onkyo 608 a wyświetlanie dts-hd MA ?

lyon7

New member
Witam. Jestem akurat po wizycie u znajomego ,który posiada owy amplituner oraz do tego kolumny jamo s606 5.0 (teraz na dniach dojdzie mu subufer wraz z 2 dodatkowymi tylnymi surrandami aby mieć 7.1)zaś kable to wszystkie są grubości 2,5mm. Nie rozumiem za bardzo czemu przy puszczaniu z ps3 lub lacinema hd multimedialnym dysku twardym (wszystko podlaczone przez hdmi do ampli i z ampli do tv i w ustawieniach ps3 i tego dysku jest wszystko ustawione na hdmi i kanaly 7.1 itd) źródła np: filmu (ktory posiada sciezke DTS-HD MA) na wyświetlaczu nie pojawiał się żaden znaczek odpowiadający owemu koderowi dźwięku a jedyne co można zmieniać to tylko "mody" na pilocie np: DTS DolbyPrologicII xx,dts thx cinema, dts neo es 6.1 itd.

1) Po czym poznam lub jakie oznaczenia z tych "modów" DTS DolbyPrologicII xx,dts thx cinema, dts neo es 6.1 itd. odpowiadają DTS-HD MA oraz innym koderom dźwięku i który oferuje jaką jakość?

2) W menu amplitunera i opcjach znalezlismy "info" ,które podczas ogladania filmu pokazuje tam statystyki ile kanałow teraz jest uzywanych np.5.1 oraz ile aktualnie masz podlaczonych np. 7.1 ale podczas ogladania filmu z sciezka DTS-HD MA ciągle pokazywało nam tylko "DTS 5.1 CHannel" a nie DTS-HD MA pomimo ,ze sciezke taka film posiadał.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

P.S. Szukałem na necie i na forum ale to co znalazłem nie do końca dało mi odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
1. zadna z podanych przez Ciebie "nakladek" nie nadaje sie do kompresji beztratnej.nie zaglebiajac sie w szczegoly- przy podanym sygnale wielokanalowym najlepiej dac sobie z nimi spokoj.
2.jesli to "stare" ps3 komunikat o wchodzacym formacie DTS HD MA nie pojawi sie nigdy.
3.skoro ampli pokazywal komunikat "DTS" a nie "DTS HD MA" to napewno nie klamal , tylko taki wlasnie sygnal otrzymywal.
4.film moze posiadac sciezke dzwiekowa DTS HD MA , nalezy ja jednak wybrac w menu plyty.

ps. slabo szukales, elaboraty juz o tym napisano
2ps.zabawe z ustawianiem sprzetu jesli nie ma sie o nim wiekszego pojecia najlepiej rozpoczac od przeczytania instrukcji.
 

lyon7

New member
Dzieki z góry. Instrukcja to byla od razu przeczytana z 3 razy i nic nam to tez nie dalo. Nie wiem czy cos to da ale jeden problem pojawil sie od razu przy kalibracji przez A-oddesy gdzie w trakcie konfigurowania i mierzenia przez mikrofon pomieszczenia i rozmieszczenie glosnikow system z ampli napotkal problem przy kanalach 7.1 i 5.1-(znajomy doalczyl do tych jamo 5.0 dwa dodatkowe glosniki z starego kina domowego LG). Otoz nie widzial surrandow i wyskoczylo ERORR ! ALe kiedy ogladamy film w dts 5.1 to normalnie wszystkie "surrandy" dzialaja ! MAm nadzieje,ze taki znaczek jak DTS HD-MA posiada ten ampli bo jak nie to lipa by byla obym sie mylił.

P.S.

PS3 to slimka nowa. Wracajac do tego filmu to posiadał on jedynie sciezke dzwiekowa w DTS HD-MA wiec tym bardziej bylo nasze zdziwienie,ze pokazywal tylko DTS 5.1. Film byl puszczany z dysku twardego multimedialnego z hdmi LACIE LA CINEMA HD 1TB.
 

dhrider

New member
To że ścieżka dźwiękowa jest w formacie DTS HD-MA nie znaczy, że jest w 7.1. Jest bardzo mało filmów, które są w takiej konfiguracji. 90% albo i więcej filmów jak jest w DTS HD-MA to w 5.1.

Na szybko przejrzałem instrukcję do tego Onkyo i znaczka chyba rzeczywiście nie ma, ale powinnien się wyświetlać tekst: "DTS-HD MSTR" (strona 35 w angielskiej instrukcji).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1.odradzam podlaczanie tego typu glosnikow do amplitunera - mozna cos uszkodzic tymbardziej ,ze amplituner sygnalizuje komenda "error" ze cos jest "nie tak".
2.amplituner wyswietla oczywiscie informacje o sygnale do niego dochodzacym (jest taka informacja w instrukcji napewno).
nalezy dobrac odpowiednie ustawienia w menu audio , aby taki sygnal odtwarzany byl w sposob "natywny" (bez "nakladek" i downmixu) lub ("wedle zyczenia") rozszerzony do 7.1 przy podanym sygnale 5.1 (nie zadziala w przypadku PCM).
3.z tego co patrzylem podane przez Ciebie urzadzenie jest odtwarzaczem sieciowym z wbudowanym dyskiem 1tb. w zwiazku z czym :
- po co przesylaliscie material przez ps3 ?
-urzadzenie moze miec ograniczenia co do przesylu formatow bezstratnych, przepuszcza wtedy sam core (to wyjasnialoby brak dts hd ma)
4.wlasciwie ustawic opcje audio w ps3 i odpalic oryginalna plyte BD i na niej sprawdzic sprzet (nie na niewiadomej jakosci smieciach z netu)

przede wszystkim- poczytac troche na ten temat, informacji chocby na tym forum jest mnostwo.
 

lyon7

New member
Witam ponownie. Taki problem teraz mamy. TX-SR608 mamy podpiety do ps3 slim przez hdmi a do ampli 7 glosnikow jamo Studio S 606 HCS 3 i subek tez z jamo 210 kablami 2,5 mm grubosci(ustawienia audio w ps3 mamy wszystkie zaznaczone) ale kiedy odpalamy film orginalny blu-ray Expendables z ps3 wyswietla sie info jak wcisne select na padzie od ps3 i co widzimy: DTS HD MASTERED AUDIO 7.1 48khz !!! Te 48 khz to jakas pomylka bo przeciez DTS HD MA obsluguje wyzsze rozdzialki dzwieku czyli 92,172 czy 192 khz itd i takie nam pokazuje ,ze obsluguje ten ampli i glosniki w ustawieniach audio ps3. Co jest nie tak ,ze mamy jakby skalowany w dol dzwiek jesli chodzi o rozdzielczosc DTS HD MA i znaczek DTS HD MSTR nie pokazuje sie na wyswietlaczu ampli a powinien odnoszac sie do ostatniej odp bodajze strona 36 z manuala a po sprawdzeniu na ekraniku apmli fizycznie taki znaczek istnieje tam? Prosimy o podanie moze instrukcji jak i co podlaczyc ze soba aby moc cieszyc sie maksymalna jakoscia z sprzetu? Sprzet to ps3 slim+glosniki jamo Studio S 606 HCS 3+sub jamo 210+TV LG PS8000 50". pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry