Onkyo 609/Samsung LE40B650

youri1981

New member
cześć. Zakupiłem amplituner Onkyo 609 podłączyłem go kablem HDMI do telewizora. Dokładnie w AV do HDMI out a w TV do HDMI1. nie mogę uzyskać dźwięku z telewizora na kolumnach. trochę kombinowałem w ustawieniach amlitunera i jedyne co udało mi się osiągnąć to kontrola głośności. to znaczy pilotem od TV i od ampli zmieniałem wartość głośności amplitunera ale z kolumn i z telewizora nie wydobywa się żaden dźwięk.
sorry za trochę chaotyczny opis sytuacji.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi w rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Całkiem normalna sprawa, bo port HDMI w TV to wejście a nie wyjście. Dźwięk możesz uzyskać na kilka sposobów: Jeśli TV jest przystosowany to po tym kablu można uzyskać dźwięk ustawiając w setup ampli tzw. kanał zwrotny ( nie pamiętam dokładnie, w instrukcji ampli jest opisane), ja na swoim tv nie mogłem tak puścić. Jak masz w TV wyjście optyczne to możesz podłączyć kablem do ampli. Możesz zwykłem kablem 2RCA-2RCA ale wtedy tylko stereo. No i nie wiem czy masz dekoder z wyjściem optycznym czy zwykłą kablówkę? Jak dekoder to z dekodera podłączasz optykiem do ampli i wszystko śmiga.
 

youri1981

New member
Właśnie chodzi mi o ustawienie tego sygnału zwrotnego. Nie wiem gdzie odnaleźć informacje czy TV obsługuje sygnał zwrotny. Na stronie producenta nie widzę takich szczegółów. Telewizor nie jest aż tak bardzo stary. Na ampli ustawiłem funkcje kabla HDMI Control RIHD na ON. inne opcje jak HDMI through, Autio TV OUT, Audio return channel (ARC) i LIP Sync na AUTO. w takiej konfiguracji nie mam głosu ani na TV ani na kolumnach. Natomiast jest kontrola czyli na TV widzę że zadana wartość głośności na ampli się zmienia.
W TV mam wyjście optyczne ale chciałbym uniknąć kolejnego kabla. kabel 2RCA to kiepska jakość.
ktoś z was miał podobny problem i pomoże:)
 

vince85

New member
Myślę, że Twój TV nie ma takiego wyjścia - powinno być oznaczone "ARC". Z tego co wiem, to chyba dopiero Samsung D8000 je ma.
 

tewje

New member
Mam ten sam LCD. Pisałem do Samsunga. Oto odpowiedź:

"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować: Telewizor LE40B651 posiada wbudowane złącza HDMI 1.3, które nie obsługują kanału zwrotnego audio (ARC). Aby wyprowadzić dźwięk z telewizora niezbędne jest podłączenie kabla optycznego. Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania."

Tak też zrobiłem i wszystko hula. Pozdrawiam! :)
 
Do góry