Onkyo - Denon

AvataR

Banned
Ja polecam bezkompromisowy zakup jakiegos ONKYO 805 albo 875 ;) Osobiscie bede mial za pare dni i porownam z Onkyo 605 i nielubianymi przezemnie Denonami. Podobno z Kefami w kinie i stereo bomba - zobaczymy ;)

Poza tym Denon szaleje z cenami - aby nabyc sprzet z dobrym scalerem a co wazniejsze ze specyfikacja THX Ultra 2 to trzeba gore kasy wydac - przesadzaja chlopaki.
 

dario135

New member
mam w domu(w polsce bo teraz mieszkam w uk) yamahe z przed okolo 7 lat 5.1 model 5... cos tam , sprawowala sie zawsze super nawet w stereo mam do niej podlaczone wharfedale pacyfic evo40 i daje rade, moze skusze sie na jakas yamahe z nowymi dekoderami, 7.1 np rxv 1800, chodz powiem szczerze ze ten denon 1909 zawrocil mi w glowie, chce podpioac do ampli zestaw satelitek(prawdopodobnie tannoy arena, bo mam okazje bardzobardzo tanio kupic)co wy na to ???
 
Ostatnia edycja:

Hoodzielec

New member
Bez reklam
bierz te tannoy arena (czarne, ew. bordowe :)), w razie czego chętnie odkupię jeśli cena będzie naprawdę okazyjna
słuchałem je z Onkyo 805 i jestem oczarowany
 

DeeBass

New member
Bez reklam
don111 napisał:
z tych dwóch również brałbym Denona...
chociaż z innego powodu - obecności złącza pre-out :)

Witam,
Zwróćcie uwagę, że obecnie 1909 nie ma wyjść pre-out, dopiero od modelu 2309!! (zdjęcie na niemieckiej stronie denona) :( :( Znów cięcie kosztów...
 

arekw99

New member
TEST: Denon, Pioneer, Sony, Yamaha ampli tunery A/V w Audio10/2008

Test amplitunerów ze średniego przedziału cenowego wzbudza zazwyczaj sporo emocji. Tym razem jednak wyniki nie są specjalnie zaskakujące. Różnica w jakości odtwarzania sygnału stereo jest niewielka, różnice w odtwarzaniu dźwięku surround są jeszcze mniejsze, a już różnic w odtwarzaniu dźwięku surround z HD nie ma żadnych. Wygrał model pochodzący od producenta japońskiego co łatwo można było przewidzieć biorąc pod uwagę to, że w teście brały udział wyłączenie produkty producentów japońskich.
W teście udział wzięły: Denon AVR-2309, Pioneer VSX-1018, Sony STR-DA2400ES, Yamaha RX-V863.


WYGRAL DENON
 

MacPaul

New member
don111 napisał:
to już też zależy od zgrania danego systemu, zagrać lepiej od Onkyo 605 to też żaden sukces, ale z tych dwóch również brałbym Denona...
chociaż z innego powodu - obecności złącza pre-out, wtedy nie musisz kupować wypasionego amplitunera żeby zagrało zaledwie przyzwoicie tylko za różnicę w cenie dokupujesz porządny wzmacniacz stereo i cieszysz się jeszcze lepszym dźwiękiem :)

a jak byś podłączył ten wzmacniacz ??

pozdrawiam
 
Do góry