Onkyo BD-SP309 vs Samsung BD-D8500 (do 1tys. zł)

janek.76

New member
Witam,

szukam odtwarzacza BD/DVD do 1tys zł

Interesuje mnie:
zwłaszcza koncerty 70%
kino 30%
(ważne upscaler z dvd; dzwięk dts itp.)

posiadam:
Onkyo TX-NR807 (bez hdmi 1.4 dlatego chce połączyć BD po optycznym)
Monitor Audio RX 5.0
projektor hd-ready (w najbliższych mies. HD/3D)

pokój 25m
hdd w samsungu by sie przydał ale nie jest priorytetem
(choć ma dużo materiałów na dysku, plus nagrywanie z cyfry+)


Co byście wybrali
Onkyo BD-SP309 (800zł) vs Samsung BD-D8500 (750zł)
nowe na gwarancji

lub polecili coś innego do 1tys. ?
 

JanuszKołeck

New member
I co z tego, że HDMI nie jest 1.4? Podłączasz przez HDMI i już. Nie rozumiem po co jakieś kombinacje z kablem optycznym? Optyczne wyjście nie gwarantuje porównywalnej jakości do HDMI.
 

JanuszKołeck

New member
3D i kabel optyczny nie mają raczej wiele wspólnego. Rozumiem, że chciałbyś podłączyć odtwarzacz bezpośrednio do projektora, a dźwięk podać do wzmacniacza Toslinkiem. Z tego co ja wiem, to można spokojnie podłączyć odtwarzacz z HDMI 1.4 do amplitunera z 1.3 który powinien przepuścić taki sygnał o szerszym paśmie do projektora. Dźwięk powinien być pobierany przez amplituner bez jakichkolwiek problemów, więc optyk ci jest niepotrzebny. To moje domysły, ale raczej tak powinno być.

Ja mam odtwarzacz z HDMI 1.4 podłączony kablem 1.3 do amplitunera z 1.4 który jest podłączony do telewizora z 1.3 kablem 1.3. I wszystko gra. A amplituner generalnie to tylko przełącznik wejść HDMI(pomijając dźwięk) więc nie powinno być problemów.

Może jest na forum, kto może taką opcję sprawdzić.
 

janek.76

New member
3D i kabel optyczny nie mają raczej wiele wspólnego. Rozumiem, że chciałbyś podłączyć odtwarzacz bezpośrednio do projektora, a dźwięk podać do wzmacniacza Toslinkiem. Z tego co ja wiem, to można spokojnie podłączyć odtwarzacz z HDMI 1.4 do amplitunera z 1.3 który powinien przepuścić taki sygnał o szerszym paśmie do projektora. Dźwięk powinien być pobierany przez amplituner bez jakichkolwiek problemów, więc optyk ci jest niepotrzebny. To moje domysły, ale raczej tak powinno być.

Ja mam odtwarzacz z HDMI 1.4 podłączony kablem 1.3 do amplitunera z 1.4 który jest podłączony do telewizora z 1.3 kablem 1.3. I wszystko gra. A amplituner generalnie to tylko przełącznik wejść HDMI(pomijając dźwięk) więc nie powinno być problemów.

Może jest na forum, kto może taką opcję sprawdzić.

Dzięki, na pewno to sprawdzę.

Sprawa połączenia to na razie mniej istotne
(choć BD z optycznym dla bezpieczeństwa jednak wolał bym mieć)

A co sądziecie o wyborze samego BD ?
 
Do góry