Onkyo 609, Denon 1912, HK 265 który?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie bedzie, zalezy czego sie oczekuje. Trzeba powiedziec wprost ze wzmacniacz stereo zapewnia naprawde super brzmienie muzyki ale ogranicza tylko do stereo. Ja mam AVR 1910 i ze stereo jestem zadowolony bo jest naprawde przyzwoite. Onkyo raczej nie polecam do muzyki, Denon ma brzmienie w miare wyrownane z akcentem na gore pasma, Harman znowu jest cieply i basowy a gore ma lekko wycofana.

Co do kolumn to Jamo fakt, zadna rewelacja ale za ta cene to ciezko bedzie znajsc cos o wiele lepszego. W miare dobre kolumny zaczynaja sie od 1500-2000 za pare i tu mozemy zasugerowac cos z Roth Audio, Dali, moje JBL Studio tez byly relatywnie tanie jak na swoje brzmienie ale sa juz niedostepne a nowa seria ma cene z kosmosu.

Kazdy ma swoje zdanie ja uwazam ze denon tez nalezy do tych cieplych amplitunerow, wystarczy posluchac cos mocnego na denonie i onkyo i to jest odczuwalne (mysle nie zaleznie czy amplitunery sa budzetowe czy topowe), to samo wzmacniacz np denona 2012, a np marantza nowa 14-stka - czuc jest cieplo w denonie zarowno we wzmakach jak i amplitunerach. Tyle ze we wzmakach denon jest cieply ale ma cos w sobie co mnie osobiscie bardzo ciagnie do niego i ta moc :) - chodzi o model 2012 wzmak denona.
Dlatego najlepiej jest samemu posluchac bo kazdy moze miec inne odczucie w stosunku do danej marki..
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No tak tak masz racje, nie dopisalem tego ze Denon tez ma troche ciepla w swoim brzmieniu, dlatego ja lubie Denona ze wzgledu na brzmienie ktore nie jest ani za ciemne ani za jasne tylko takie w sam raz ;) No i wyglad tez ma wg. mnie bardzo ladny. Yamaha tez mi sie podoba jako zestaw tylko kurcze ta ostrosc brzmienia..

W ogole moje ulubione firmy oczywiscie w cenach dla mnie akceptowalnych to Denon/Marantz, potem HK, Yamaha
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego mowie ze najlepiej samemu odsluchac bo moja ulubionych firm jesli chodzi o amplitunery bylaby inna , kogos innego jeszcze inna , a kupujacy moze jeszcze czego innego oczekiwac..
 

P1otr

New member
Sam kupiłem AVR-1912 ponad rok temu z myślą o nowym domu. Przeleżał w pudle (ciągle korzystam ze starszego modelu Denona, kolumn KODA 702 i suba Yamaha YST-SW315 sprzed 6-7 lat) w moim obecnym mieszkaniu. Ze 2 dni temu nadszedł czas by go odpalić po raz pierwszy i ... no właśnie ...Moje wrażenia są takie, że owszem, do kina jest ok, ale do muzyki jest kiepskim amplitunerem. Nie gra lepiej niż mój stary ampli. Jeśli teraz bym miał wybierać- poszedł bym w stronę Onkyo lub najchętniej H/K. Cóż, za niedługo podepnę pod niego głośniki prawie z prawdziwego zdarzenia- JBL Loft i zobaczymy. Póki co - zadowolony zbytnio nie jestem, bo spektakularnej poprawy nie widzę. Oczywiście zdaję sobie sprawę że KODA 702 jest jaka jest, ale w moim osobistym teście te same kolumny grały z dwoma różnymi amplitunerami, więc porównanie jest raczej miarodajne. Aha, mam sprzęt Apple w domu- komputery, iPada, iPhona etc i AirPlay to piękna sprawa jak też i druga strefa, ale przecież nie po to kupuje się amplituner by cieszyć się wodotryskami. Problemem w 1912 okazała się aktualizacja i ciągłe wywalanie komunikatu że nie może się połączyć z serwerem. Czytałem, pisałem dzwoniłem do serwisu etc. Na nic się to zdało. Sprawę rozwiązało przypisanie w routerze stałego IP dla Denona, wyłączenie w ampli DHCP, wpisanie na sztywno IP, maski podsieci, etc oraz wystawienie ampli w routerze do strefy DMZ. Aktualizacje zadziałały od pierwszego strzału. Może komuś się przyda...
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Stereotyp, na tym forum w wiekszosci dyskutujemy wlasnie o gustach (upodobaniach), muzycznych, odsluchowych wiec dlaczego nie designu. :wink:

Jest w tym trochę racji. Osobiście poprzedni design Denona robił na mnie większe wrażenie a teraz zrobiono łapacza kurzu :) co nie zmienia faktu, że to bardzo pożądany i dobry sprzęt.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Sam kupiłem AVR-1912 ponad rok temu z myślą o nowym domu. Przeleżał w pudle (ciągle korzystam ze starszego modelu Denona, kolumn KODA 702 i suba Yamaha YST-SW315 sprzed 6-7 lat) w moim obecnym mieszkaniu. Ze 2 dni temu nadszedł czas by go odpalić po raz pierwszy i ... no właśnie ...Moje wrażenia są takie, że owszem, do kina jest ok, ale do muzyki jest kiepskim amplitunerem. Nie gra lepiej niż mój stary ampli. Jeśli teraz bym miał wybierać- poszedł bym w stronę Onkyo lub najchętniej H/K. Cóż, za niedługo podepnę pod niego głośniki prawie z prawdziwego zdarzenia- JBL Loft i zobaczymy. Póki co - zadowolony zbytnio nie jestem, bo spektakularnej poprawy nie widzę. Oczywiście zdaję sobie sprawę że KODA 702 jest jaka jest, ale w moim osobistym teście te same kolumny grały z dwoma różnymi amplitunerami, więc porównanie jest raczej miarodajne. Aha, mam sprzęt Apple w domu- komputery, iPada, iPhona etc i AirPlay to piękna sprawa jak też i druga strefa, ale przecież nie po to kupuje się amplituner by cieszyć się wodotryskami. Problemem w 1912 okazała się aktualizacja i ciągłe wywalanie komunikatu że nie może się połączyć z serwerem. Czytałem, pisałem dzwoniłem do serwisu etc. Na nic się to zdało. Sprawę rozwiązało przypisanie w routerze stałego IP dla Denona, wyłączenie w ampli DHCP, wpisanie na sztywno IP, maski podsieci, etc oraz wystawienie ampli w routerze do strefy DMZ. Aktualizacje zadziałały od pierwszego strzału. Może komuś się przyda...
He.Ja bym nie wytrzymał pięciu minut,a tu rok...
 

P1otr

New member
He.Ja bym nie wytrzymał pięciu minut,a tu rok...

Ponad ;) Kupiłem dokładnie 18.07.2012. Do tej pory kończę dom, choć zapowiadało się na szybciej ;)
Mój obecny nie jest zły, więc aż tak mnie nie korciło. Po zakupie podpiąłem na 15 minut żeby zobaczyć czy nie uszkodzony etc, ale nie bawiłem się gdyż żeby go ogarnąć i coś wycisnąć -trzeba nauki nowego sprzętu i czasu. Z racji ze mam gwarancję na 3 lata- zapakowałem spowrotem do pudła i odłożyłem na lepsze czasy, nowe mieszkanie, inne kolumny etc.
 

ROTEL6

New member
Gdzieś kiedyś przeczytałem jakiś czas temu w poczytnym polskim miesięczniku artykuł o tematyce audio powtarzało sie w nim stwierdzenie iż w tym segmencie elektroniki jest trzech wielkich Denon Onkyo i Yamaha dziekuje za uwagę .
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Kazdy amplituner gra bez kalibracji ale gra slabo, zalaczenie audyssey i jego systemow ktore aktywne moga byc dopiero po kalibracji dopiero pozwala uzyskac odp. brzmienie.
 
Do góry