ONKYO 807 czy 708, a może cos innego z DLNA i dobrym stereo

pire

New member
Cyborg65
TV nie widzi plików video na serwerze NAS (DLNA), taka jego uroda (TV), wiem,że można inaczej, na PC, ale PC musi być odpalone, ok, chwilowo działa WMS (14dni trial), wszystko jedno może byś inny serwer wirtualny, z tym mogę się pogodzić w kwestii video, z muzą nie za bardzo, PC jest w innym pokoju. Musi być jakiś streamer podpięty LANem do NAS(transport z obsługą), DAC i wzmacniacz. Rozumiem, że u ciebie za DAC robi amplituner, do którego jesteś podpięty optykiem i dalej wychodzisz na wzmaka ?

W moim przypadku teoretycznie można pominąć DACa, ale wyjście na typowego wzmaka musiałoby być analogowe (konwersja D/A w streamerze) co nie będzie dobrym rozwiązaniem ze względu na jakość popularnych streamerów.

Bardzo ciekaw jestem jakości takiego dźwięku opartego na DACu amplitunera ??? (jaki masz amplituner, jeśli można spytać ?)
 

Cyborg65

New member
Witam

Cyborg65
1 z muzą nie za bardzo, PC jest w innym pokoju.
2 Musi być jakiś streamer podpięty LANem do NAS(transport z obsługą), DAC i wzmacniacz.
3 Rozumiem, że u ciebie za DAC robi amplituner, do którego jesteś podpięty optykiem i dalej wychodzisz na wzmaka ?
3 Bardzo ciekaw jestem jakości takiego dźwięku opartego na DACu amplitunera ??? (jaki masz amplituner, jeśli można spytać ?)
To po kolei
1 U mnie to samo
2 Nie musi być.
Musi być komp z serverem skrętka TV EX 500 światłowód i ampli z głośnikami połączone tak jak opisałem wyżej
3 niestety jeszcze nie wychodzę na wzmaka bo zakupiłem skarbonkę w postaci działki ale pewnie wyjdę pre-out

Mam ampli Pioner VSXD-814 w czasach zakupów był praktycznie najwyższym modelem Pionka. Było to w momencie kiedy był jeden tytuł z DTS (Top Gun) stąd pewno nacisk na całkiem przyzwoite brzmienie stereo.
Oprucz wtyczek HDMI brakuje mu oczywiście nowych formatów audio co w filmach załatwia server
Pozdrawiam :lol:
 

pire

New member
Tak jak pisałem, w przypadku Video trzymanie odpalonego kompa jest do zniesienia, w przypadku muzyki, dla mnie, nie do przyjęcia. Podobnie z odpalonym TV podczas słuchania muzy (odpada).

Moje "musi" wiąże się z wyborem takiego rozwiązania, muzę mam na osobnym serwerze i tak zostanie, mój wybór jest pomiędzy:

zewnętrzny streamer + DAC + wzmacniacz - najprawdopodobniej najlepiej
zewnętrzny streamer + np. ONKYO 608 (DAC w ampli) - najtaniej
ONKYO 807 (streamer i DAC w ampli) - najwygodniej

Rozwiązanie z 807 jest najprostsze i najwygodniejsze, pytanie czy zagra wystarczająco dobrze, można oczywiście odsłuchać, ale odsłuch będzie dotyczył dźwięku z CD, a mnie interesuje raczej to co będzie po sieci (DLNA). Będzie to w dużym, jeśli nie największym stopniu zależało od DACa w ampli.

Pozdrawiam
 

Cyborg65

New member
Witam

Pragnę cie tylko uświadomić że 807 posiada dokładnie te same dekodery co mój stary pionek 6 lat w ampli to wieki 3latek to staruszek rezygnujesz świadomie z Dolby® TrueHD, DTS-HD Master Audio™, Dolby® Digital Plus, DTS-HD czy ci to umknęło. Przemyśl temat może troszkę dozbieraj i jeśli koniecznie Onkyo to raczej 808, jak się domyślasz ja w nich nie gustuję ale jest tu spora grupka fanów.
Jeszcze jedna mała uwaga , po prostu musisz to przeboleć i dla porównania dokonać odsłuchu paru ampków najlepiej w konfrontacji ze sprzętem stereo
Szybko zobaczysz w co celować , inaczej klęska pewna.Zresztą głównie z tego względu staram się unikać operowania firmami, tu najważniejsze są osobiste preferencje
Pozdrawiam:lol:
 

pire

New member
Wszystkim serdecznie dziękuję za dyskusję i podpowiedzi.

Po przemyśleniach i doprecyzowaniu potrzeb skłaniam się ku stereo, przed podjęciem ostatecznej decyzji dokonam odsłuchów porównawczych. Mam kilka innych pytań, ale to na inne wątki w innych działach.

Dziękuję i Pozdrawiam
 

Mane1979

New member
Ktoś z posiadaczy Onkyo 708 może powiedzieć czy ten amplituner radzi sobie z plikami FLAC w postacji IMAGE + CUE, czy tylko obsługuje pojedyncze pliki FLAC (czyli nie cała płyta z muzyką w jednym pliku tylko track1, track2, itd...)? Pliki takie były by udostępniane na jakimś dysku sieciowym.
 
Do góry