu tak wielka pojemnoś była dla kompa "za duża". Z tym onkyo moze by podobnie, nie jest w stanie przetrawic tak dużego dysku, moze w instrukcji będzie napisane jak duże dyski "zobaczy"? To jest takie moje spostrzeżenie, ale proszę innych doświadczonych forumowiczów o ewentualne sprostowanie.:)
 

Cameron30

New member
W instrukcji nic nie piszą na ten temat, jednakże, nie sądze aby to Onkyo nie dawało sobie rady z dużymi dyskami.. w końcu to model zeszłoroczny, więc chyba powinno być przygotowane na coś takiego...
Nie wiem.. a może chodzi o złącza USB , gdyż w Maxtorze mam USB 2.0 i taki też dołączony kabel, zaś DVD obsługuje USB 1.1 ??? CHociaż mam wątpliwości czy mój problem wynika właśnie z tego...
Główne pytanie brzmi - czy wogóle DV-DP405 odtwarza filmy przez USB ???
 

Jarod

New member
jak zrobiłeś kilka partycji to jak chcesz wskazać odtwarzaczowi, który ma czytać?? On potrafi czytać tylko jeden dysk. Zrób jedną partycję na fat i może ją odczyta
I pamiętaj, że 405 działa ALBO w trybie zdjecia/mp3 ALBO filmy
 

Ultro

New member
witam, poratujcie kolegę, mam ten dvd tzn onkyo 405 ale od dziś jakoś nie wyświetla mi na filmach formatu dźwieku (tzn na ampli onkyo 605) takich jak Dolby Pro logic EX i chyba NEO 6 nie wiem o co chodzi a mam dziwne wrażenie że mogłem coś przestawić na DVD bo w ampli nic nie ruszałem. Np władca pierścieni nie ruszy na innym formacie jak dolby pro logic (lub te inne dziwne mono itp) a na NEO i na dolby pro logic EX hulał , zreszta powinny być do wyboru DPL music, game itp a nie mam ich do wyboru... dziwne , chyba coś przestawiłem. Chociaz koncerty na DTS działają bez zarzutu i rozpoznaje źródło. Dźwięk Podłączony mam coaxialem do apli.
 

gerardinio

New member
onkyo dvd DV-SP406

onkyo dvd DV-SP406, może mi ktoś pomóc czy jest jakiś firmware do tego dvd, bnardzo proszę o pomoc. Przy niektórych filmach w divx nie odtwarza mi od połowy filmu dzwięku a w komputerze ok . film działa. Czy może jakieś inne jest rozwiązanie togo problemu
 

leevin

New member
onkyo dvd DV-SP406, może mi ktoś pomóc czy jest jakiś firmware do tego dvd, bnardzo proszę o pomoc. Przy niektórych filmach w divx nie odtwarza mi od połowy filmu dzwięku a w komputerze ok . film działa. Czy może jakieś inne jest rozwiązanie togo problemu

Mam ten sam problem.... oglądasz film i trach końca trzeba się domyślać.:x
I jeszcze jedno po USB z reguły wczytuje filmy szybko ale nieraz trzeba czekać z 5min. żeby film odpalił
Myślałem że to wina pena kupiłem szybszego i to samo...
Może już ktoś rozwiązał problem albo przynajmniej wie w czym leży.

Pozdrawiam.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Onkyo DV-SP405 to Pioneer DV400 tylko w innej obudowie, o ile wiem podchodza do tego alternatywne softy z Pioneera :>
 
Do góry