Onkyo 656&marantz 5010 który wybrać?

lolo2

Well-known member
Bez reklam
5.2.4 to usawienie głośników.
9.1 auro to liczba kanałów.
Nie ma auro 9.2

Tylko nazywnictwo 3 cyfrowe jest zarezerwowane dla atmosa. Bynamniej tak mi sie wydaje.
Tak, wiem, pamietam ze nie ma 2 subow w auro, jest vog.

Na cholere ci 4 suby. Piramide budujesz?
 

RAF1977

Banned
No to grubo....chyba sam w kamienicy mieszkasz i gdzieś z dala od miasta.
4suby????

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
W szeregówce ☺ na końcu, tak że jednego mam sąsiada przez ścianę a raczej będę miał. Bo właśnie ktoś kupił i remontuje ☺

4 rogi w pokoju, to 4 suby.
Nie chodzi o głośność tylko o równe rozłożenie basu.
Dwa duże z przodu i dwa małe, po bokach sofy z tyłu.
 
Ostatnia edycja:
Pewnie obniża cene mieszkań i sam chce kupić temu innych raczy basami z subów ;)
Tak z ciekawości, co dadzą 4 suby, rozumiem iż będą 2frontowe i 2tylne, czy to prócz masażu w d...daje jeszcze jakieś korzyści???

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

RAF1977

Banned
Lolo
Hehehe, może być ☺

Co to daje, to że nie wiadomo skąd bas dochodzi a poprostu jest.
No i masaż dupy też ☺
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko techniczne pytanie.
Jak ty je podlaczysz?

Rozumiem pierwszego suba podlaczasz do ampli a kazdego nastepnego do suba "poprzedniego". Teraz robisz kalibracji i ampli zamiast dostroic suby to zwyczajnie ci odetnie wszystkie 4 tak samo.
 
Tylko techniczne pytanie.
Jak ty je podlaczysz?

Rozumiem pierwszego suba podlaczasz do ampli a kazdego nastepnego do suba "poprzedniego". Teraz robisz kalibracji i ampli zamiast dostroic suby to zwyczajnie ci odetnie wszystkie 4 tak samo.
O dobre pytanie, zapewnie 2 suby pod pre out z avr bo ma dwa wyj ale dodatkowe dwa, pewnie z frontow wyjscie zrobi.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Snikers89

New member
Bez reklam
RAF dawno juz nie gadalismy. Sam sie dziwie po kiego grzyba ci 4 suby. Podlaczenie to nie problem ale watpie ze to da wymierny efekt. Fakt dobrze jest eksperymentowac.
Monolity sa tak wielkie chyba jak moje Tannoye i na 1/3 mocy jak mam ustawione to ciezko stwierdzic z kad bas leci... to po co ci dodatkowe 2 ?
A co do Auro to hmm jakos wolno to leci z plytami BD z Auro. Co chwile widze Atmos i Atmos a Auro cisza...
 

RAF1977

Banned
Teraz mam trzy.
Duży z przodu na jednym wyjściu. , dwa mniejsze z tyłu razem na drugi wyjściu.
Obie pary będą jednakowe suby.
Nie zauważyłem żeby system miał problemy z kalibracja.

Snikers.
Miałem dwa małe, jakoś słabo było.
Kupiłem monolitha i jest juz super ale on stoi z przodu po lewej i tak minimalnie wydaje mi się że słyszę bardziej bas z lewej, co niby oczywiste.
Chcę mieć idealnie symetrycznie.
Pewnie dwa monolithy by załatwiły sprawę ale przecież nie będę sprzedawał tych dwóch mniejszych, skoro akurat na nie miejsce mam, to niech sobie zostaną.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Jak juz postanowiles o 2 monolicie to wywal te 2 male. Szkoda pradu i zawalobe miejsce. Uwierz mi ze z tymi 2 klocami bedziesz mial taki sam efekt jak u mnie.
Jak masz ustawione Volume i odciecie na monolicie ?
 
Teraz mam trzy.
Duży z przodu na jednym wyjściu. , dwa mniejsze z tyłu razem na drugi wyjściu.
Obie pary będą jednakowe suby.
Nie zauważyłem żeby system miał problemy z kalibracja.

Snikers.
Miałem dwa małe, jakoś słabo było.
Kupiłem monolitha i jest juz super ale on stoi z przodu po lewej i tak minimalnie wydaje mi się że słyszę bardziej bas z lewej, co niby oczywiste.
Chcę mieć idealnie symetrycznie.
Czyli teraz przy 4subach zrobisz połączenie avr 1Rca-2rca z czego jeden na lfe do 1 a druga koncówka pod lfe do 2 suba i analogicznie z 2 wyj avr 1rca-2rca sub 3i4....ciekawe ma to sens w sumie ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Mozna tez ogolnie zrobic polaczenie rownolegle ale chyba bedzie strata bo duzo kabli.


Dokładnie tak to połącze.

Snikers.
Mi te dwa koło sofy z tyłu nie przeszkadzają a dupe fajnie masuja ☺

No ale wiesz ze to juz jest nie naturalne 😅 suby maja uzupelniac a nie tynki zrywac hehe...
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Te małe są na mniej niż pół a duzy na 1/4 głośności i całość jeszcze na -5db jak i reszta głośników.
Chodzi o to, że one nie są głośno wcale ale fajnie przenoszą drgania na sofę, obok której stoją.
Jak siedzę w fotelu na pozycji odluchowej, przed sofą, to już ich nie czuję, w sensie drgań.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Te małe są na mniej niż pół a duzy na 1/4 głośności i całość jeszcze na -5db jak i reszta głośników.
Chodzi o to, że one nie są głośno wcale ale fajnie przenoszą drgania na sofę, obok której stoją.
Jak siedzę w fotelu na pozycji odluchowej, przed sofą, to już ich nie czuję, w sensie drgań.
Dokup na fotel takie specjalne wibratory podłączone pod wejście suba , fotel będzie wytrzesiony


Swoją drogą po co wam te kilka subow , ja mam jeden mały ale mocny i bas w kinie jest taki jaki oczekuję , jak na walnąć to walnie a bas ma tylko 20-cm i pracuje w pokoju 30m2 wraz z nisko schodzacymi kolumnami z basem też tylko 17cm. Na bas nie narzekam , żona twierdzi że jest go za dużo .
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Lolo2
Jest sens.
Jak jest scena gdzie sub musi nisko zejść bez dużego spadku głośności.
Właśnie w sobotę oglądałem "życie pi" i scena burzy i zatoniecia statku tak mi sie podobała, że postanowiłem że kupię drugiego monolitha, żeby podobała mi się jeszcze bardziej 😊
 
Ostatnia edycja:
Do góry