Onkyo + Argentum

XPerience

New member
Witam
Jestem tu zupełnie nowy, lecz często starałem się szukać rozwiązań czytając to forum. Dziś chcę zapytać o radę bowiem zamierzam wysupłać troszeczkę złotówek by móc się cieszyć dobra muzyką i nie tylko.
Zamierzam zainwestować w zestaw:
Onkyo 606 + 406 + Quadral Argentum 5.0. Będzie to podpięte pod plazmę Panasonica 42" PV80 - pokój w okolicach 20m. Zasadniczo mam zamiar słuchać muzyki ( przeważnie Depeche Mode + coś ciężkiego z dawnych lat Sepultura, ale i muzyka rozrywkowa np: Madonna - słuchana przez kobietę:)) Nie jestem fanem muzyki poważnej ale kto wie co mi z wiekiem przyjdzie do głowy. Oczywiście czasem ma to też odtwarzać filmy - nie jestem za dużym pasjonatem lecz zastanawiam się czy bez suba będzie to dobrze grało.
Myślałem również nad Onkyo 518 - ale to chyba zły pomysł i lepiej dopłacić te kilkaset złotych do 606? - proszę o opinie na ten temat bo posłuchać mądrych to zawsze dobrze a osamotniony człek zawsze walnie gafę.. Zapomniałem dodać iż ten zestaw to moja górna granica funduszy.
Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc
XP
 

XPerience

New member
Witam
Szkoda że nie ma odzewu na moje zapytanie.
Prośba do Blackninja - jeśli możesz to prześlij mi na pw ofertę cenową 606+406+argentum5.0 w czerni.
Dziękuję i pozdrawiam
XP
 

XPerience

New member
Witam
Jako że nie otrzymałem żadnego wsparcia odnośnie moich pytań, sam przeprowadziłem "badania" sprzętu(odsłuchy, rozmowy i porównanie opinii tak kolegów jak i ludzi z branży) i śmiało mogę napisać iż onkyo 606/406 +argentum grają znakomicie w zestawie 5.0. Sub okazał się zbędny - bas jest głęboki,nie bije po uszach lecz dopasowuje się do momentu muzyki.. Całość zarówno w kinie jak i muzyce jest rewelacyjnie czysta i dynamiczna - nie będę pisał epopei na ten temat - polecam. Tyle z mej strony - oby komercja nie zabiła tego wspaniałego źródła wiedzy jakim jest To forum.
Pozdrawiam
XP
 

Szimano75

New member
A ja mam pytanie jak sprawuje się ten odtwarzacz Onkyo 406, bo czytałem różne opinie na jego temat. Generalnie chodzi mi o jakość odtwarzania obrazu i dźwięku oraz czy głośno pracuje jego napęd i jak radzi sobie z polskimi napisami w filmach (np. czy jest problem z wielkością czcionki napisów w filmach divx).
 
Do góry