Onkyo 607 + QQ5000

mtbiker

New member
Witam,

Przymierzam się do wymiany dotychczasowego dość słabego zestawu na nowy system, gotowy na najnowsze formaty dźwięku i obsłużenie również nadchodzącej konsoli PS3.
Po lekturze forum, w sumie przez kilka miesięcy, narodził mi się pomysł taki jak:

Onkyo TX-SR607 + Quadral Quintas 5000

Pomieszczenie ma 3x4 metry, sprzęt jest na dłuższej ścianie. Jest otwarte na niewielką kuchnię.
Czy ten zestaw będzie optymalny czy jednak przesadzony? Bardzo chętnie obniżę koszty...

Bardzo liczę na podpowiedzi.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że nie będzie przesadzony. Nie chodzi o głosność ale o dynamikę dźwięku.
A jaką masz max kasę ?
 

mtbiker

New member
Witam,

Onkyo 308 naprawdę będzie wystarczające? Nie będzie przepaści pomiędzy nim a 607?

Kiki, max kasa to jakieś 2500zł z lekką możliwością naciągnięcia. Bardzo chętnie bym to obniżył, wtedy szybciej nadeszłoby PS3 ;)

To co, 308 styknie do tych kolumn?
Mieszkanko jest małe, a mi do audiofila daleko...
 

schwarz

New member
607 to lepsze ampli tylko czy zauważysz różnicę na QQ? A jak chcesz taniej to 308 mocowo wystarczy bez problemu, mam to wiem;) Zestaw 308 +QQ5000 wyjdzie cie ok 2200-2300 i myślę, że będziesz zadowolony.
 

mtbiker

New member
No to obiecujące zapewnienie.
Pozostaje pytanie - czy odczuję dużą różnicę na zestawie 308 + QQ5000, względem aktualnie posiadanego Onkyo DR-L50 + Tannoy M1? Nie chcę wyrzucać kasy bez sensu...
Kiki i Blackninja, jak sądzicie?
 

mtbiker

New member
Dzięki za odpowiedź...
Szkoda, że dawno minęły czasy, kiedy to forum rzeczywiście pomagało w zakupie odpowiedniego sprzętu......
 

dontomasz1

New member
Witam jestem w identycznej sytuacji co Ty jeżeli chodzi o wymiary 3x4 z małym polaczonym aneksem kuchennym tv37" na dluzszej scianie. Plan taki sam w zamiarze qq5000 +onkyo308 ewentualnie dolozyc do 508.. ale.. pojawia sie pytanie czy ten zestaw nie jest za duży na takie pomieszczenie chodzi o qq5000. Fronty sa małe jak na podłogowe ale głosnik centralny i 2tylne juz takie male nie sa. Wogole po wielu rozmowach ze znawcami/tzn.akustykami:) zaczynam wątpić w sens ładowania ww zestawu do takiego małego pomieszczenia.. Nawet zaczalem myslem o tych logitechach lub malutkich kolumnach typu HKTS. Ewentualnie pozostaje mozliwosc podstawkowych ,do których nie tylko z wyglądu nie moge sie jakos przekonac.. Mam z tego powodu pewien dylemat ponieważ nie wiem jak to się sprawdzi to raz a dwa to sama kubatura który może przytłoczyć. Przy zamierzonymz akupie qq 5000 suba sobie odpuszczam. Byłbym wdzięczny za informacje odnosnie kwesti sensownosci takiego zestawu do 2500 do takiego pokoju. Może ktoś ma podobnie jak to sie sprawdza ? moze jakies zdjęcie ?

pozdrawiam.
 

mtbiker

New member
Do DRL50 można podpiąć ps3 i dokup resztę zestawu do Tannoya.

PS3 podpiąć można i w sumie niby wszystko można, ale w DR-L50 brak HDMI, więc pojawia się pytanie, czy to w ogóle ma sens... Jak sądzisz? Wykorzystam wtedy potencjał?

I druga kwestia - jakie konkretnie głośniki dokupić do kompletu do moich Mercury M1? Takich samych już nie ma, o ile wiem.
 
Ostatnia edycja:

dontomasz1

New member
Witam jestem w identycznej sytuacji co Ty jeżeli chodzi o wymiary 3x4 z małym polaczonym aneksem kuchennym tv37" na dluzszej scianie. Plan taki sam w zamiarze qq5000 +onkyo308 ewentualnie dolozyc do 508.. ale.. pojawia sie pytanie czy ten zestaw nie jest za duży na takie pomieszczenie chodzi o qq5000. Fronty sa małe jak na podłogowe ale głosnik centralny i 2tylne juz takie male nie sa. Wogole po wielu rozmowach ze znawcami/tzn.akustykami:) zaczynam wątpić w sens ładowania ww zestawu do takiego małego pomieszczenia.. Nawet zaczalem myslem o tych logitechach lub malutkich kolumnach typu HKTS. Ewentualnie pozostaje mozliwosc podstawkowych ,do których nie tylko z wyglądu nie moge sie jakos przekonac.. Mam z tego powodu pewien dylemat ponieważ nie wiem jak to się sprawdzi to raz a dwa to sama kubatura który może przytłoczyć. Przy zamierzonymz akupie qq 5000 suba sobie odpuszczam. Byłbym wdzięczny za informacje odnosnie kwesti sensownosci takiego zestawu do 2500 do takiego pokoju. Może ktoś ma podobnie jak to sie sprawdza ? moze jakies zdjęcie ?

pozdrawiam.


odpowie ktoś ?
 

cinemaniak

New member
ja jestem posiadaczem zestawu Onkyo 607 + QQ 5000 + jamo sub250 i jestem z niego bardzo zadowolony, mam pokoj 4,5 x 3,5 i zestaw sie nie dusi tym bardziej ze mozna go postawic blisko sciany ze wzgledu na otwory BR znajdujace sie na frontach kolumn przednich , kupiłem onkyo 607 poniewaz zalezało mi na duzej ilosci wejsc hdmi a w onkyo 308 jest ich zdecydowanie mniej. z mojej strony moge polecic taki zestaw
 
Do góry