Onkyo 608 czy HK 255

kazanek

Member
Witam
Jako , że mam możliwość wymiany mojego obecnego ampli Denona 1909 ( coś mi tu nie gra :niewiem: ), zwracam się do Was z zapytaniem na co ewentualnie się zdecydować . Dodam , że ma być tylko do kina ( ewentualnie posłucham radia ) i grać w deweloperskim pokoju z aneksem 18m (5x3,3) . Kolumny jak w podpisie ( wiem , wiem :( ) na razie nie będę ich zmieniał . Myślałem nad klockami tymi z tytułu ?! U HK kusi mnie preout , a 608 to już nowszy klocek z większą ilością nowych złączy . Może jakieś inne ampli w tej klasie do 2000 ?! Z góry dziękuje za wszelkie uwagi .
 

killpit

New member
Jeżeli dla ciebie ma znaczenie 3D 1.4HDMI,THX,DSX,620W bo to są największe różnice miedzy ONKYO a H/K to tak jeżeli nie to H/K255 będzie też dobrym wyborem.Raczej kupuje się zazwyczaj coś co ma przyszłościowe rozwiązania aczkolwiek nie zawsze się to wykorzystuje.
Jeden i drugi jest świetnym amplitunerem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich kolumn i wielkości pomieszczenia ważniejsza będzie scena muzyczna - czy subtelniej do muzyki zagra HK ale jak trzeba do kina też dołoży do pieca. Po Denonie będzie to miła odmiana.
A do tego myślę że cena też Cię zaskoczy in plus - zwłaszcza że jesteś niebieski - napisz na priw.
 

killpit

New member
Zgodzę się również że głośniki więcej zmienią bo akurat 1909 to ostatnie modele które jakoś brzmiały ze stajni Denona.Natomiast jak wcześniej pisałem 608 daję sporo nowinek technologicznych i w porównaniu z 1909 zagra dużo lepiej,lecz czy to cię usatysfakcjonuje tego nie wiem.Dlatego jak możesz to odsłuchaj 608 i 255.
 

kazanek

Member
wymiany kolumn nie planowałem :-? ... powiadacie głośniki - no dobra , tylko na jakie ? Max 3 tyś . Dobre opinie na forum ma Klipsch F1 , ewentualnie co doradzicie ? Jak pisałem wcześniej raczej tylko kino , czasem radio i pewnie zmiana na HK255 . Podziękować .
 

killpit

New member
F1 są to fajne głośniczki i myślę że zaspokoją twoje oczekiwania w kinie aczkolwiek bez suba się nie obejdziesz :) do tego najlepiej sub-10.
 

Kuman

New member
Kolejność

Także polecam Klipsch F1. Jeszcze Cię twój Denon z nimi zadziwi.

Nie ma sensu wymieniać komponentów od najlepszego, gdyż całość gra tak, jak najsłabszy element. Słabe kolumny podłączone do do ampli za 10k nie zagrają lepiej niż na ampli za 1k.
 

kazanek

Member
Co nie gra w teraźniejszym zestawieniu?

... Denek grał u mnie przez prawie rok czasu i byłem zadowolony ... do czasu kiedy u sąsiada ( te same warunki pomieszczenia ) posłuchałem HK z JBL Balboa Pack , który jak dla mnie grał dużo lepiej (więcej detali , lepsza przestrzeń) niż mój zestaw . HK już u mnie stoi . Teraz szukam kolumn . Set Klipscha F2 , albo same fronty MA RX6 do obecnego zestawu ?!
 

spokojny

New member
... Denek grał u mnie przez prawie rok czasu i byłem zadowolony ... do czasu kiedy u sąsiada ( te same warunki pomieszczenia ) posłuchałem HK z JBL Balboa Pack , który jak dla mnie grał dużo lepiej (więcej detali , lepsza przestrzeń) niż mój zestaw . HK już u mnie stoi . Teraz szukam kolumn . Set Klipscha F2 , albo same fronty MA RX6 do obecnego zestawu ?!
Z jakimi kolumnami grał u Ciebie Denon przez owy rok?
 

spokojny

New member
To rozumiem teraz dlaczego po wizycie u kolegi zestaw Harmana z Balboa lepiej grał niż Denon z Heco.Kolumny Heco nie mają tego "czegoś" co ma zestaw kolumn Balboa.Owe coś to przede wszystkim słodkość brzmieniowa.Masz rację,że grają bardziej detalicznie,ale dodatkowo mają przyjemną miękość którym brakuje Heco Victa 700.Szkoda,że pozbyłeś się Denona,bo to co łączy Balboe i amplitunery Denona to właśnie owa miękość.Ale cóż masz teraz Harmana i niech tak pozostanie,a co do kolumn to po tym co teraz piszę to chyba już wiesz co wybrać.O ile dobrze pamiętam Balboa na rynku polskim jest w sprzedaży dobre siedem lat i wciąż jest w swoim przedziale cenowym dużym zagrożeniem dla konkurencji.
 
Do góry