Onkyo 636 Zamiana

pawelo190

New member
Witam mam problem z amplitunerem onkyo tx nr 636 7.1, otóż strzela mi jeden tylny lewy kanał przy zmianie ścieżki dźwiękowej. Moje pytanie brzmi czy dałoby się zrobić tak żeby boczne głośniki były jako tylne? Albo czy będzie różnica w dźwięku jak podepnę tylne głośniki w boczne w ampli?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz oznaczenia w ampli który obsługuje 7.1 :
1. Surround - tutaj podłączasz te które masz za tobą, lub z boku, czyli tylko do konfiguracji 5.1
2. Surround Back, to oznaczenie głośników które masz za sobą, ale jak już masz te które użyłeś przy 5.1, a te dwa dodatkowe na tylnej ścianie, to właśnie Surround Back, czyli będzie to już konfiguracja 7.1

Ty jak się domyślam, chcesz to pomieszać. Czyli to co masz podłączone w systemie 5.1 na tyłach, chcesz podłączyć do kanałów w ampli do gniazd 7.1 - czyli tam, gdzie masz oznaczenie Surround Back.
Nie ma takiej opcji, żebyś mógł przenieś końcówki które są przypisane do jednego zródła podmienił na inne końcówki.

A czy będzie różnica jak będziesz oglądał film w 5.1, a podłączysz tyły do Surround Back - czyli kanałów dedykowanych do konfiguracji 7.1? Oczywiście, że będzie.
Na tych kolumnach będzie grało zupełnie co innego i to tylko jak dodatkowo ustawisz w ampli upmix do 7.1.
 
Ostatnia edycja:
Do góry