Onkyo DVD DV-SP405 kupić / nie kupić

Storm

New member
Onkyo vs Pioneer

Pioneer 300zł a onkyo 685zł na allegro wybór należy do ciebie. Różnica tylko w wyglądzie przedniej ścianki !!!:)
 

cinek80

New member
Onkyo 405

Posiadam zestawik Onkyo TX-SR 505, DV 405 od około 6 miesiecy…
Co do amplitunera to nie mam zastrzeżeń spełnia swoje zadanie J ale DVD jak dla mnie jest do bani !!
Filmy DVD odtwarza jak każdy inny odtwarzacz czyli bez problemu… ale divx to już loteria na około 40 filmów (divx większość rip DVD) jakie próbowałem odtworzyć ¾ zawieszała się w pierwszych minutach filmu i pomagał jedynie „twardy reset” o małej czcionce już nie będę wspominał bo mi aż tak bardzo nie przeszkadza o ile w ogóle film ruszy…
Co do muzyki płytki audio CD tak samo jak filmy DVD do tego nie mam zastrzeżeń ale pliki mp3 niby czyta wszystko ale… obsługa jest fatalna !! brak możliwości losowego odtwarzania, nie ma możliwości edycji playlisty, brak numeracji utworów jednym słowem totalna sieczka. Korzystam z zewnętrznego HDD (dysk 3,5’ 80Gb w obudowie) i aby przejść z początku playlisty na koniec to trzeba pojedynczymi skokami iść na koniec listy co zajmuje troszkę czasu i tez może denerwować… na marginesie mam TV z wejściem usb i szczerze mówiąc lepiej sobie radzi z obsługa mp3 niż Onkyo J Co do HDD początkowo miałem z tym problemy tzn odtwarzacz nie widział dysku- pomogło sformatowanie dysku i utworzenie aktywnej partycji.
To tyle z moich doświadczeń z w/w sprzętem…
pozdr…
 

tolsz

New member
Po wnikliwej analizie mój wybór ostatecznie padł na Pioneera DV600 (SACD, DVD-AUDIO).
O słuszności wyboru przekonam się (mam taką nadzieję) w przyszłym miesiącu.
 

Jarod

New member
Ja dorzuce jeszcze 2 nie zbyt user-friendly rozwiązania.
Gdy nazwa utworu jest widoczna wyświetlaczu dvd to się nie przewija i najczęściej tylko widać np 1.Depech - i nie wiadomo jaki utwór co i jak

I druga rzecz - przewijanie divxów - tragedia. Chciałem przeskoczyć na koniec 60min filmiku i da się to zrobić tyko przewijając i podejrzewam, że trwałoby to około 20 min. A nie da się wpisać czasu od którego chcę oglądać. I to nie była wina pendriva bo jest dosyć szybki
 

emeryt21

New member
Onkyo 405 a lepszy Pioneer

Dlugo i ciezko zastana wialem sie nad wyborem odtwrzacza.Bylem zdecydowany na Onkyo 405,bo zamierzalem kupic amplituner Onkyo 605.Jednak po jakims czasie doszedlem do wniosku,ze trzeba kupic sprawdzony wyrob i wzialem Pioneer 600.
Kupilem w sklepie dla idiotow za 7 stow i wcale nie zaluje,ze wydalem tyle,znacznie wiecej niz planowalem.
Odtwarza wszystko jak leci za wyjatkiem plyt chodnikowych jak ktos juz wczesniej dowcipnie napisal.Nie wymaga zadnych regulacji,nastawien itp.Podlaczylem,wlozylem plyta i juz dziala bezblednie.Dvd odtwarza idealnie,CD slabiej,ale przez amplituner doskonale,doslownie koncert.Pozdrawiam wszystkich stojacych na rozdrozu decyzji.....
 

Daniel_P

New member
Posiadam zestawik Onkyo TX-SR 505, DV 405 od około 6 miesiecy…
ja również :grin:

Chciałbym się dowiedzieć odnośnie dźwięku z dvd do ampli?Skorzystałem z kabelka w zestawie (koaksjalny bodajże ).Czy można to polepszyć jeszcze?

A przy okazji to może jeszcze ktoś doradzi co z tym fantem zrobić:

dvd <-->tv panasonic TH 37-PV80 , najlepszy obraz po EURO,component,HDMI ???
 

PopaY

New member
Bez reklam
A niby czemu miałoby wyświeltać w większej rozdziałce? Przecież skaler nie działa w DivXach.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja nie widzę różnicy w divx ze skalerem i bez na Pionku 410. I tyle na ten temat a poza tym jak tv jest hd ready to po co do full hd skalować ? bo dla mnie to jest nie zrozumiałe.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ale dlaczego nie 576p? A co skalowania, to życie nie jest takie proste, że jak TV jest HD Ready to obrabia sygnał w 480p :).
 

dinderi

New member
Co do skalowania divx'ów, to mam nieśmiałą teorię :)
Zablokowano skalowanie, ponieważ efekt byłby taki, jak obraz pierwszego programu TVP na 50" LCD. Kto widział, ten wie. :)
Lepiej, żeby coś nie działało, niż działało i powodowało niezadowolenie, i słowa krytyki.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Jeśli używasz do połączenia przewodu component to będziesz miał 576, ale jeśli jest to scart lub RCA composite to możesz zapomnieć. Tyle tylko, że nie jestem pewny czy Onkyo ma możliwość włączenia skalowania dla innego źródła niż HDMI...:hmm:
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ale ja mam podłączony przez HDMI... Problem w tym, że w USB mode nie można nawet odpalić menu z ustawieniami.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Jak przełączysz na DVD mode to będziesz miał. I wówczas sobie ustawisz skaler, ale tak jak pisałem, skaler działa tylko i wyłącznie dla filmów DVD w tym modelu.
radosuaf napisał:
OK, ale ponawiam pytanie dlaczego 480p? Jeśli mam DivXa 720x576 to mi go przecież przytnie :-/.
Nic Ci nie przytnie :p Po prostu zmniejszy rozdzielczość, ale film będzie wyświeltany w proporcjach 100% do oryginalnej rozdzielczości.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ale jak przełączę na DVD, to nie odpalę filmu z USB, prawda?

No o to mi chodziło, że zmniejszy ilość linii... No chyba że jest jakaś różnica między DivXem z NTSC i PAL, ale jak dotąd nie miałem takiej świadomości...
 

PopaY

New member
Bez reklam
radosuaf napisał:
Ale jak przełączę na DVD, to nie odpalę filmu z USB, prawda?
Kolego, chodzi o to, że w Onkyo i Pionkach wszystkie ustawienia są dostępne tylko jak włączymy tryb DVD. Jak już ustawimy co chcemy i przełączymy na tryb USB to te ustawienia są zachowane więc w czym problem?

No o to mi chodziło, że zmniejszy ilość linii... No chyba że jest jakaś różnica między DivXem z NTSC i PAL, ale jak dotąd nie miałem takiej świadomości...
Nie ma różnicy, to raz. A dwa to Ci od razu napiszę, że tryb 576 to też tryb skalowania. Normalnie DivXy są odtwarzane w rozdz. bodajże VGA u wszystkich producentów, a jak narazie tylko "garska" ma możliwość skalowania DiVxów. A rozdzielczość 720x576 to maksymalna rozdzielczość filmu DiVx, jaki może być wyświetlony na odtwarzaczu, jeśli rozdzielczość będzie większa to takiego filmu DVD w ogóle nie odtworzy.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
To by miało jakiś sens, bo rozdzielczość VGA to 640x480... No ale, ale to oznacza, że każdy wymiar jest przeskalowany do max 640 lub 480 pikseli, jeśli dobrze rozumiem...
Czy w związku z tym nie byłoby sensowniejsze podłączanie laptopa przez D-Sub?
 
Do góry