Onkyo 608 instrukcja

Ahwar

New member
Cześć wszystkim :)
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Ampli Onkyo 608 + Jamo 606 5.0 niestety do amplitunera nie dostałem polskiej instrukcji :( może ktoś z szanownych użytkowników posiada instrukcję w wersji elektronicznej i mógłby się nią podzielić?

Jeszcze drugie pytanie odnośnie podłączenia, czy jest sens przednie kolumny podłączyć przez Bi-Amping?

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Kupno z pominięciem autoryzowanego dystrybutora było błędem. Raczej nikt Ci instrukcji nie użyczy. Nauczka na przyszłość, że wydając tyle kasy kupujemy u autoryzowanego sprzedawcy.
A co do bi-amp to pożycz kable i sprzwdź, który dźwięk bardziej Ci odpowiada.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do instrukcji to ciężko znaleźć na necie w PL. Mam ale w wersji papierowej a w pdf tylko angielską. Co do bi - amping to dużych różnic się nie spodziewaj. Ja po zmianie zauważyłem trochę lepszą średnicę i wysokie, ale to niewielka różnica, możliwe że psychicznie sobie to wmówiłem:) Na pewno co Ci mogę powiedzieć to że mniej się grzeje amplituner ale trzeba trochę bardziej podgłaszać przy słuchaniu. Najlepiej podłącz i sam oceń.
 

Ahwar

New member
Dzięki bardzo za odpowiedzi :)
Instrukcję już dorwałem, wprawdzie do 607 ale pewnie będzie podobna.

Dziś zauważyłem drobny problem, mianowicie jesli chcę słuchać muzyki z BD to muszę włączyć telewizor, czy da się jakoś to obejść? Wszystko (BD/Polsat Cyfrowy/xbox) mam podłączone przez hdmi do ampli a dopiero z ampli przez hdmi do TV.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale tylko z BD? a jak włączysz np. mp3 na CD? Zawsze myślałem że funkcja HDMI Thru, czy jakoś tam, nie pamiętam, powoduje że można oglądać film z BD bez włączania amplitunera i wtedy dźwięk jest przesyłany na TV, a tu widzę że problem odwrotny? W sumie to jeżeli podczas odtwarzania filmu jest dźwięk na kolumnach a obraz na tv, to co ma wspólnego z dźwiękiem wyłączenie TV? Jest takie coś w ustawieniach jak kanał zwrotny ale on służy do tego żeby dźwięk z TV był odtwarzany na amplitunerze. Chyba żę jest ustawione żeby dźwięk szedł na TV i poprzez kanał zwrotny wraca do amplitunera, ale nie wiem czy jest to możliwe?
 

Ahwar

New member
BD to jedyny odtwarzacz płyt (no może poza xboxem) i cokolwiek podłączę, włącznie z pendrivem pod usb to niby na BD lecą sekundy (czyli jest odtwarzane) ale nic nie słychać, jak włącze TV to odrazu jest dzwięk - dziwna sprawa bo jak słucham muzyki to po co TV ma ciągnąć prąd ;/
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli wogóle przez amplituner nie idzie dźwięk tylko przez TV?
Sprawdź jeszcze w ustawieniach BD, w zakładce audio, pozmieniaj z PCM na Bistream i odwrotnie. U mnie w dvd też coś takiego jest. Druga sprawa to sprawdź w ustawieniach amplitunera czy masz przypisane BD pod to wejście pod które masz podłączone.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kaer

New member
Dziś zauważyłem drobny problem, mianowicie jesli chcę słuchać muzyki z BD to muszę włączyć telewizor, czy da się jakoś to obejść? Wszystko (BD/Polsat Cyfrowy/xbox) mam podłączone przez hdmi do ampli a dopiero z ampli przez hdmi do TV.

Podepnę się pod temat - mam identyczny problem. Chcę posłuchać audio z BD (np audio CD), a dźwięk w kolumnach pojawia się dopiero po włączeniu TV (po czym można go śmiało wyłączyć - słychać dalej odtwarzaną muzę). Czy ktoś wie o co tu chodzi ?
Konfiguracja taka jak u kolegi z cytowanego posta: BD---HDMI--->AV---HDMI--->TV.

Peace4All
 
Do góry