onkyo 905 + zestaw 5.1

Marcin1410

New member
witam, pisze do Was ponieważ nie potrafię sobie poradzić z problemem uzbrojenia tegoż zestawu w jakiś komplecik odsłuchowy...
jak w tytule amp onkyo 905 + xbox360 + ps3 + n'ka + pecet + ew. jeszcze coś ;)
pokój dzienny ok. 35 m2, całość podpięta pod tw700, lcd samsunga 32", i monitor 24",
amp wybrałem ze wzgledu na ilość wejść/wyjść video, żadny ze mnie audiofil...
obecnie dysponuję zestawem głośnikowym w kategorii tonsil/fenix..., co podobno do reszty "gratów" jest badziewiem ;)

w związku z powyższym czy moglbyście polecić jakiś zestaw 5.1, do jakiejś sensownej kwoty (powiedzmy tak max. 5 tys. zł), przeznaczony prawie w 100% do kina i konsol ?

p.s. zestaw musi być bezwzględnie czarny, bo żona wydeleguje mnie z tym prosto do komisu ;)

z góry wielkie dzięki za Wasze sugestie
 

Marcin1410

New member
dzięki za info ;),
może ktoś jeszcze będzie miał jakieś sugestie ?
bo szczerze mówiąc myślałem o jakimś komplecie z JBL...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Marcin1410

New member
no cóż, jestem prawie zdecydowany poza kilkoma problemami natury cena/efekt/czy mi to jest potrzebne..., czyli:

"przodki" - es80/es90/es100 - nie umiem się zecydować, czyli czy usłyszę różnicę, czy tylko poczuję to po kieszeni..., miejsce siedzenia ok 4m od "kolumnów" (he)...

"tyły" - es20/L810 - pod względem montażu (będą montowane na ścianie pod sufitem), bardziej mi pasują "L'ki"

"ciężkograjek" - es150/es250 - odczuję jakąś różnicę w pomieszczeniu 35m2 (no + otwarta kuchnia ok. 20m2)

nie ukrywam że "siano" na ziemi nie leży, ale z drugiej strony nie lubię wydawać pieniędzy dwa razy (typu: kupić "dziada", tylko po to by przekonać się że i tak trzeba kupić cóś "lepsiejszego")


jak by któryś z Szanownych Forumowiczów, utwierdził mnie (dośc sugestywnie) w przekonaniu na jaki zestaw się jednak zdecydować, obiecuję jakiś czas nie męczyć Was pytaniami nieadekwatnymi do wiedzy i doświadczenia uczestnków dyskusjii tegoż FORUM (no kuffa, ale posłodziłem :))
 

AvataR

Banned
A moze zaszalejesz i wezmiesz naprawde dobra serie JBL Studio L :) Ja osobiscie uzytkuje wypasne KEFy - w sumie do 905 warto je rowniez posluchac - polecam :)
 

Marcin1410

New member
ano..., studio L czy KEF'y to już niesety trochę inna kategoria cenowa, a jak już pisałem wcześniej, żaden ze mnie audiofil (czyt. DUŻY słoń nadepnął mi na ucho, a właściwie to dwoje "uchów", a może nawet i na głowę :))

więc, jeżeli już miałbym zainwestować dodakowo 3 do 5 tysiączków, w ten cały "system" audio/video, to chyba jako wzrokowiec (podobno jak większość facetów - chociaż czytając to forum zaczynam mieć wątpiwości ;)), wolałbym doinwestować technologię posiadanych wyświetlaczy...

więc w związku z moim poprzednim postem, proszę Was o poradę jak poskładac ten zestaw, co by miał "rence" i "nogi", i jakoś brzmiał...
 
Do góry