ONKYO 608 plus...zestaw, oddzielnie?

tomex

New member
Witam. Piszę już drugi raz, tym razem w nie moim imieniu. Teraz planuje zakup Onkyo TX-SR608 plus kolumny do tego. Myślałem o Dali Concept 6 lub Klipsch F1 zestaw. Ale nie wiem czy lepiej bym nie zrobił gdybym kupił oddzielnie Magnaty Quantum 605 2 kolumny za 1700 zł i za pozostałem 900 zł dokupię 2 tyły i centralny. Z drugiej strony zestaw chyba bardziej się kalkuluje nic oddzielne kupno nie.

Zestaw będzie grał narazie w pokoju 4X5m. Muzyka bardzo rożna, od simply red, poprzez nowe "hity do blink itp., więc wszsytkie gotaunki świata. Narazie bez suba planuje zakup gdyż nie ma na niego miejca. Budżet na ampli plus głośniki max 4,5. Co daje HDMI 1,4. Słyszałem że lepiej zakupić już ampli z wejściem Lan gdyż daje bardzo duże możliwości np. radio internetowe, możliwość sterowania i puszczania muzy z lapka itp. To prawda? Dzięku wszystkim za odpowiedź... :)
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym wziął zestaw F1 lub nawet Jamo. Składane do mnie nie przemawiają a i fakt jest że za zestaw możesz lepszą cene dostać.
 

tomex

New member
moze nie przemawiają ale taki przód zbudowany na Magnatach Quantum mógłby całkiem ładnie grać. :) Jamo porównywałem z Dali to bardziej podobałmi się dźwięk DAli, nie lubię za dużo basu a dźwięk z Dali to była poezja. Wysokie tony pięknie były słyszalne...prosze dalej o rady. :)
 

killpit

New member
Jeżeli spodobał ci się dzwięk Dali to zostań przy nich są to spokojne głośniki.
Pisałeś coś o Klipschu a słuchałeś go porównywałeś sobie Dali z F1.
Jak możesz posłuchaj M.A. serii BR tylko że one troszkę droższe są ale pięknie grają oczywiście kwestia gustu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że w tej klasie jeśli do 1600 zł To Jamo 606 , jeśli do 2000 zł to Klipsche F1 . Oczywiście możesz szukać innych ale w tym zestawie będzie rewelacja.
 

tomex

New member
No tak a za taki zestawik z MA ile trzeba byłoby dać? bo nie ma kompletnych zestawów 5.0. Jaka będzie róznica między Klipsch a Dali? Znacząca? Co lepiej będzie współpracowało z Onkyo :)
 

blackbrother

New member
jeżeli chodzi o różnice miedzy dali a klipschami to wygląda to tak jezeli chodzi o moja osobę dali lepiej poradza sobie w spokojnej muzyce np. klasyczna jazz itp jeżeli chodzi o klipscha bardziej dynamiczne nagranka w każdej kategorii muzycznej a jezeli chodzi o to co by lepiej chodzilo na Onkyo to klipsch pozdrawiam
 
Do góry