Onkyo 609 pilot problem

sonny2

New member
Witam
problem polega na tym, że jak wcisnę na pilocie RECEIVER+DIMMER to mogę sterować intensywnością oświetlenia albo jak RECEIVER+SLEEP to ustawiam czas po jakim się wyłączy itd. ale wtedy przestają działać inne klawisze takie jak strzałki, SETUP, RETURN. Nie mogę wtedy zmieniać np. stacji w radiu internetowym albo przełączać się pomiędzy katalogami na USB. Wtedy wyłączam i włączam AV i ponownie muszę wybierać wszystko od początku no i mam możliwość używania SETUP, RETURN, strzałek do momentu kiedy ponownie nie nacisnę RECEIVER. W instrukcji nie doszukałem się niczego na ten temat. Czy jest może jakiś prostszy sposób aby przełączać się pomiędzy funkcjami pilota, czy też pilot jest uszkodzony i serwis?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Aciol

New member
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, a właściwie na czym polega Twój problem. Słuchając radia internetowego w celu jego uruchomienia na pilocie wciskasz NET. Wtedy też obsługujesz (poruszasz się) stacje. W celu zmiany podświetlenia wyświetlacza wciskasz RECEIVER potem DIMMER, ustawiasz jak Ci odpowiada. Żeby wrócić do "obsługi" radia internetowego, wciskasz na pilocie NET i powinieneś umieć np zmieniać stacje radiowe (netowe).
 

mietka

New member
Witam
problem polega na tym, że jak wcisnę na pilocie RECEIVER+DIMMER to mogę sterować intensywnością oświetlenia albo jak RECEIVER+SLEEP to ustawiam czas po jakim się wyłączy itd. ale wtedy przestają działać inne klawisze takie jak strzałki, SETUP, RETURN. Nie mogę wtedy zmieniać np. stacji w radiu internetowym albo przełączać się pomiędzy katalogami na USB. Wtedy wyłączam i włączam AV i ponownie muszę wybierać wszystko od początku no i mam możliwość używania SETUP, RETURN, strzałek do momentu kiedy ponownie nie nacisnę RECEIVER. W instrukcji nie doszukałem się niczego na ten temat. Czy jest może jakiś prostszy sposób aby przełączać się pomiędzy funkcjami pilota, czy też pilot jest uszkodzony i serwis?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Przycisk RECEIVER do przełączenia pilota na sterowanie amplitunerem
Jeżeli zaprogramowałeś pilota (tak jak ja)np.na bluray'a i przełączysz amplę na BD/DVD(w moim przypadku bluray)to pilot będzie działał tylko do bluraya(play pause,stop,itd.wszystkie strzałki po za oczywiście volume tym po prawej)aby wrócić do sterowania onkyo musisz wcisnąć RECEIVER aby powrócić do sterowania bluray'em wciskasz BD/DVD lub TV pod RECEIVER
Dimmer'a możesz używać samego przypuszczam że sleep'a też
 
Ostatnia edycja:

sonny2

New member
No faktycznie jak wcisnę np. NET to wraca sterowanie strzałkami itd. (nie jestem bystry w te klocki bo wcześniej na to nie wpadłem), ale pojawia się inny problem jak wcisnę już ten NET to ampli wraca mi do menu głównego i aby wejść z powrotem na stację której słuchałem muszę przekopywać się od początku, pod warunkiem, że pamiętam gdzie dana stacja się znajdowała. Czy jest może sposób aby wrócić od razu do słuchanej stacji ?
 

TomaszZz

New member
No faktycznie jak wcisnę np. NET to wraca sterowanie strzałkami itd. (nie jestem bystry w te klocki bo wcześniej na to nie wpadłem), ale pojawia się inny problem jak wcisnę już ten NET to ampli wraca mi do menu głównego i aby wejść z powrotem na stację której słuchałem muszę przekopywać się od początku, pod warunkiem, że pamiętam gdzie dana stacja się znajdowała. Czy jest może sposób aby wrócić od razu do słuchanej stacji ?

Mała sztuczka:
1. Działasz np w NET (ustawiasz stacje i takie tam)
2. Przełączasz się na RECIVER (np. zmieniasz podświetlenie)
3. Aby wrócić do NET bez powrotu do głównego menu trzeba: POŁOŻYĆ RĄCZKĘ NA PRZODZIE PILOTA (DOKŁADNIE ZAKRYĆ CZUJKĘ WYSYŁAJĄCĄ SYGNAŁ DO AMPLI - TAKIE COŚ JAK DIODA :p) i nacisnąć NET :)
Wtedy pilot przełączy się na obsługę NET bez wysyłania sygnału do ampli i nic Ci się nie przełączy nie wyjdzie itd itd :)
 

sonny2

New member
No całkiem niezły pomysł z tym zakrywaniem diody pilota, ale czy nie jest to trochę głupie aby w takim już sprzęcie bawić się w jakieś kombinacje, nie mogli zrobić pilota "normalnego"
 
Do góry