Onkyo 616 czy Yamaha 773 + małe kolumny

rusin2003

New member
Witam, chciałbym kupić amplituner do kina z dwoma wyjściami HDMI (616 lub 773) i do tego zestaw głośników do zawieszenia na ścianie Harman 16 lub 30 lub Boston Acoustics XS5.1:

- powierzchnia salonu bez aneksu kuchennego około 14 m
- tv 46" + ekran 2,4 m 16:9
- odległość od ekranu i tv 3,5 m
- głownie cyfra+ (mecze, filmy, muzyka), xbox, HD player WD (filmy, koncerty, teledyski), radio
- kolumny che powieści na ścianie wiec szukam czegoś małego
- budżet max 4 500 zł na amplituner i głośniki

Zastanawiam się tez nad wyminą tv na nowy, obecnie mam Sharpa X20 37". Brałem pod uwagę Panasonic TX-L47DT50E lub Sharp LC-46LE830E. I w końcu nie wiem co wybrać:(

Proszę o jakieś sugestie i porady

Pozdrawiam,

Łukasz
 

rusin2003

New member
Jestem zupełnym laikiem w tym temacie (oprócz postów z forum:)) Wiec co mi da to wyjście "per-out"?
Widzę ze sam posiadasz Onkyo 609 i polecasz yamahę, więc chyba wiesz o czym piszesz i jak to gra?
A co z kolumnami?
 

mors111

Active member
Bez reklam
niekoniecznie polecam Yamahę ( źle to odczytałeś ) u mnie z moimi kolumnami jakie posiadam model Yamahy 6.. ( nie pamiętam dokładnie jaki ) nie za bardzo się zgrał , dlatego wybrałem Onko i nie żałuję tej decyzji

jeśli kiedyś będziesz chciał rozbudować amplituner wielokanałowy o lepszy zestaw stereo wtedy przyda sie pre-out , choć podobno w "tanich" modelach amplitunerów nie jest to do końca dobrze dograne

co do kolumn to nic tak nie pomoże jak własne ucho
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry