Onkyo 808/1008 czy Yamaha 2067/1067 ???

Vaderus

New member
Bez reklam
Witam,

W końcu pojawiły się na rynku wszystkie ampli, jakimi jestem zainteresowany - mianowicie: Onkyo 808 (lub 1008 ale narazie nie widzę różnicy poza ceną) i Yamaha 2067 (ewentualnie 1067). Kolumny mam w tej chwili 5.0 Magnat Quantum 607+603+613. Subwoofer w planach ale po zakupie ampli.

Niestety nie miałem jeszcze okazji odsłuchać żadnego z tych ampli. Ceny mają podobne. Różnice w parametrach są na plus dla Yamahy. Słucham 50/50 muzyka i filmy.

To, co mnie konkretnie interesuje to właśnie Onkyo 808 lub Yamaha 2067. Czy ma ktoś jakieś zdanie na ten temat? Wszelkie uwagi mile widziane. Zakup planuję w okolicach Gwiazdki więc już najwyższa pora zacząć się przymierzać.
 

killpit

New member
Po prostu musisz iść odsłuchać :)
Sam mam osobiście Yamaszkę RX-V1800 i gra fajnie lecz słuchałem ostatnio najnowszych modeli (2067 nie) i nie kupiłbym żadnego modelu pomijam wygląd który tak skopali że patrzeć się nie chce w porównaniu Onkyo to cudo :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,

W końcu pojawiły się na rynku wszystkie ampli, jakimi jestem zainteresowany - mianowicie: Onkyo 808 (lub 1008 ale narazie nie widzę różnicy poza ceną) i Yamaha 2067 (ewentualnie 1067). Kolumny mam w tej chwili 5.0 Magnat Quantum 607+603+613. Subwoofer w planach ale po zakupie ampli.

Niestety nie miałem jeszcze okazji odsłuchać żadnego z tych ampli. Ceny mają podobne. Różnice w parametrach są na plus dla Yamahy. Słucham 50/50 muzyka i filmy.

To, co mnie konkretnie interesuje to właśnie Onkyo 808 lub Yamaha 2067. Czy ma ktoś jakieś zdanie na ten temat? Wszelkie uwagi mile widziane. Zakup planuję w okolicach Gwiazdki więc już najwyższa pora zacząć się przymierzać.

Witam ja mam onkyo tylko model slabszy i starszy ale w przyszlym roku zmieniam na najwezyszy model 5008. Model 808 jest ok mialem okazje sluchac u trsozke w kinie aczjowleik ni ejakos starsznie dlugo ale wg mnei napewno zagra to lepiej w kinie niz yamaha a ta mialem okazje sluchac wiecej w stereo tylko model starszy niz te najnowsze ale z gornej polki przedostani od gory hihihi i w stereo to kwestia gusti natomaist w kinie domowym to onkyo dla mnei ejst duzo lepsze. Pozsdarwaim izycze dobrego wyboru :-0
Lolek
 

werf

Active member
Bez reklam
Osobiście używam 3067 miałem okazje porównać to do onkyo 3008 jak dla mnie Yamha na plus co do 2067 jest to troche słabsze 3067 okrojone z mocy i kilku funkcji video i troszke inny dól obudowy nie można tego porównywać do 2065 bo to by był krok do tyłu w wykonaniu Yamahy a jest do przodu

Wez pod uwage denoan 3311 to też kawałek maszyny
 

werf

Active member
Bez reklam
No tak tylko że 3067 kosztuje prawie 8000 to ja już wolałbym Onkyo TX-NR5007 za niecałą 6000 i zagra zdecydowanie lepiej :)

8 tyś a skąd ta cena z ALLEGRO ? Audio Klan ogłosił że 6899 a to sporo mniej a pewnie bedzie jeszcze przedsprzedaż
z tego co widze kolega szuka HDMI 1,4 a ty wolał byś Onkyo 5007 jak już idziemy tak wysoko to ja bym wolał DSP Z7 lub 4810 które zje to Onkyo na śniadanko pozdrawiam :smile:
 

werf

Active member
Bez reklam
SŁUCHAŁEM ZJADŁO problem w tym że kolega szuka czegoś nowego

a ty mu xxx7 jakieś lobby dziwne dobre ceny z EIC ? czy czysty obiektywizm
 

m22

New member
Miałem podobny dylemat wahałem się pomiędzy Onkyo 808/1008 Denon 3311 i Yamaha RX V2067

porównywałem denona i onkyo w tym samym pomieszczeniu i z takimi samymi głośnikami niestety nie było 2067 wówczas kupiłem 3311 moim zdaniem dużo lepsze niż onkyo

w sobotę miałem okazje posłuchać 2067 na innych kolumnach gra super i troszkę mam niedosyt mogłem poczekać i porównać ją z denonem
 

damian820927

New member
Bez reklam
SŁUCHAŁEM ZJADŁO problem w tym że kolega szuka czegoś nowego

a ty mu xxx7 jakieś lobby dziwne dobre ceny z EIC ? czy czysty obiektywizm

Nowsze nie znaczy lepsze jeśli nie zależy koledze na 3D i hdmi 1.4 to nie wiem po co wydawać 9000tyś na 5008
jak teraz można mieć 5007 za niecałe 5000tyś ???
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Dziękuję za dotychczasowe uwagi.

Parę słów jednak, aby "naprostować" dyskusję:
- nie szukam modeli z xxx7;
- w rachubę wchodzą konkretnie Onkyo 808 (ew. 1008 ale osobiście nie widzę istotnej różnicy) oraz Yamaha 2067 (ew. 1067 ale nie jestem do końca przekonany);
- dopuszczam ewentualnie coś innego ale musi mieć: USB i HDMI z przodu, 2x HDMI out, LAN z DLNA, Internet radio - to minimum
- cena do max ok. 1200€

Zakup planuję gdzieś za miesiąc (tak, żeby św. Mikołaj miał co przynieść ;)
Jak na dzisiaj nie mam gdzie tego odsłuchać (poza Onkyo) - czekam na Yamahę do porównań.

Dlatego wszelkie konstruktywne uwagi, porównania, opinie w zakresie tego co mnie interesuje mile widziane.

 

damian820927

New member
Bez reklam
Różnice między 808 a 1008 to funkcja kalibracji video ISF jest w 1008 i jeszcze ilość kanałów na korzyść 1008 9.2 pobór mocy też na korzyść 1008 830W. I już mamy faworyta ;) poczekaj jeszcze na tą Yamahę odsłuchaj oba i zadecyduj co bardziej Tobie przypasuje.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
No właśnie, między Onkyo 808 a 1008 praktycznie nie widzę oszałamiającej różnicy w funkcjonalności poza ISF i większą nieco mocą i 2 kanałami dodatkowo.
Czyli wychodzi na to, że rozgrywka odbędzie się pomiędzy Onkyo 808 a Yamaha 2067 (cały czas jeszcze nie wiem jak do tego towarzystwa pasuje ewentualnie Yamaha 1067).

Kolejne uwagi? proszę...
 

werf

Active member
Bez reklam
Porównaj 808 vs 1067 1008 vs 2067
różnice miedzy 1067 a2067 to moc procesor HQV VIDA, pilot do, stref ,Bardziej rozpudowane Ypao RSC ,ilość programów DSP
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Dokładnie Werf tak, jak piszesz: między Y-1067 a Y-2067 są istotne różnice, aby przyjżeć się obu. Między zaś O-808 a O-1008 specjalnych różnic w konstrukcji nie ma (poza mocą... bo ISF specjalnie na obraz nie wpływa skoro to ta sama elektronika jest w obu).
Tak więc ja nadal przyglądam się w tej kolejności: Yamaha 2067 lub Onkyo 808.
Mam jeszcze około półtora miesiąca do zakupu więc chciałbym zobaczyć jakieś testy i porównania obu (i nie interesują mnie teorie o tym co któremu odpowiada - mam swój ranking i już). Dopuszczam też ciągle coś innego ale pod warunkiem, że co najmniej odpowiada parametrami i wyposażeniem moim faworytom.
To, co wiem dotychczas (a raczej czuję i wyczytałem i opieram na poprzednich modelach) to, że Onkyo to siła i ekpresja ale bez żadnych fanfar zaś Yamaha to super doznania w kinie i sporo "bajerów". Jak się to wszystko przekłada na nowe modele - jeszcze niestety nie wiem.
Zagranicznych for o Onkyo 808 jest już dość sporo i niestety sporo komentarzy o problemach (być może dotyczących tylko pierwszej partii). Na temat Yamahy jeszcze niczego konkretnego nie widziałem.
Dlatego wszelkie doświadczenia i uwagi mile widziane.
 
Do góry